Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Mám rada historické detektívky, ale táto ma akosi neoslovila. Myslím, že tretí diel čítať nebudem.

29.03.2022 3 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Počúvala som audioknihu a keďže veľmi nečítam tento druh literatúry, bola som milo prekvapená. Bolo to príjemné, zábavné počúvanie a pretože som už 50+, tak ma kniha aj "nabudila" do nového aktívneho a radostného života plného zážitkov. Len budem musieť chvíľu počkať na ústup "corony".

25.11.2020 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Moja prvá kniha z tejto série, ale asi to nie je čítanie pre mňa. Štýl písania ma neoslovil, popri celkom dobrom príbehu je tam veľa "táranín navyše".

20.06.2020 2 z 5

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Veľmi dobré čítanie. Po množstve severských detektívok je táto kniha príjemným oddychom. Dialógy pri vyšetrovaní sú písané tak prirodzene a reálne, stručne a jasne, že som bola nadšená z tohto štýlu písania. Asi siahnem po ďalšej knihe McBaina.

14.10.2019 5 z 5

Třikrát Hercule Poirot Třikrát Hercule Poirot Agatha Christie

Po dlhšom čase opäť Agatha Christie. Príjemné, kľudné čítanie. Mám pocit, že už všetky prípady H. Poirota poznám a aj tak ma vždy bavia.

09.04.2019 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Počúvala som audioknihu, ale kniha ma nenadchla.

23.03.2019 3 z 5

Projekce Projekce Keith Ablow

Bola som sklamaná, priveľa krvi a drastických scén. Nedokázala som sa stotožniť s názormi hlavného hrdinu. Mala som pocit, že tých vraždiacich psychopatov by som rada videla za mrežami trpieť a nie ich ochraňovať a liečiť.

26.10.2018 1 z 5

Prípad ľadových rúk / Prípad nepravej starej slečny / Prípad nervózneho spoluvinníka Prípad ľadových rúk / Prípad nepravej starej slečny / Prípad nervózneho spoluvinníka Erle Stanley Gardner

Po tejto knihe som siahla kvôli čitateľskej výzve, lebo už mi zostali len dve knihy a musím to stihnúť do konca roka. Našla som v knižnici túto starinu a Perry Masona som mala vždy rada. Ani tentokrát som nebola sklamaná. Síce bola kniha dosť stará a ťažká s malými písmenkami (som zvyknutá na čítačku), mám rada tento spôsob písania, keď kniha nemá veľa omáčky, opisov a dej formou dialógov plynie rýchlo a má spád.

29.12.2020 5 z 5

Psychopat Psychopat Keith Ablow

Po dlhšej prestávke som opäť siahla po knihe K. Ablowa a zdala sa mi najlepšia zo série Franka Clevengera. Vadilo mi ale, že okrem týraných detí v ústave, čo považujem za normálne, boli týraní aj všetci ostatní ( vrah, Frank, jeho adoptívny syn). Je obdivuhodné, ako sa také týrané dieťa dokáže vyhrabať z problémov a vyštudovať (štúdium medicíny niečo stojí a aj je dosť náročné) a stať sa vynikajúcim psychiatrom.

30.06.2020 4 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Keď som mala dvadsať, tak som knihy tohto druhu hltala, teraz to už nie je čítanie pre mňa. Knihu som zvolila kvôli čitateľskej výzve a som rada, že to mám za sebou.

23.06.2020 3 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Celkom dobré dovolenkové čítanie.

20.06.2020 4 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Zaujímavé čítanie cez denníky hlavných hrdinov. Niekedy sa mi to zdalo trochu pritiahnuté za vlasy a Jeanie mi pripadala príliš hlúpa a rozčuľovala ma. No napriek tomu som bola zvedavá, ako to skončí a dočítala som to do konca.

12.04.2020 3 z 5

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

P.D. James je mojou obľúbenou autorkou. Ale z tejto knihy som bola sklamaná. Zdala sa mi veľmi rozvláčna, strašne veľa opisov, ktoré pri detektívkach obzvlášť sledujem , lebo si myslím, že kvôli niečomu sú dôležité, ale v tejto knihe boli celkom zbytočné. Koniec bol dosť neurčitý, stále som čakala, že sa po chytení vraha ešte niečo zvrtne, že sa vynoria nové skutočnosti. Bolo ešte toľko textu ... po vyriešení prípadu, že som si myslela, že sa tam určite ešte niečo objaví. Ale neobjavilo sa nič.

26.03.2020 3 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Peter May je môj obľúbený autor a napriek tomu, že kniha je trochu iná ako jeho predchádzajúce, páčila sa mi. Počúvala som audioknihu a bola nahovorená výborne. Napätia bolo málo, možno žiadne, komisárka divná a skoro nič nevyšetrovala, ale rozprávanie a spomienky hlavnej hrdinky, opis života ľudí na ostrove a aj samotný príbeh bol fajn.

30.09.2019 4 z 5

Maigret a tělo bez hlavy Maigret a tělo bez hlavy Georges Simenon

Po rokoch som sa vrátila k Maigretovi a bolo to fajn. Jednoduché, nie zdĺhavé a zábavné čítanie. Nenudila som sa.

11.09.2019 4 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Počúvala som audioknihu, veľmi príjemné a napínavé počúvanie, (až na hudbu medzi kapitolami, ktorá bola príšerná a doslova pílila uši), vynikajúco čítal Jiří Vyorálek. Zo série kníh s komisárom Wallanderom sa mi táto páčila asi najviac. Jednu hviezdičku predsa dám dolu. Kniha začína tým, ako Wallander, prenasledovaný depresiami, chce odísť od polície, lebo pri výkone služby zabil človeka a nevie sa s tým vysporiadať. Ale nemá problém nasadiť neznáme a hlavne neskúsené dievča do zámku medzi vrahov ako špeha. Stále som očakávala, kedy ju odhalia a zabijú. To isté platí aj pre jeho bývalého kolegu (člena ochranky na zámku), ktorého poveril hľadaním chladiacich boxov. Vedel, že všade všetko sledujú a môže dôjsť k odhaleniu a umlčaniu, ako sa aj stalo. Zdalo sa mi to na Wallandera neprofesionálne a riskantné.

11.09.2019 4 z 5

Každý něco skrývá Každý něco skrývá Mary Higgins Clark

Výborná autorka, ktorá ma ešte nikdy nesklamala. Ale ako je spomínané v komentároch nižšie, bolo tam tých mien priveľa a chvíľu mi vždy trvalo, kým som vedela, či ide o policajta, požiarnika, sestru, priateľa...Ale, keď som sa konečne zorientovala, kniha bola skvelá.

27.07.2019 4 z 5

3x Doug Selby 3x Doug Selby Erle Stanley Gardner

Vynikajúca kniha. Tri detektívne príbehy, v ktorých sa pri hľadaní vraha viac používa mozog ako zbrane. Veľmi príjemné čítanie.

07.07.2019 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Celkom dobre napísané, ale nenadchla ma.

30.03.2019 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Najprv som začala pozerať seriál, ktorý ma zaujal. Bola som zvedavá, ako to dopadne, tak som siahla po knihe. Ale podobne ako v seriáli, aj v knihe mi chýbalo podrobnejšie vyjasnenie tajomstiev a záhad minulosti. Autorka nechala dosť priestoru pre čitateľa, ale ja možno patrím medzi tých "natvrdlejších", ktorí potrebujú trochu viac svetla v príbehu. Začala som čítať už aj druhý diel, ale tam sa mi postava Diany zdá až priveľmi neschopná a niekedy až hlúpa. Cestou do minulosti sa zmenili jej čarodejnícke schopnosti, ale rozum predsa nestratila. Neviem, či knihu dočítam.

01.11.2018 2 z 5