3x Doug Selby

Tři detektivní příběhy: Okresní prokurátor rýsuje kruh, Okresní prokurátor láme pečeť a Okresní prokurátor využívá šance.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64254/x-doug-selby-64254.jpg 4.436

Doug Selby

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Odeon

The D. A. Draws a Circle , The D.A. Breaks a Seal a The D.A. Takes a Chance, 1939

Kniha 3x Doug Selby

Jaruš7

Doug Selby využïvá šanci, audioverze opět skvělá.
Stálý protivník v zájmech zazobaných, privilegovaných a zákona ingnorujích individuím je ve stálém střetu s okresním prokurátorem.
Byla to sebevražda či ne? Pochybnosti mají své nastíněné důkazy, které jsou v zájmu zničení vstupenkou do otrávené cukrárny, jen znalost závislosti sladkých lákadel dovede zamotat vyšetřování.
Citace:" Já k vám přicházím s olivovou ratolestí, a vy mi ji vytrhnete a mlátíte mi s ní do hlavy."
Ani super nabídka na výnosný džob, nepřesvědčí Douga přejít na stranu obhajoby nekalých živlů.
Starý, ale dobrý.

Jaruš7

Doug Selby rýsuje kruh - první pracovní kontakt s mazaným advokátským protivníkem.
Zakamuflovaný podvod se mění v sérii zločinných úkladů a vražd. To co vládne světu, tak to je to, o co tu jde.
Protivník má v procesech zručnou praxi, a tak ve své nadutosti zapomíná, že mimikry jsou někdy usvědčující.
Příběh pěkně komplikovaný, radost v tomto případě - audiokniha, poslouchat.

Jaruš7

Okresní prokurátor láme pečeť, audiokniha, bezvadnost.
Bez krve a šrámů jsou souboje v soudních palácích. Zato každý podraz, který vyjde najevo, je skvrnou na prestiži a domýšlivost v podceňování se vymstí na profesním kreditu.
Vychytralost pro zisk nezná překážek a mezí. Je třeba důsledně plánovat a jistit nepřekonatelnost platnosti zákona v dědickém řízení, tak aby se docílilo jakoby nechtěného zisku. Proto i maličkosti ve výrazu mluví za vše. A boj o maličkosti v soudní síni je boj o vše, bohatství a renomé.
Je to školení v jurisdikci v super stylu.

Etvel

Selby postrádá ladnost Perryho Masona, ale pořád je to ještě dobrý.
Legrační je, jak lacině může působit auturova šablona, pokud čtete jeho příběhy na jeden zátah, čemuž se u vydání po třech v rámci jednoho svazku prostě nevyhnete, každopádně Gardnerovi to lze ještě odpustit.

pepa4081

Po Perry Masonovi a Donaldu Lamovi, jsem poznal dalšího Gardnerova hrdinu, Douga Selbyho. Tento okresní prokurátor se projevuje spíš jako detektiv. On a jeho přátelé jsou sympatičtí, takže příběhy se dobře čtou. Obzvlášť ten třetí byl dost napínavý. Bohužel jsem v prvních dvou příbězích našel i méně poutavé pasáže, takže hodnotím jako slušný, ale přesto průměr. Příznivcům gardnerovek určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Jenny055
07.07.2019

Vynikajúca kniha. Tri detektívne príbehy, v ktorých sa pri hľadaní vraha viac používa mozog ako zbrane. Veľmi príjemné čítanie.

Lykke
29.06.2019

Vedle Perryho Masona druhá výrazná hlavní literární postava E. S. Gardnera. Nečekejte styl "drsný severský thriller", ani pravou americkou gangsterku, ale poklidnou americkou detektivku, kde nechybí taktické právní uvažování, šerifovo šetření, "klaďas" v podobě státního zástupce Douga Selbyho a role nepostradatelného "slizouna" se ujal advokát padouchů A. B. Carr. Až budete chtít trávit chladnější odpočinkový letní podvečer u chaty v lehátku se skleničkou whiskey, tato kniha bude dobrý společník.

jarin58
20.11.2015

Nenechte si ujít výtečné souboje dvou brilantních právnických mozků.

Sloni mají paměť
Sloni mají paměť