Maigret a tělo bez hlavy

Maigret a tělo bez hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98422/maigret-a-telo-bez-hlavy-98422.jpg 4 56 13

Komisař Maigret série

Detektivní román z Paříže, kde posádka nákladního člunu jednoho rána vyloví ze Seiny část mužského trupu.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Maigret et le corps sans tete , 1955

janina66
20.06.2023 4 z 5

Výborná a promyšlená detektivka. Příjemná jednohubka se skvělou dedukcí a vyšetřováním.

Alma-Nacida
04.08.2022 4 z 5

Rozhodla jsem se dát šanci i jiným klasikům žánru a dohnat svou neznalost Maigreta, a neprohloupila jsem. Dostala jsem klasiku podle očekávání, žádné divoké akce, mírně nabručený a vysoce zkušený znalec lidí jako detektiv a ostatní postavy mu jen sekundují. Bylo to fajn čtení a ještě si pár Maigretových případů přečtu.

Vesmich
25.06.2022 5 z 5

Maigret má tah na branku a taky nepotřebuje, aby ho někdo vyrušoval od snídaně. Na začátku je noha a na konci je kompletní mrtvola kde jménem a adresou a mezi tím jsou padouši a detektivové. Uklidňující schéma.

rafan65
22.04.2022 4 z 5

Promyšlený detektivní příběh jako vždy. Komisař Maigret je na úrovni a dobře se čte. A musím říct, že mě styl vyprávění hodně zaujal.

milary
08.08.2021 4 z 5

A opět vděčně kopíruju Jaruš7... delikatesa na poslech...? No, to tedy je. Každá z těch krátkých nahrávek Radioservisu dodá příběhu neuvěřitelný šmrnc a barvitost, - jak to, propánakrále, tihle hlasoví velmistři dělali, že do toho dostali tolik života? Každé mrknutí, odlesk emoce, lehké popíchnutí, odměřená zámlka - všechno, VŠECHNO! tak mimoděk, jako když dýchají? Ehm, pardon, jsme na databázi knih, já se vždycky tak nadchnu :)...

Takže - příběh:
hodně mě bavilo prostředí i postavy, mám moc ráda vyšetřování v klasickém stylu
(např. dedukce, vycházející z maličkostí), pozvolnou gradaci napětí, osobitý nenásilný humor, odvěké motivace, nemoderní okolnosti, klidně trochu "přes čáru". Na něco jsem zapomněla? Tak příště. :)

borupet
28.05.2021 4 z 5

Zábavné oddychové čtení, bavilo mě to, nenáročné, přitom dobře vymyšlené, doporučuji.

Jaruš7
06.12.2019 4 z 5

Případ brilantní redukce, na zatím pouze vylovené noze se najdou stopy - vlákna vlny, stopy vosku, ergo -mužská stará noha, převážně chodící v bačkorách, chodící do sklípku pro zavoskované vinné láhve - tudíž snad majitel hospůdky, zatím jen málo postrádaný, takže v očekávání návratu.
Pátrání se rozvine klasicky a M. na to kápne. Jak by ne, kdo v těchto letech by měl lépe znát psýché lidiček z Montmartru.
Delikatesa na poslech.
Fajn, v mých F.

Jenny055
11.09.2019 4 z 5

Po rokoch som sa vrátila k Maigretovi a bolo to fajn. Jednoduché, nie zdĺhavé a zábavné čítanie. Nenudila som sa.

iceVS
29.08.2019 5 z 5

Brilantní.
Ten zachmuřený lišák mě svádí k alkoholismu. S každým dalším případem a Maigretovým neustálým popíjením se zvyšuje i moje chuť na kapku alkoholu :-)

kabrnak
04.09.2018 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo... vzal jsem si to s sebou na dovolenou do Francie :) A musím říct, že mě styl vyprávění a vůbec příběh hodně zaujal... přečetl jsem to skoro jedním dechem a přesto v poklidu a pohodě jsem si to vychutnával...
Doporučuju... :)

konicekbily
27.03.2018 5 z 5

Maličká knížečka přináší neobvyklý úlovek, obtížnou identifikaci utopence a tradiční postupné komisařovo vyšetřovaní s minimem podezřelých. Nejzajímavější se mi zdá motiv, pro někoho možná těžko pochopitelný, ale znalci francouzkého venkova tehdejší doby by ho mohli odhalit ještě před koncem.

Joges
12.09.2016 5 z 5

Klasický Simenon, baví mě čím dál víc. Jeho styl psaní je na úrovni a dobře se čte. Částečně humorné dialogy text jen oživují. A jako obvykle, za vším stojí promyšlený detektivní příběh, který je napínavý a graduje.

mgeisselreiter
22.09.2012 4 z 5

I když rozuzlení není nijak překvapivé, což je ovšem u Simenona celkem typické, detektivka je to velmi dobrá. Prostě ten správný Maigret se svou dýmkou, přemýšlející, popíjející... 22.9.2012 hodnotím minimálně na 75%.