Maigret a tělo bez hlavy

Detektivní román z Paříže, kde posádka nákladního člunu jednoho rána vyloví ze Seiny část mužského trupu.
(www.mlp.cz)

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98422/maigret-a-telo-bez-hlavy-98422.jpg 4.130

Komisař Maigret 47.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Olympia

Maigret et le corps sans tete, 1955

Kniha Maigret a tělo bez hlavy

Jenny055

Po rokoch som sa vrátila k Maigretovi a bolo to fajn. Jednoduché, nie zdĺhavé a zábavné čítanie. Nenudila som sa.

knihovniceVS

Brilantní.
Ten zachmuřený lišák mě svádí k alkoholismu. S každým dalším případem a Maigretovým neustálým popíjením se zvyšuje i moje chuť na kapku alkoholu :-)

kabrnak
04.09.2018

Tak tohle mě opravdu bavilo... vzal jsem si to s sebou na dovolenou do Francie :) A musím říct, že mě styl vyprávění a vůbec příběh hodně zaujal... přečetl jsem to skoro jedním dechem a přesto v poklidu a pohodě jsem si to vychutnával...
Doporučuju... :)

konicekbily
27.03.2018

Maličká knížečka přináší neobvyklý úlovek, obtížnou identifikaci utopence a tradiční postupné komisařovo vyšetřovaní s minimem podezřelých. Nejzajímavější se mi zdá motiv, pro někoho možná těžko pochopitelný, ale znalci francouzkého venkova tehdejší doby by ho mohli odhalit ještě před koncem.

Joges
12.09.2016

Klasický Simenon, baví mě čím dál víc. Jeho styl psaní je na úrovni a dobře se čte. Částečně humorné dialogy text jen oživují. A jako obvykle, za vším stojí promyšlený detektivní příběh, který je napínavý a graduje.

mgeisselreiter
22.09.2012

I když rozuzlení není nijak překvapivé, což je ovšem u Simenona celkem typické, detektivka je to velmi dobrá. Prostě ten správný Maigret se svou dýmkou, přemýšlející, popíjející... 22.9.2012 hodnotím minimálně na 75%.