Maigret chystá léčku / Maigret zuří

Dva detektivní příběhy komisaře Maigreta: Maigret chystá léčku a Maigret zuří. Dvě „maigretovky“ zaujmou logickou stavbou, dokonalou charakteristikou postav a přesvědčivým vylíčením pařížského prostředí, první zachycuje pátrání po maniakovi, jenž vraždí v odlehlé pařížské čtvrti osamělé ženy. Druhá objasňuje rafinovanou vraždu majitele nočních podniků na Montmartru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5389/maigret-chysta-lecku-5389.jpg 4.362

Komisař Maigret 48.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mladá fronta

Maigret tend un piège / La Colère de Maigret, 1955

Kniha Maigret chystá léčku / Maigret zuří

VeNi
17.10.2020

Klasická detektivka co nezklame. Bonusem bylo pro zpracování do rozhlasové hry z roku 1991 s Rudolfem Hrušínským, na které jsem náhodou narazila na ČRo.

Blanchidlo
04.10.2020

Simenon a Maigret je vždy jistota skvělého čtení!

Mrňous1
16.05.2020

Výborné "Maigratovky". Mám ráda tu atmosféru knih, ideální pro čtení na dovolené:-) Je to inteligentní, čtivé, napínavé a není nutné, aby to bylo brutální. Super.

Jaruš7
06.12.2019

Maigret zuří, audioverze.
Zmizelý pohodový podnikatel, následný nález, ale vše je nekonfliktní, až suma probere z latergie postřeh a nechtěná výčitka spustí zuřivost, která má smrtelný účinek.
Profesní hrdost byla ctěná, dnes kdo ví?
Opět skvělá ve skvělém obsazení.
V mých F.

Messilina
16.07.2019

Mám ráda klasické, staré detektivky. Myslím, že Maigret je spolu s Poirotem a Holmesem detektivní špička.

konicekbily
12.04.2018

Dvě klasické"Magraitovky" - z Paříže za horka v létě. Standardní kvalita - splnil požadavky na detektivku té doby, pro krátkost příběhů jsem mám ho rád.

mgeisselreiter
08.06.2013

Obě novely Maigret řeší v Paříži v letním období. První je už svým námětem a dějem velmi zajímavá, druhá zase vrcholí excelentně na posledních stranách. Jedná se o nadprůměrně dobré maigretovky, kde samozřejmě hraje velkou roli perfektní vylíčení prostředí a povah postav. 85%, 8.6.2013.
Kvalitně zpracovaná kniha s trochu podivnými ilustracemi Jiřího Šalamouna, opatřená krátkým doslovem Jarmily Friedlové a autorovým medajlonkem.