Třikrát Hercule Poirot přehled

Třikrát Hercule Poirot https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102908/mid_trikrat-hercule-poirot-NUn-102908.jpg 5 71 71

Hercule Poirot série

Tři detektivní případy detektiva Hercule Poirota: Vraždy podle abecedy (originál r. 1936), Vražda v Orient-Expresu (originál r. 1934), Smrt staré posluhovačky (originál r. 1951). Ústřední postava všech tří románů, samolibý, koketní a poživačný detektiv belgického původu Hercule Poirot volí psychologické metody, aby usvědčil pachatele. Hmotné doklady, např. otisky a skutečnosti na pohled samozřejmé, nemají tu usvědčující hodnotu jako v ostatních detektivních žánrech, ba svádějí často policii na scestí. Výbor uspořádali Josef Škvorecký a Milan Stuchlík, který také napsal doslov O detektivním románu vůbec a detektivkách A. Christieové zvláště.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Murder on the Orient Express / The ABC Murders / Mrs. McGinty's Dead

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Třikrát Hercule Poirot. Přihlašte se a napište ho.

janina66
10.04.2024 5 z 5

Po jedné povídce, jsem četla něco jiného, poté další povídka atd.
I když, jsem je kdysi už četla, či poslouchala,vždy objevím něco nového.

boxas
16.01.2024 5 z 5

Pokud máte rádi Agathu Christie, tak toto je to nejlepší z nejlepšího!

willy9203
30.06.2021 5 z 5

Po této sbírce jsem sáhl zejména proto, že jsem chtěl vědět, které filmové zpracování Vraždy v Orient expresu je nejvěrnější. A dozvěděl jsem se to (ale neřeknu, aby to nebyl spoiler). I ty další dva příběhy jsou velmi slavné, takže rozhodně mohu tento výtisk edice 3x doporučit. Je to typická Agatha - volně plynoucí, přesto velmi napínavé, skvěle promyšlené detektivky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Třikrát Hercule Poirot v seznamech

v Právě čtených1x