Jeninas Jeninas komentáře u knih

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

(SPOILER) Charlotte a Reed jsou zklamaní láskou, ale přistupují k tomu rozdílně: ona optimisticky hledí vpřed, on se uzavřel a štěká na všechny kolem sebe. Je to hezké "slow burn", pokud k tomu přistupujete jako k oddechovce, na kterou si po pár dnech už nevzpomenete, i když řeší poměrně závažné téma. Autorky několikrát zapředly minizápletku, ale ihned ji rozmotaly, což zabíjelo pocit napětí. Reed se choval podivně - nechtěl ji a zároveň s ní trávil volný čas. Charlotte za ním musela dolézat, což není tak úplně sexy. A štvala mě Iris - tyhle moudré ženy, které ví všechno nejlíp, já moc nemusím.

13.06.2020 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Pokud vás odrazuje název, zapomeňte na něj. Mně osobně připadá úplně mimo - čekala jsem něco jako Turbulence, proto srážím hvězdu. Je to ovšem milá svižná romance o zklamaném rozvodovém právníkovi, který konečně potká tu pravou. Emerie je sice jakožto nebetyčná naivka zamilovaná do svého kamaráda, ale ten vedle Drewa nemá šanci. Příběh ozvláštňuje nevlastní syn, kterého Drew odmítá přestat mít rád navzdory tomu, co říkají genetické testy. Když jsem ve stresu, takovéhle knihy mi zachraňují život. Čtu je ale poslední dobou nějak často :(

31.05.2020 4 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

"Zima je sice totální šikana od přírody, ale snažím se nebrat si to osobně."
Předchozí díl jsem zbožňovala. Tento je zpočátku úplně jiný - vzpomínkový, nabitý informacemi, bohužel zbytečně zdlouhavý. Nesedla mi dokumentární forma, kdy se něco stane, následně se o tom dozví Kassiel a volá to Skylar - a my o jedné věci čteme třeba třikrát za sebou. Slepé následování jakéhokoliv proroctví navíc nepatří mezi mé oblíbené zápletky. Co se týče obvyklých prohřešků proti češtině, nejvíc mě dráždilo špatně používané slovo "rozhřešení" namísto slova "odpověď". Ještě si neodpustím citaci ze str. 65: "Stála jsem tam jako ochrnutá." A teď to dobré: Bavilo mě Adamovo rozmazlené, zpruzelé, pohotové chování - to je pořád dobrý tahák a v tomhle díle si ho užijete na maximum. Měla jsem slabost pro zoufalého i nekompromisního Kassiela a doufám, že ještě dostane více prostoru. Poslední třetina měla šťávu-moc se těším, jak to celé skončí!

24.05.2020 4 z 5

Peklo na zemi Peklo na zemi Hanna Mácová

Na začátku jsem se hodně nasmála. Abaddon je démonský workoholik a je za to potrestán pobytem mezi lidmi. Jeho sžívání s novým tělem bylo k popukání. Setkává se s vyšinutou majitelkou kavárny trpící fóbií a snaží se vyrovnat s maglajzem, který to vyvolává v jeho hlavě, což byla spíše nuda. Postupně se přelila v pohádku a tu občas potřebuje každý. Autorka píše dobře, jen by tomu prospěly propracovanější dialogy (které často nikam nevedou), akce (Mariina častá smůla na otravné chlapy působí těžko uvěřitelně) i background (co třeba její rodiče?) a taky pořádná korektura, ale není to nijak tragické. Za mě milá prvoplánová romanťárna odehrávající se v mé milované Praze - takové si užívám. Ale epilog mě přizabil (i když oceňuji tu odvahu) a jeho úplný závěr se mi k Petrovi nehodil. Když už, žil by v Jeseníkách ;)

19.05.2020 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Zajímal mě ten pozvolný koncept přechodu od nesnáším tě k miluji tě. Proč ale tak zdlouhavě? Na můj vkus se ledacos zbytečně opakovalo: Saliny stále stejné myšlenky mám ho ráda/nemám ho ráda, dále to neustálé "Kulti kadí" atd. Nepochopila jsem, proč si nevygooglila překlad Schnecke a proč to bylo s malým s?! Taky byla pořád pomlácená, ale běhala dál. Kulti pak občas říkal zbytečné, urážlivé kraviny, až jsem přemýšlela, jestli by někdo opravdu mohl být takový vůl. Jenže to měl být sebestředný chlap žijící od jedenácti let v osamělé nabubřelé bublině, takže asi jo. V druhé půlce už jsem ho měla celkem ráda. Nebylo to špatný - nic extra zapamatovatelného, co bych si někdy zopakovala... Ale přidávám hvězdu za dopis v Kultiho skříňce, to mě dojalo.

08.05.2020 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

S takovou hromadou sexu jsem se snad ještě nesetkala. Přitom to z nějakého důvodu nepůsobilo přehnaně. Dokonce to bylo návykové. Nejvíce děje najdete překvapivě v poslední třetině knihy. Jake byl hodně divný a hulvátský chlap. Komplikovaný. Nesnažila bych se ho poznat, poslala bych ho do háje. Ale když ho Gillian vedla do jeho apartmá, mohla jsem se uchechtat - zamilovala jsem si Jakův humor a některé jeho pasáže čtu jen tak. Všimněte si např., že na začátku ona byla pilotka a on autor bestsellerů. Postupně si mě tedy chladně uvažující, zlomený protiva a notorická porušovatelka pravidel přispívající na nezáživný blog získali a přemýšlím o koupi do osobní knihovny. Bylo to jiné... A příště bez výpustek!

27.04.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tuto knihu jsem četla moc dlouho. Kdo se na Celaenu podívá, dřív nebo později ji chce. Nedělalo na mě dobrý dojem, že pořád promýšlela, jak by koho zabila, kdyby se jí teda chtělo. Na druhou stranu její myšlenky celkem odpovídaly jejímu věku a namyšlené povaze. A je pravda, že nesmyslná krvelačnost vnitřního světa hrdinky mě zarážela i v Dvorech - ale třeba se z toho Sarah ještě vypíše. Vypsala se totiž z mnohého! Skleněný trůn představuje začátek kariéry výborné spisovatelky, příběh jistě rostl spolu s ní. Mno, dala jsem to a doufám ve zlepšení.

25.04.2020 3 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Na začátku to vypadá, že na klučičích intrech se neděje pomalu nic jiného než kamarádská soulož. Lawrence bych škrtla, zas až tak důležitý pro příběh mi nepřipadal a dost mě odrazoval. Stejně tak pohledy Renée a Tommyho - zápletky kvůli tomu byly nesmyslně vyzrazeny těsně předtím, než se o nich dozvěděl hlavní hrdina. Adam s Cameronem byli fajn pár a Tommy byl originální a potom... joo, druhá půlka byla BOŽÍ, zas jsem zapomínala dýchat. Konečně začali přemýšlet a chovat se jakž takž normálně. A milovali se k zbláznění. Konec se mi líbil. Podle mě by to Tommy takhle udělal - byl to dobrý kluk a uvědomoval si, kolik bot nadělali. Ale tak ráda bych o něm věděla víc!

22.04.2020 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

"Kdybyste se mámy zeptali, který z nich je nebezpečný, okamžitě by ukázala na Jase, který spravuje věci a zachraňuje živé bytosti včetně mě."
Oh, to bylo od začátku tolik milé! Připomnělo mi to kamarádku, která ráda chodila do našeho bláznivého bordelu, ačkoliv doma měla k dispozici samostatné patro. Samantha je hodná holka, která si uvědomuje, že žít život podle mámy není to, co ji udělá šťastnou, a prochází fází prosazování vlastních názorů a taky fází zklamání ze svých blízkých. Přestože je občas až moc váhavá a v hlavě jsem ji dost popoháněla, je sympatická. Vyrostla v úplně jiných poměrech, ale rychle se sžívá s 10ti člennou rodinou Garrettových - a velká rodina má hromady kladů i záporů. Jase je šikovný, přemýšlivý kluk, který bere věci tak, jak jsou. A hlavně jsou oba krásně zamilovaní :) Kniha by si zasloužila delší epilog, ale třeba něco takového skrývá druhý díl. A ta obálka je nádherná!

16.04.2020 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

"Věnoval jí vyloženě samovský pohled s poťouchlou jiskrou a náznakem podráždění v očích, v němž přesto nechyběla laskavost, díky níž bude vždy a za všech okolností lepším člověkem než ona."
Po knize jsem sáhla během četby Skleněného trůnu, protože mi vadilo, že Celeana vzpomíná na události, o nichž nic nevím. Občas jsem přemýšlela, jestli ta holka není Spiderman, když jí to lezení po zdech tak dobře šlo. (Možná se to naučila při tom sledování zvířat?! Ha :-D) Na druhou stranu jsem neměla pocit, že by údajně nejlepší vražedkyně předvedla něco úžasného - každou chvíli ji při něčem přistihli, nebo ji z toho Sam tahal. Sam... Nesnáším likvidaci mužů, kteří nejsou pro příběh dost ambiciózní, byl přece tak roztomilý! Zato Arobyn byl pěkný slizák. Celaena mě bavila v povídce Vražedkyně a poušť, jinak mě ovšem rozčilovala svou marnivostí a namyšleností, což jsou její základní vlastnosti. Ovšem kniha je napsaná kvalitně, tak vlastně nevím, jak ji hodnotit. Pět hvězd dám, až sérii propadnu, dříve ne-e!

07.04.2020 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Wow, měla bych dát plný počet, protože mě to dost bralo. Jenže si nejsem jistá, zda by se něco takového opravdu mohlo stát. Věřil by někdo 14letému klukovi, že je mu 21? Běhají po amerických ulicích děti, které neumí pořádně číst? Kdybych se v poděkování dočetla, že autorka žila několik let na ulici, nebo takovým lidem pomáhala, tak mlčím... Ovšem příběh se mi líbil, protože byl jiný a vztah mezi hrdiny hluboký. Jejich myšlenky byly bravurně popsané a postavy prošly vývojem (i když Bitsy by si zasloužila nějakou tu kapitolu ze střední školy navíc). No a Leka byl skvělej kluk, vážně jsem se bála, aby ho nezabásli nebo nezastřelili. Musíte ho zbožňovat za to, co pro Bitsy udělal. Ani by nemusel být tak krásný a svalnatý a obdařený - jako v každé knize tohoto žánru. Trochu to zabil epilog, protože mi nepřišlo, že by ti dva po něčem takovém toužili. Ale achjo, už teď vím, že si to někdy přečtu znovu!

21.03.2020 4 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Zpočátku jsem měla pocit, že druhý díl napsal někdo jiný, nebo knihy dělilo několik let. Je to možné? Ne, autora záhy prozradila kvanta kuřecích řízků! Uvědomil si někdy Erik, že letí na žárlivky, jako Teodor na dominantní partnery? V tomto dílu se Teo snaží vydobýt si své místo na Slunci, což bylo hodně osvěžující, ba dokonce i nenucené a zábavné. Ti dva se dokázali vzájemně skvěle vytáčet, to se jim musí nechat. Nervy mi drásala jen Teova matka - to je tak chytrá paní, až bych brečela.

13.03.2020 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Miluji Him sérii, ale přistupovala jsem k Bossovi s tím, že tak skvělé to rozhodně nebude. A nebylo. Vztah mezi Teem a Erikem byl příliš překotný, popisy nevyvážené a sex se povětšinou odehrával v podnapilém stavu. Příběh byl obsahově nadějný, ale zpíchnutý horkou jehlou - zasloužil by si lepší péči. Jenže to vyšlo samonákladem a těšilo mě, že se to odehrává v Praze, a ti dva náladoví chlapi mi přišli celkem zajímaví. Takže do dalšího dílu jdu.

12.03.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

"Čím je plán důmyslnější, tím víc lidí zahrnuje. Víc lidí víc mluví a víc věcí se může pokazit."
"Já myslím, že bys flirtovala i s datlovou palmou, kdyby ti věnovala pozornost."
Kniha nebyla napsaná hůř, ale nebavila mě tolik jako první díl a přiznávám: došla jsem jen do půlky a nechala toho. Po měsíci jsem se rozhodla, že už se navzájem nebudeme trápit. Asi mi chyběla jasně daná struktura: máme plán - jedeme do paláce - loupíme - jedeme zpátky - utřeli jsme. Takhle to bylo všemožné pobíhání z místa na místo a za různými účely, což tříštilo moji pozornost, a proto jsem se do příběhu nedokázala tak zažrat. Nevěřila jsem, že se Kaz pochlapí, takže hlavním tahákem byl vývoj vztahu mezi Jesperem a Wylanem. Líbilo se mi také, že Matthias nebyl na okatou krásu. A právě to, že jsem si vyspoilovala, jak to dopadne s Matthiasem, můj zájem úplně zabilo. I když chápu, proč to autorka udělala, mě tím od příběhu dokonale odstřihla.

09.03.2020 3 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

"Projdu další dva bloky a u sexshopu zrychlím. 'A sem nikdy nevkročíš, jasný?'"
Sabrina je obdivuhodná holka. Vyrostla v šílených poměrech a přesto se vlastní pílí dostala hodně vysoko. Zoufale jí rozumím. Jenže to, co jsme si vysnili, se s opravdovým štěstím často neslučuje. Že se v tom nepředstavitelně dlouho plácala? To tvrdohlaví lidé, co chtějí všechno zvládnout sami, dělají. Tucker byl naštěstí úžasný. Od začátku měl jasno v tom, že tohle je holka, kterou hledal, a točil se za ní jako slunečnice za Sluncem. To, jak věcně mluvil o manželství, o sexu, prostě o všem důležitém, odlišuje muže od kluka. A mně se to líbilo - přece každá vedle sebe potřebuje člověka s kusem Tuckera! Je to skvělé zakončení povedené série - příznačný vstup do života dospělých. Tento díl se mi spolu s prvním líbil nejvíc, následuje třetí a nakonec druhý.

08.03.2020 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

"Chci tě tak, až mě to bolí..."
Začátek mě moc nebavil. Čekala jsem, že mě Dean nezaujme, přece spí s holkama v obýváku a celkově se chová jako vůl. Ale vyklubal se z něj milý kluk, který prostě jen upřímně miluje sex na všemožné způsoby. Když potká holku, se kterou ho to baví opakovaně, je překvapený, ale bere, co mu život nachystá. Allie je typ na vážný vztah, ale po rozchodu se Seanem se rozhodne přestat přemýšlet - a ejhle, ono to funguje a plíživě se z toho stává něco víc. Je to takový nekonvenční díl, který asi ledaskomu rozšíří obzory ;-)

27.02.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

"Vykřičela bych si i plíce, kdyby měly být obětovány pro slovo, kterým začínal sám život."
Víte, co je super? Jak si v prvním díle myslíte, že sklenařské území je hrozné, že to není nic než zmar. Pak se seznámíte s nížinami a najednou se vám po těch smradlavých sklenařích stýská :+D. Protože lidstvo si vážně nezaslouží dlouhověkost. Ukřivdění obyvatelé nížin nezapomínají na svoji nenávist a vybíjí si ji na několikáté generaci sklenařů, kteří důvod sporu zapomněli už dávno. Zároveň ten, který to nejvíc zamotal, už je dávno někým jiným. Zjišťujeme, že nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát - a to miluju. Příběh se stal ještě vrstevnatějším, než jsem čekala. A ten konec? To je jasná pomsta za naříkání čtenářů nad zpomalením dynamiky v Naslouchačovi. Jsem natěšená na pokračování!

23.02.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úvodní část je dlouhá (tvoří zhruba první třetinu). Vykreslený svět ve mně zanechal množství otázek, ledacos zřejmě vysvětlí další díly. Atmosféra je tísnivá, často se mi chtělo plakat, což úplně nevyhledávám. A přesto to stálo za to! Kniha je moc hezky napsaná. Jelikož vznikla v češtině, užívala jsem si pestrou slovní zásobu bez potřeby nahrazovat v hlavě slova zvukomalebnějšími. Obdivovala jsem, jak nenuceně autorka skákala v dlouhých časových úsecích. Ilan mi občas přišla zbytečně hysterická, ale neumím zhodnotit chování 12letého dítěte. Je zvláštní, že příběh je nejnapínavější pár kapitol před koncem, pak zvolní. Výsledek? Nebyla tam prvoplánová láska a stejně jsem se nemohla odtrhnout. Kdybych nedala plný počet hvězd, zachovala bych se nespravedlivě.

19.02.2020 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Začátek mi připadal nereálný, asi proto, že jsem v pubertě taky doufala, že se mi u dveří objeví nádherný kluk, podívá se se mnou na film a strašně moc mě bude chtít (nic takového se samozřejmě nestalo). Prvačka Grace byla hodně naivní. Jako vážně, vrhnout se na kluka, kterého zná osm dní a naštvat se, že si to nechce nadšeně rozdat s pannou?! Druhačka Grace nebyla o moc lepší: když její kluk podléhal depresi, místo aby ho podpořila, naštvala se a on to zase žehlil. Mno nevím, nevím, měla jsem tendenci stát spíš na Loganově straně. Předchozí díl se mi líbil rozhodně víc.

11.02.2020 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Garrett je jedním z mála hrdinů, kterého bych si z fleku nabrnkla pro sebe (dobře, za celý můj život je teprve druhý - za Eragonem :-D). I když musí být zpočátku šokem pro každou holku, která nevyrůstala s bratrem, protože servítky si rozhodně nebere. Navíc je ukázkou kluka, který nezná normální hodný holky, jen "týmovky". Hanna má naprosto adekvátní reakce a celkově je to sympatická hlavní hrdinka. Když vtrhla do sprch, pobavila mě jak dlouho nikdo. Jsou každý jiný, ale oba si prošli něčím těžkým a to je k sobě táhne. Příjemná knížka s hromadou sexu, co bych za takový návod v pubertě dala!

01.02.2020 5 z 5