Jenda75 Jenda75 komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Výborná kniha, plná napětí. Velmi rád si přečtu pokračování série.

18.11.2021 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Zase kniha, která každého, kdo četl příběhy o detektivovi Harry Holem musí nadchnout.
Už se těším na další příběhy.

18.04.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Velmi dobře psaná kniha. Rozuzlení celého příběhu přichází až na závěr. Tím je nucen čtenář pokračovat v četbě až do posledních stránek.

11.01.2021 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velmi mě zaujal realistický námět. Velmi dobře si lze představit, že pokud máme hodně, tak jsme spokojení. Co by se ale stalo, pokud bychom nemohli pracovat na počítači či poslouchat muziku, protože nebudeme mít elektřinu? Nechci domyslet, jaká by vznikla panika mezi lidmi a strach z různých nebezpečí.

08.07.2020 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Další knih s Kate Shugakovou popisuje pátrání po vrahovy učitele, který chtěl učit děti pravdě. Kvůli této pravdě byl zabit. Kate reaguje na prosbu jeho syny, aby otce našel. Ale ona jde dál a hledá i jeho vraha. Kniha popisuje opět mnoho ze života lidí Aljašky. Knihu doporučuji k četbě.

30.09.2023 4 z 5

Případ prezident Případ prezident Marc Elsberg (p)

Kniha má spád. Hned od prvních stránek je kniha protknuta dějinnými nitěmi, které se vzájemně prolínají. Kniha se mi líbila.

23.07.2023 3 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Tato krátká kniha opět ukazuje umění autora, který i v této knize dokázal popsat prostředí a vložit do něj případ.

14.08.2022 3 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Kniha plná napětí. Ani na chvíli se dějové postavy nezastaví. Myslím si, že tato kniha je zatím nejlepší z dílny autora.

27.03.2021 4 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Kniha mě zpočátku nudila, ale později se děj rozběhl a začetl jsem se do něj. Musím říct, že i když vím, jak jsem sledováni přes různé technologické a digitální věci, tak jsem se zhrozil. Stačí málo lidí, kteří toho mohou zneužít a jsou schopni postavit mezi přáteli barieru, kterou je oddělí. Dávejme pozor na technologie, které používáme.

23.02.2021 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Krásná kniha, doporučuji k přečtení. Je to pěkná prvotina a těším se na další pokračování serie.

30.01.2021 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Knihu jsem hltal. Výborně napsaná kniha a velmi krásně vše zauzleno.

16.12.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Je to nádherná kniha plná zápletek. Bavil jsem se až do konce.

10.04.2020 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Kniha velmi krásně popisuje zvyky obyvatel Aljašky. S hlavní postavou Kate se dostáváme na sjezd federace domorodých kmenů kam je pozvaná svojí babičkou. Je zde vidět, jak i Kate leží na srdci její vlast a tradice.

03.03.2024 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Další velmi pěkná kniha od Samuela Bjørka. Kniha měla dějový spád a velmi dobře se četla. Kniha nepostrádala logiku a různé zápletky a napětí.

18.01.2024 4 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Kniha byla velmi dobrá. Děj plynule na sebe navazoval. Autorka, která je bývalou letuškou, krásně popisuje příběh, kdy se člověk musí rozhodnout mezi svojí rodinou a pasažéry letadla.

31.08.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tako kniha je plná děje. Děj je plný napětí a zvratů. jíž nyní se těším na pokračování série.

14.11.2022 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Zprvu se zdálo, že kniha bude slabší než předchozí Holeovky, ale asi od poloviny knihy opět kniha dostala pěkný spád. Mohu opět doporučit k přečtení.

30.05.2021 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Krásná kniha, která popisuje co se může stát pokud si budeme hrát s přírodou. Člověk by neměl se snažit být Bohem, ale raději by měl poznávat Boží vůli.

13.03.2021 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Kniha mě nadchla. Velmi dynamický průběh vyšetřování.
Knihu doporučuji.

21.01.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další pěkná kniha od Nesba.

17.08.2019 4 z 5