Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Audiokniha celá skvělá.
Thriller jak se patří.
Autorka dokáže přesvědčivě pracovat s ženskou pravdomluvností, jenž je jaksi antiproduktivní vůči sebezáchovnosti. Prozradit vše a bláhově napravovat nepatřičnosti uvádí do chaosu řešení, kde se nabalují neblahé předpoklady ženské logiky spolu s čistým svědomím, jenž tvoří působivé napětí.

Bezvadnost.

26.02.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Autor je machr.
Připomenutí minulosti.
Řadím k titulu "Pod krvavými nebesy", se stejným nezapomenutelným zážitkem.
Zvrácenost fašismu na vzestupu, ve jménu očisty národa a rasy.
Podivně zvrhlé zločiny v kruzích elity se vyšetřuje přísně utajeně a nechtěně. Proč není zájem o zveřejnění?

Citace:" Jak se pozná ideální árijec? Snadno. Je bloňďatý jako Hitler, vysoký jako Goebbels a štíhlý jako Göring ".

Temné superčtivo.

(Fašismus a jeho odkaz pro následné generace je pro dnešní dobu výstrahou. Jen političtí ignoranti jsou záměrně slepí a hluší.)

09.12.2022 5 z 5

Hřích náš každodenní Hřích náš každodenní Dominik Dán

"Naše město" má v tomto případě děsivé obyvatele, bez váhání ke krutosti ochotné a nic jim není Svaté, i když by mělo být.
Autor je už specialista a ví, jak stupňovat drama, takže jediné odlehčení je humor vyšetřovatelského týmu.

Citace:" ( u výslechu)
"Aby bylo jasno. Dopustila jste se trestného činu....nedovolená výroba a držení omamné látky, psychotropní látky, jedu a prekurzoru a obchodování s nimi, podle podle paragrafu 187 trestního zákona, za což vám hrozí 3 roky, ...
...Odnětím svobody na 8 až 15 let se pachatel trestá pokud spáchá čin jako člen organizované skupiny, nebo za bé .. pro osobu mladší 15ti let.."
Chytila se za krk.
"Moment! Mome...nt! Já tomu nerozumím...můžu kouřit?"
Policajt se přestal houpat na židli a překvapení ho zastihlo v zadní poloze.
" Musím si zapálit cigaretu, nemůžu se soustředit" upřesnila.
"Aha, samozřejmě, " zhoupl se a nabídl jí.
"Mám svoje."
"Nemůžu riskovat, že tu budete pokuřovat marihuanu. Buď tyhle nebo nic."
Protáhla se a viditelně se jí ulevilo.

Hrozné, leč neodložitelné.

25.01.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Bravurně sestavený příběh, touha žít v estetickém a přívětivém prostředí je základem pro rozvoj osobnosti a splněním snů nejen pro zájemce, ale i svérázného majitele.
Podmínky jsou zavazující a tajemnu z minulosti se nedá odolat. Proč?.....

Audiokniha - thriller, až strach poslouchat dál, co z nových, lékařských poznatků může těžce zkomplikovat život. (v době očekávání )
Superdílo.

08.04.2021 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Pach krve se šíří královstvím, neboť v bojích o moc jsou protivníci bohatší o hrady a tvrze.
Jistotou v poddanosti a oddanosti je přísaha, za jejíž zradu je smrt.
Král zavázaný smlouvami při korunovaci je nucen jisté závazky plnit.
Účast na válečných tažení je záslužnost a odměnou je plen i državy.
Nelibosti, averze, plenění, krádeže, únosy a vraždy jsou motivy pro trestné výpravy, z nichž šíří název titulu.
Citace:" Teď promluvil zásadový a čestný muž. Možná, že se jednou probudíš a zjistíš, že máš kolem hlavy svatozář. Ale ta bývá dost nepohodlná."
Hrdinové jak se patří.
Kombinace četby s vygooglovanými hrady byla pozvánkou na výlety k sousedům.
Série co srdce blaží.

10.05.2020 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Knižní klenot renesančního období na prolínající se bohaté události a postavy historicky perfektně zasazené do příběhu nejen hlavního hrdiny, ale všechny jeho míjející se aktéry historicky zvučných jmen i jejich skutků a dech beroucích děl.
Takhle komplexně pojatá doba vlády Borgiovců je okem Božím (ze zhora) sledovaná , po celé šíři Itálie, každá postava má na sobě nám z dějin známé fluidum, které ve správném akordu rozeznění tento příběh do nádherné kompozice a jediné, co mi sjede ze rtů nakonec je slovo SKVOST.
Kámen a bolest je nejen výstižné vyjádření pro kamenosochařství, ale to, co dalo tomuto dílu název je dílo Pieta - Matka Boží Bolestná.
Karel Schulz byl skvělý, český, ve své době unikátní historický autor s neskutečným talentem zachytit ve svém díle umělecké oduševnění i historické zvraty v renesanční Itálii.

27.09.2017 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Audiokniha poutavá.
Provětrat vzpomínky v rodinném tabu je odvaha za níž mohou být srdcebolná zklamání.
Dostat se k tajemství je zneklidňující a provokativní pocit odhalit zločin, a nebo žít s pocitem nedokonalé spravedlnosti a nechat plynout čas do zapomnění, což každý nedovede.
Příběh ve formě klasiky.
Doporučení pro polickou garnituru coby POVINNOU ČETBU. Zdá se, že neznalost válečných pohrom a jejich souvislostí je a mohou být pro politická rozhodnutí vlastizrádná.
Život s válečnými jizvami na duši není ten, po kterém lidstvo touží.
Smutné a úzkostné čtivo.

11.12.2023 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Superčtivo.

Fandit hrdinovi jenž bláhově riskuje s ideály přežití je to, co prostě nelze jinak.

Citace:"Mít na někoho zlost je jako polknout jed a čekat, že někdo jiný umře."
"Panika je váš nepřítel.
Panika vyhraje, když vám strach odpojí mozek."

Vypadá to sladkobolně, ale čte se to skvěle.

25.08.2023 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Provětrat vzpomínky se mi podařilo dík tématu tohoto díla.
Autorovou specialitou jsou případy z kriminálně politických afér a dík za zaznamenání do historie zločinu, to aby svědomí mělo obrazotvornost pro budoucnost.

Citace:" To je vtip? zeptal se. ...
Netušil jsem, co se mu honí hlavou, ale tvář měl najednou bez výrazu. Přesto bylo poznat, že v duchu zběsile kalkuluje a promýšlí možnosti. Jak rád bych mu četl myšlenky! Vystudoval bych vysokou zlodějskou během jednoho sezení. "

Život není nic jiného než řetězec promeškaných příležitostí." Athéňan Sokrates

Ačkoliv John Lennon to možná řekl ještě přesněji.
"Život je to, co se s tebou děje, zatímco spřádáš svoje plány."

Spokojenost.
Snad ze zorného pole hledáčku pastvy pro nesmyslně zbytečná dramata, nezmizí ani tato VČR.

15.07.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Prokletí profese.
Poutavost v napětí i přes přeteklý pohár e-praktik nepolevuje, ale navíc graduje.
Odvaha k odhalení sebedestrukce, jako nový směr - překvapit, funguje perfektně, ve všech rovinách, v knize i u čtenářů.
Audiokniha jako driják.

18.02.2023 4 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Superčtivo.
Fajnůstka, pro vylepšení českého ega v této hysterické, předvolební době.

Kdysi jsem si myslela, že plavba na takové výletní lodi musí být úžasná. Teď si to už tak moc nemyslím.
Stačí četba a obrazotvornost vykrystalizuje ve spíš koncentrované obavy.

Citace;" ...po tom všem, co jsme prožili na této lodi. Ubytuji se tam a dám se trošku do pořádku. Jsem rozvedený člověk, nemusím nikam chvátat."
"A vašemu zaměstnavateli to nebude vadit?"
"Ten to ještě schytá. To on mě vyštval na tuhle dovolenou, prý kvůli mé vyhořelosti. Dokonce mi tu dovolenou zaplatil. Už i AR se při mém výslechu pozastavil nad tím, jak si můžu v mém postavení zaplatit skoro nejdražší třídu."

Dobrodružství, jenž se jen tak nevidí, takže další díl snad s příslibem zase poutavého příběhu v očekávání.
Autor patří do mých privilegovaných NEJ.

25.01.2023 5 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Další parádní dílo v mé sbírce "Krásné literatury".
Historie Anglie jak jí tvořil a kultivoval kruťas Vilém Dobyvatel.
Poučení z historie - když je jasná vize pro řád, jsou ztráty maličkostí ve jménu moci a blaha pro národní sjednocení.

(Kam se hrabe scifi, vždyť skutečnosti jsou tak fascinující - stavby, bitvy, rozvoj hospodářství, rodinné vztahy, intriky, zrady, válečné konflikty, epidemie, a tomu musí odolávat přátelství a láska, tak to chodí spolu v životě.)

Citace z:" V jednom bodě má královna pravdu, Sire. Žil jsem léta v takových lžích, že jsem často sám sebe nenáviděl. Přísahal jsem si, že už se nikdy do žádných nezamotám.
Vilém na něho vyzývavě hleděl a kolem rtů mu pohrával tichý úsměv, jako by chtěl říct : Stejně jsi zbabělec.
Carson od něho odvrátil pohled. Váhavě pronesl:" Tedy, Sire, pokládám za moudré, že chcete králi Filipovi ukázat svoji sílu. Už od dětství má před vámi smrtelný strach.."
"Odkud to víte?"
"Jeden z Lanfrankových pařížských zvědů je synem královy chůvy. Vyrůstali spolu a od něj víme, že když malý Filip neposlouchal, chůva ho strašila, že si pro něj přijde Vilém z Normandie."
Král se pobaveně musel pousmát. "Žije ta žena ještě? Rád ji přiřknu pěknou roční rentu."
I Caedmon se musel pousmát. "Kromě toho, že jste pro Filipa cosi jako bubák, obává se vás jako vynikajícího stratéga. Je si rovněž vědom, že jste mocnější panovník než on. Toho strachu bychom mohli využít. Ovšem co by naší věci vůbec neprospělo, by bylo kdybyste mu do náruče vehnal svého syna Roberta ".

Luxusní superčtivo.
Doporučuji.

09.01.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Nenávist - jak zlolajný výraz co evokuje vztah na hranici krutosti.
Neboť, kdo si s ohněm zahrává, ten se jednou spálí.
Zdeť tento emoční projev je pomstou.
Fantazie autora pro hru s vystupňovanou sugescí násilí, jenž se daří ukočírovat v jistých mezích.

Dnešní skutečnost - realita bude v budoucích časech coby důsledek pomstychtivosti mít následky dalekosáhlejší.
Rozum ztrácí sílu argumentů a anarchie svobody vládne v kuloárech zla.
Dopad na svět je v nenávisti grandiózní.

11.10.2022 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Takhle nějak se mi honí v hlavě nápady jak při honičkách se šmahem převtělit do jiné role díky paruce, oboustrannému plášti, maskám a pod. To když agent Born prchá v davu a na něj vidět ze všech kamer, stačí dřep něco pozměnit a iluze kulhajícího starce je hotová.
V tomto díle je iluze v hlavní roli a je to super.
Jen to chce mozek s fantazií.
Povedená audiokniha, dokonalé využití možných variabilit.

15.05.2022 5 z 5

Audiokniha skvěle načtená.
Mimořádný skoro dokumentární počin z novodobé historie o kriminálních deliktech v naší novodobé kapitalistické společnosti z pohledu elitního vyšetřovatele Roberta Šachty.
Jeho životní krédo je zatvrzele nezlomné.
Jeho start v politice bude po zkušenostech zpestřením zaběhlých smluvních praktik.
Ještě jisté kauzy jsou v řízení, a tak se jeví, že už bude snad čisto.
Příběh je životní cesta oddaná přísaze, jako málokdo je jí věrný. O to, je jeho citové soukromí jiné.
Hrdina bez bázně a hany, jeví se tak, sázka jestli ho nenalomí práce či city není na místě.
Výtka - na obálku by nekompromisně jako tapetu coby podklad pod fotografii patřil snímek medailí. ( I navzdory RŠ.)
Pozoruhodný životní projekt.
Bravo.

06.10.2021 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Další fajnovost od mistra brka.
Historie mordů na Trutnovsku v dokonale zasukovaném příběhu s drsnou realitou bojových praktik, tajných lásek, zločinnosti proti koruně, ziskuchtivosti nekalých živlů.
Věřit příběhu, to jsou ty obyčejnosti života, ty váhavé okamžiky, ty nalomené naděje, ty lživé důvody pro skrytou pomstu, tu dobráckost lumpů, to nadšení ze smrti s vizí hostiny (jitrnic a jelit).
Bezvadný, jen ty jatka toho lupu jsem přeskočila.

Autor nemůže zklamat.

17.08.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Velká gratulace, povedlo se, věřit v instinkt na první "palebný " dojem se vyplatí.
( I když tu studnu bych asi zúžila.)
Citace:" Temnota mě omotala jako role plesnivého sametu. Na totální panice je nejhorší její iracionalita; když vnímáte, jak vám mozek zaplavuje vřící olej hrůzy, v němž se kousek po kousku rozpouštějí zbytky toho jediného, co vás může zachránit - logického uvažování. A vy s tím nic nenaděláte."
No, nevem na revanš bokovku, když ti bylo pomoženo.

Bezvadný, gejzír hlášek, realitní fígle, paragrafy k okamžitému použití, pamětihodnosti dramatických vzpomínek a osobností z galerky, Václavův Ardo a Midaský klan v rejstříku českých fi. - wau.
Superdílo, to něco - neřeším, neb pocit mimořádnosti je fajnovost, co se jen tak nezažije. III. by potěšila.

02.06.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

V sérii třetí kniha a tradičně příběh o symbolických obětech a posedlé touze z dětských snů a her s prolínajícími se vzpomínkami na zesnulé v tragických zvratech dřívějšího života.
Dvojčata a jejich vzájemná citlivost.
Citace :" Budu tančit v Labutím jezeře, mami. " ... (Labutí píseň)...
Audiokniha skvělé načtená Petrou Špalkovou.

02.03.2020 4 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Audiokniha, skvělé oceněné výpravné dílo zobrazující pohled na vysokou anglickou společenskou vrstvu, ve víru citů, morálky, mamonu, předsudků, uzákoněních mravů a vztahů.
Bohatství je pro zachování rodu pouto, které nemusí být v manželství tak pevné, tak jak by se zdálo.
Vývoj doby mění společnost i její názory. Ale jen těžko se mění city, i když by to byla pro pokolení záslužnost.
Každá z postav má v audioprovedení svou tvář ( známých herců), a tak jsme s nimi v době kdy se ke stolování nosil sváteční oděv, kdy dopisy se psaly s uctivým a vytříbeným stylem, kdy nejstarší z rodu měl úctu, respekt a vážnost.
Klasika v anglickém stylu na vysoké úrovni.

12.06.2019 5 z 5

Humor je pro zdraví důležitý, jestliže při jeho čtení vám v těle stoupne hladina serotoninu - hormonu štěstí, pak se uzdravujete ze všech nemocí, tahle knížka je jedna jeho účinná pilulka. Na přetřes tentokrát přišla zbrojní politika. Nepochybně taktický a skvělý trik, jak projevit akční názor.

15.12.2016 5 z 5