janyska13 janyska13 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

K některým knihám musí nastat ten správný čas na jejich čtení. A přesně tak jsem to teď měla s Listopádem.
Toto je neuvěřitelná kniha toho, co by možná bylo, kdyby se v listopadu 1989 něco stalo jinak. Ze čtení mě nejen mrazilo, ale bylo mi i občas špatně z toho všeho. Jak naši rodiče a prarodiče žily v té době před listopadem 1989 a vlastně jaké by to bylo nejspíš i pro nás, moji generaci a naše děti. Kde bychom nyní byli, mohli bychom studovat, kdo by bojoval proti režimu a kdo by skončil podobně jako Maja?

30.09.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tohle bylo hodně náročné čtení. Příběh o osudech a tajemstvích jedné rodiny, která to neměla lehké. Bylo to i tou dobou, kdy se kniha odehrává, ale i celkovým nastavením myšlení některých členů rodiny a společnosti. Rodina je základ státu. Ale to co se všechno v této knize odehrálo a stalo, jaké to mělo všelijaké následky. Co by se stalo, kdyby bylo jenom trochu něco jinak. O tom teď můžeme každý jen přemýšlet. Až do konce jsem čekala co se stane, konec je k tomu přemýšlení značně nakloněn...

14.11.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Právě jsem dočetla Námi to končí.
A panebože, je to další naprosto dokonalá kniha od Colleen Hoover. Její knihy mají přesah a dokážou si čtenáře totálně omotat kolem prstu a zároveň ho totálně zničit.
A ten konec dopadl tak jak jsem doufala.. Strašně jsem si přála aby to tak dopadlo a zároveň jsme se bála, že to Lily nevyjde.

25.03.2020 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Tohle bylo hodně náročné čtení a zároveň tak skvěle napsaný. Co vše dokáže jeden "otec" napáchat v rodině a v 2 dětských duších (na tělech). Od začátku jsem byla v napětí, co se v té rodině děje, proč a jak to vlastně všechno skončí. A zda v tomhle příběhu bude nakonec nějaká ta spravedlnost a úleva pro některé hlavní postavy. Na konci všechny ty skládačky tak nějak zapadnou na své místo. Masakr! Prolínání různých časových linek tomu hodně přidalo na napětí. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý!

13.07.2023 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Věděla jsem, že to bude pecka, ale že až takováhle... Bylo to skvělý!
Druhý díl je mnohem víc nabitý akcí, stále se tu něco zajímavého děje a řeší. Dozvěděla jsem se mnohem více o členech Pětadvacítky, o Kapitánově minulosti a celém světě Naslouchače... A ten konec?
Chápu rozčilení a těšení se těch, kteří čekali x let na Nastereu. Nemůžu se jí taky dočkat. Ještě štěstí, že už dnes vyšla. Teď už stačí si jen na ni najít více času a přečíst ji...

29.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle bylo naprosto skvělé!!! Očekávání jsem měla veliká a zatím se mi naplnila.
Nechápu, že jsem se ke čtení dostala až teď. I když předtím bych si zase nedávala, že musím čekat x let na nový díl. Což budu muset stejně, ale teď si můžu rovnou přečíst Faju a brzy i Nastereu.

10.04.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Tohle bylo opět něco neuvěřitelně úžasného. Autorka opět ukazuje, jak skvěle umí psát, poprvé jsem od ní četla knihu Klíč a až nyní Dopis a ten byl asi o drobet lepší. A v listopadu bude vycházet její další kniha Tajemství,, která zní také moc dobře podle anotace!
Při čtení jsem se nemohla od knihy vůbec odtrhnout.
Nejen že autorka dokáže napsat a popsat naprosto neuvěřitelně některé pocity hlavních postav, ale dokáže vás přenést do několika časových rovin daných období, i s pocity a autenticitou dané doby a její atmosféry.
Tohle jsou knihy přesně pro mne, hledám v knihách to něco navíc, něco co mne chytne za srdce a už nepustí. Něco nad čím budu ještě dlouho přemýšlet, doporučovat kudy budu chodit a neustále o tom chtít s někým mluvit...

11.10.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Tohle bylo tak hezky a lidsky napsané.
Ideální letní oddechová kniha, i když okrajově s těžkým tématem. Spisovatelské prostředí, tvůrčí krize, úmrtí v rodině, tajemství, dávná láska.
Moc doporučuji.

20.05.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle jsem nečekala. Colleen je zákeřná v psaní thrilleru. Bylo mi z toho špatně, brečela jsem a žhavé scény se mnou taky zamávaly. No prostě mazec!

06.07.2020 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Sparks je král romantiky a každá kniha mi to vždy potvrzuje. Neuvěřitelně silný příběh pravé lásky a kouzla Spřízněné duše. Osud není lásce vždy nakloněn, ale vesmír to nakonec nějak zařídí...

16.01.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Nejlepší kniha za několik posledních měsíců! Už jenom sám o sobě ten nápad na příběh je skvělý. Samozřejmě je to romantika, takže od začátku čekáme šťastný konec. Ale zároveň je tu rozvedena dějová linka Richieho, bratra hlavního hrdiny, který je ve vězení. A Tiffyina a Justinova minulost, která se nám postupem času více odtajňuje a ukazuje jejich minulý vztah z jiné strany. Je zde skvěle popsaná bezmoc, kterou zažíval jak Richie ve vězení, tak Tiffy s Justinem. Leon a Tiffy a jejich začínající spolubydlení, přátelství až láska opět skvěle popsáno. No a odkazy na moje nejoblíbenější knihy/seriály/filmy byly jen třešničkou na dortu. :)

30.09.2019 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Tohle je prostě klasický Sparks, kterého tak ráda čtu. Romantika jak blázen, nějaká ta osobní tragédie k tomu a je to pecka. :)

16.06.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Vzhledem k tomu, že detektivky skoro vůbec nečtu, tak jsem od této knihy nic neočekávala. Ale panebože, to bylo skvělý. Absolutně jsem netušila kdo by mohl být vrah, často jsem jen čuměla, co za zvrat se stalo. Opravdu pecka. :)

02.12.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem dočetla v půl 3 v noci, celý večer, jsem ji jen zavírala a znovu otevírala a četla dál. Nechtěla jsem ji dočíst, ale nějak se mi to nepovedlo. Každopádně, konec jsem celkem očekávala, že dopadne tak jak dopadne. Vzalo mě to hodně, naposledy jsem podobně nechápala a jen brečela u Hvězdy nám nepřály. Tento týden jdu i do kina, tak jsem zvědavá a snad tam nebudu nejvíc ubrečená.. :D

28.06.2016 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Opět skvělá kniha s náročným tématem, tak jak jsem u Colleen zvyklá. Posledních pár desítek stran jsem zhltla jak malinu a samozřejmě jsem brečela jak želva.

07.07.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Dojemné, osudové, ale i náročné čtení. Příběh Quinn a Grahama mě hodně pohltil hned od první stránky. Nejen styl psaní, ale hlavně dojemný příběh jejich lásky a osudu. Děj se odehrává jak Tehdy, tak Teď. Takže sledujeme nejen jejich začátek, ale i celkový příběh jejich vztahu až do nynějšího stavu manželství.
Colleen opět nezklamala. Tuto knihu jsem měla jako velký rest, protože si autorku hodně šetřím... A panebože pravém je považována za jednu z jejích nejlepších.

21.10.2021 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Tato kniha je o ztrátách a hlavně nálezech v životě jedné ženy. To že se většina příběhu odehrává v knihkupectví je třešnička na dortu. Celý příběh začíná velkou ztrátou, smrtí matky a přítele hlavní hrdinky Natalie. Ta zjišťuje, že nejen obchod prochází špatnou dobou, také že zdravotní stav jejího dědečka je horší, než si myslela. Přes veškerou snahu udržet chod obchodu se jí zdá, že jí vše padá na hlavu, doslova se i rozpadá dům. Ale v tom ji naštěstí pomůže Peach, Kladivo k pronájmu. Natalie se snaží zvýšit tržby obchodu, obepisuje různé autory, zda by nechtěly přijet na akci k nim do knihkupectví. A to se také nakonec povede a přijede jeden oblíbený dětský autor Trevor. Jak to celé skončí? Samozřejmě, že dobře...
Ze začátku jsem se sice nemohla vůbec začíst, ale postupem času jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout. A taky jsem chvílemi brečela jak želva...

14.09.2021 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Opět mě Jojo nezklamala a dala mi přesně takovou romantiku, jakou jsem od ní očekávala. Opět je zde něco navíc. Mnohem více minulosti než přítomnosti. Trable v lásce v jiné době, kdy nejen společnost byla jiná. Ze začátku knihy jsem se v ději trochu ztrácela, ale to byl asi autorčin účel.

14.08.2021 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Autorka si s námi pohrávala opět až do poslední stránky. Propletenost celého toho příběhu, divnost samotných hlavních hrdinů. Styl vyprávění z různých pohledů, kdy čtenář stále přemýšlí, jak to nakonec dopadne a co je vlastně pravda. Je až neuvěřitelné, co autorka dokázala napsat a popsat, tak do detailů.
Ve společném čtení s holkama jsme měly mnoho teorií, jak by to mohlo být, kdo je mohl zabít. A opět jsme se u něčeho málo trefily.

21.05.2021 4 z 5

Velice zajímavý námět, hodně drsný začátek a postup děje hezky odsípal. A moc hezky se četla, fajn oddechovka.

31.12.2019 4 z 5