Janoud Janoud komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Čisté zlo. Knihu jsem odkládala, přeskakovala stránky, ale konec byl silný a všemu dal zase smysl.

21.08.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

První setkání s autorkou, a jistě nebude poslední. Jak děj ubíhal, zdálo se mi, že těch tajemství, která mají všichni před všemi, je už moc. SPOILER Doufala jsem, že to, co poznává čtenář, někdo odhalí i Věrce, že už někdo začne být upřímný....takhle je konec dost otevřený. Ale i tak se mi kniha líbila moc....

28.02.2023 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Tohoto autora jsem si oblíbila, zatím žádná z jeho knih mne nezklamala.
Hrdinové Backmanových knih jsou fakt podivíni, ale když si o nich člověk přečte celou knihu, chtěl by být jako oni.
Jdu vyzkoušet, jestli ta SODA skutečně funguje.

22.09.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Odkládám dočtenou knihu a jsem ráda, že nemusím dál prožívat s jejími hrdiny strašnou námořní tragédii lodi Wilhelm Gustlof. Příběh mne zanechal emočně vyčerpanou, zároveň mi nedovolil opustit knihu v posledních 200 stranách.

09.08.2017 5 z 5

Útlá knížka o tom, jak bolestné je loučit se s někým dřív, než odejde.
Dojemné pro ty, kteří jsme to zažili s vlastními blízkými.

24.08.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nějak jsem nezvládala konec knihy, o seriálovém zpodobnění násilností v cele ani nemluvě. Byla jsem otřesená a tento pocit se mne držel ještě několik dní.
Navíc mi v knize chyběla nějaká "poslední kostička do skládačky" a jsem zvědavá, jestli se třeba v dalších dílech dozvím, jestli přítomnost Claire v minulosti měla nějaký konkrétnější význam, nebo jaký byl osud Gailis Duncanové.

24.03.2018 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tak jsem dočetla a co teď ? 4 měsíce jsem strávila s touto sérií, den co den se těšila na další osudy hrdinů. Myslela jsem si, že mi bude chybět skotská příroda, ale opak byl pravdou. Bavilo mne popisování panenské přírody v Koloniích, i to, jak si Claire a Jamie z mála vybudovali nový domov.
Děj měl stále spád, detaily, zmíněné v průběhu děje získávají zasazením do souvislostí na důležitosti a skvěle tak dokreslují smysl celého příběhu.
Možná SPOILER: Claire má stále silnější okultní schopnosti a jestli v Cizince ji nazývali čarodějnicí, v Bubnech podzimu se jí začíná stávat...

07.08.2018 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Velmi čtivá kniha s duchařskou zápletkou, jak bylo psáno v předešlých komentářích- závěr byl překvapivý, nečekaný, snad trochu překotný. Pasáže o životě slonů a jejich truchlení a o tom, jak podobné mohou být rituály těchto zvířat a lidí skvěle doplnily příběh.

18.08.2016 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Kniha nesplnila očekávání.
Rozjezd je sice dobrý, ale brzy se kniha zvrhne v románek typu Harlequin, s předvídatelným dějem i koncem.
Nevím, co mělo znamenat varování, že kniha není pro slabší povahy, nebo že autorka rozjíždí neuvěřitelný příběh...

23.08.2018 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Pro mne to bylo silné a depresivní čtení, a teď mi vrtá hlavou, jakou roli hrála Anička ve smrti učitelky Divišové. Nedokončené nebo naznačené dějové linie jsou asi záměrem, ale já mám radši rozuzlení....určitě si ráda přečtu "Do tmy"

06.11.2017 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Plný souhlas se SBH. Na jahodově blond vlasy a na to, jak drbe papuchalka za ušima už jsem byla alergická. Dějové linie jakoby nedokončené, všechno povrchní, nelíbilo se mi...
Jediné plus za pekárnu a popis prostředí přístavního městečka.

23.10.2017 1 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha mne neoslovila a nerozumím nadšení, které ji provází. Rozčilovalo mne, jak mohou být hlavní hrdinové tak naivní a nechat se zaplétat do intrik a pastí ostatních.
Je zde ale spoustamyšlenek mimo dějovou linii, nad kterými stojí za to se zastavit.

15.03.2017 2 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Byla by to čupr dupr romance, kdyby to takhle mohlo ve skutečnosti fungovat.
Zaujalo mne pokřivené vnímání postav v celém příběhu. Čtenář má sklony fandit vztahu 13ti leté Wavy a hromotluckého, trochu " pomalejšího" motorkáře. A Brenda, která jediná bojuje proti pedofilnímu vztahu, se dostává do nemilosti. Představuji si skutečnou dívku, které se nikdo nezastane a vyhlídne si ji "rodinný přítel" jako snadný cíl.
Myslím, že název knihy vystihuje přesně moje pocity...

09.02.2020 5 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Odloženo

21.05.2019 1 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Odloženo

09.01.2017 1 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Pozitivně hodnotím zajímavé pasáže o životě vlků. Jinak mi příběh přišel přitažený za vlasy, proč 8 dní po nehodě příbuzní řeší otázku eutanázie, proč nepočkají, jak se situace vyvine. Také jsem celou dobu čekala vysvětlení motivace Lukova jednání, které nepřišlo. ***

13.10.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příběh z meziválečného období v Americe, kam proudí davy přistěhovalců toužících žít svůj americký sen. Hlavnímu hrdinovi Christmasovi se to podaří. A zásluhu na tom mají také dvě ženy jeho života- matka Cetta a přítelkyně Ruth. Cetta pochází z chudých pomětů, zmrzačena vlastní matkou, vystavena znásilnění a sexuálnímu násilí. Je ochotná živit se jako prostitutka, jen aby z jejího dítěte mohl vyrůst američan. Najde si své osobní štěstí díky povaze a odhodlání. Podobný osud potká i Ruth, která vyrůstá v bohaté židovské rodině, zmrzačená při znásilnění, psychické následky si nese svým životem. Povede se i jí vypořádat s minulostí a odhodlat se žít svůj život? Kniha se mi velice líbila, i když některé pasáže mi připadaly zdlouhavé.

01.10.2016 4 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

(SPOILER) Nečtěte to, ztráta času. Je to plné trapných narážek, rádoby dojemných situací....a ..v posledních 20ti stránkách se dozvíš, že je to stejně v háji.

27.01.2023 odpad!

Nádherná kacířství Nádherná kacířství Lisa McInerney

Odloženo, nemohla jsem se začíst.

21.09.2018 odpad!

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård