janinca janinca komentáře u knih

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Petr Horáček opět nezklamal. ????

07.01.2021 5 z 5

Bez soudu Bez soudu Pavel Sekyrka

Pro mě byla tato kniha zajímavou exkurzí do nitra muže potažmo faráře.
V první části jsem měla pocit, že čtu ženský román s lehce předvídatelným dějem i koncem. Druhá a třetí část mne tohoto pocitu rychle zbavily. Lidskou krutost jsem těžce rozdýchávala...

05.09.2020 4 z 5

Tři mocné ženy Tři mocné ženy Marie NDiaye

Celkem mě zaráží tak nízké hodnocení. Knihu jsem si přinesla z knihovny a popravdě zas až tak moc se mi do ní nechtělo (díky hodnocení).
Ale teď jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Příběhy sice nemají strhující děj, ale vnitřní svět hlavních hrdinů strhující je!
Jak shrnula sama autorka: "Ty ženy nejsou mocné, protože měly ve světě nějakou moc, protože by byly důležitými, vlivnými osobami; jsou obyčejné, ale mají moc měnit svět, skutečnost okolo sebe."

07.08.2020 5 z 5

Stromy Stromy Piotr Socha

Nádherné ilustrace doplněny zajímavým textem. Rozhodně jsem si rozšířila obzory. Dle ilustrací jsem soudila, že je určena pro mladší děti, ale opak je pravdou. Doporučuji dětem školního věku.

04.06.2020 5 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Má očekávání dramaticky klesla, když jsem si tady přečetla, že se jedná o smyšlený příběh. Nakonec jsem to přečetla, ale některé pasáže mi přišly dost přitažené za vlasy. Není to úplně špatný příběh, to ne. Ale jsou i lepší.

04.06.2020 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Já jsem se musela první polovinou prokousat, ale druhá půlka mi to vynahradila. Určitě to není žádná masová záležitost, spíš takový slow román, který stojí za přečtení.

12.04.2020 4 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Jedním slovem BOMBA!
Nedávno jsme poslouchali jako audioknihu na rádiu Junior. Bohužel nám poslední dva díly utekly. Takže nezbývalo nic jiného, než si ji vypůjčit v knihovně.
Je to knižní lahůdka. Myslím, že než ji vrátíme pořešíme se s ní ještě jednou...

10.04.2020 5 z 5

Polštářoví podvodníci Polštářoví podvodníci Daniela Krolupperová

Velmi povedená kniha. Začala mi číst dcera, ale já jsem to po 3 dnech nevydržela a večer jsem si to dočetla. To nešlo vydržet...:)
Určeno čtenářům od 8 let, mladším bych určitě nedoporučila.

04.04.2020 5 z 5

Den, kdy se voskovky vrátily domů Den, kdy se voskovky vrátily domů Drew Daywalt

Já takové knihy prostě miluju!
Skvělý jednoduchý nápad a báječné provedení. Prostě bomba!

11.03.2020 5 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Krásná dětská kniha.
Oceňuji ilustrace-tak jednoduše a dětsky nakresleno. I naše děti, ač nejsou nijak zvlášt výtvarně nadané, se lecčemu přiučily a tzv. obšlehly do své vlastní tvorby!

11.03.2020 5 z 5

Prvními asi 90 stranami jsem se musela doslova prokousat. Pořád jsem si říkala, dostala Magnesii, tak to přece musí být super...
Posledních 60 stran můj celkový dojem zlepšilo.
Ale víckrát už se k ní nehodlám vracet.

18.02.2020 3 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Čekala jsem něco úplně jiného, ale přesto jsem moc mile překvapena.

06.02.2020 5 z 5

Tajemství oblázkové hory Tajemství oblázkové hory Bára Dočkalová

Jsme s dcerou nadšeny!
Skvělý příběh, jen mi trošku vadila sprostá slova v mluvě dětí, ale bohužel je to v takových partách nejspíš realita.

25.12.2019 5 z 5

O Malém vlkovi O Malém vlkovi Walt Disney

Dceři se sice líbilo, ale mě to přišlo jako slátanina nejvyššího kalibru.

11.12.2019 odpad!

Prázdniny pošťáka Myšáka Prázdniny pošťáka Myšáka Marianne Dubuc

Ideální kniha ke společnému čtení.

11.12.2019 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Přečteno, očekávání splněna!
Toužíme se ponořit do japonské literatury! :-)

30.09.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Na knihu jsem se těšila, ale zas taková bomba to není. Můj celkový dojem kazil konec v hollywoodském stylu.

10.09.2019 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Takhle vtipnou knížku už jsem dlouho nečetla- jestli vůbec.

19.06.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já se přiznám, že jsem po této literatuře sáhla jen ze zvědavosti. A musím dodat, ještě že tak. Jinak bych byla ochuzena o skvělé čtení. Příběh je super, jen ta Ilan mi někdy leze na nervy... ale to už tak někdy u dospívajících bývá, že?????

27.05.2019 5 z 5

Robinson Robinson Petr Sís

Na společné čtení rodiče s dítětem je tato kniha jako dělaná.
Jen si teď ještě musíme přečíst Robinsona od Plevy.????

27.05.2019 5 z 5