Robinson

Petr Sís ve své nejnovější knize pro malé děti proplétá legendární příběh Robinsona Crusoe se zážitkem z vlastního dětství. Po jednom školním maškarním bálu se hrdina ocitne na pustém tropickém ostrově, který se stane jeho novým domovem. Uprostřed exotické přírody se učí, jak nalézt potravu, postavit si přístřešek a obstarat vše potřebné k životu. Autor vytvořil poetickou a barvitou poctu klasickým dobrodružným románům i osvobozené barvě evropského fauvismu. Nádherně ilustrovaný příběh objevuje skutečnou hodnotu soběstačnosti, samoty a přátelství. „Dodnes jsem naplněn nadějí, kdykoli zahlédnu obrázek Robinsona, jak hledá cestu na osamělém pobřeží…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357091/robinson-Gcd-357091.jpg 4.530
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Labyrint

Kniha Robinson

janinca

Na společné čtení rodiče s dítětem je tato kniha jako dělaná.
Jen si teď ještě musíme přečíst Robinsona od Plevy.????

Greena

Spisovatel a ilustrátor Petr Sís v knize Robinson vypráví skutečný příběh svého dětství. Jako malý chlapec rád četl knihu Robinson Crusoe. Zároveň si s kluky rádi hrávali na piráty. Když se chystá karneval, na který se všechny děti moc těší, maminka malému Petrovi poradí, aby se převlékl za hlavního hrdinu z knihy Robinson. Vyrobí mu pěkný kostým. Chlapce však čeká obrovské rozčarování z toho, že děti tento kostým neocení a naopak se mu posmívají.
Autor se s tímto zážitkem vyrovnává v krásné knize plné kreseb, kde se v příběhu chlapec opravdu dostane na pustý ostrov, který se stane jeho novým domovem.
Poetický příběh má v knize šťastný konec, kdy i kamarádi poznají krásu příběhu o Robinsonovi.
Pamatujete se na vaši nejoblíbenější karnevalovou masku…

bibi.r
07.05.2018

Boží, skvělá a vůbec... Měla jsem snad očekávat něco jiného? Jistěže ne. Je to přece Petr Sís :D.

zuzi1162
27.04.2018

Perfektní.

M-arta
10.12.2017

Osobní příběh z doby klukovského světa her, fantazie a touhy po podobném dobrodružství, jaké prožil generacemi obdivovaný knižní hrdina. Vyprávěný s velikou něhou a respektem k dětskému světu - opět především pomocí obrazů s propracovanými detaily a nádhernými výtvarnými nápady. Krásný zážitek.