Polštářoví podvodníci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Leze vám učení krkem? S kouzelným polštářem vám do hlavy poleze samo! Stačí pod něj na noc položit jakoukoliv knihu (neomezené tloušťky!) a dobře se prospat. Ráno si budete do puntíku přesně pamatovat všechno, co v knize stojí. Když Tamara o prázdninách náhodou objeví na babiččině půdě kouzelný polštář, těší se, že ji čeká nejlepší školní rok v životě. Na učení nebude muset ani sáhnout. Postačí, když se na něm vyspí. Všechno běží podle plánu do chvíle, kdy se Tamara přihlásí do televizní vědomostní soutěže. Ta ji ze dne na den proslaví. Z Tamary je najednou věhlasné báječné děvče, které to parádně natřelo všem dospělým! Jenomže popularita rozjede kolotoč událostí, který Tamara nedokáže zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389694/big_polstarovi-podvodnici-J5d-389694.jpg 4.726
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Polštářoví podvodníci

Knihomolka506
24.10.2021

" Žil Vern" pravila babička výhrůžně.
" Už nežije? To je mi fakt líto, že umřel."
Autorka dokáže rozesmát i dospělého. Zde je důkaz :)
K příběhu: existuje kniha, která vás nebavila a ve většině případů by letěla oknem? Říkáte si: Tohle se do zítřka nenaučím, učení je mučení? Já vás slyším... s kouzelným polštářem a určitou věci pod ním se přes noc stanete z neználka expertem na Julese Vernea a z propadlíka na génia. To se totiž stalo šesťačce Tamaře. Kde jinde objevujete poklady než u babičky? Nejen Tamaře pomůže polštář svými kouzly, ale pamatujme... nic netrvá věčně a to platí o každém příběhu. Včetně tohohle .
KV : databazeknih.cz : téma 14: kniha s pruhovanou obálkou

schedy
22.03.2021

Zábavná, povedená knížka, plus za současný jazyk a pasáže vyvolávající úsměv.


Margerite
02.03.2021

Svižná a zábavná knížka pro mladší čtenáře, oceňuju použití současného jazyka.

Gabi13
01.01.2021

Skvělá knížka pro malé čtenáře. Vtipná a s nápaditou zápletkou. Ráda si od dcery půjčuji její knihy, abych odlehčila těm mým. A tady jsem se vážně bavila.

broskev28
16.10.2020

Pro mne tuze povedená kniha, a to mi není dvanáct.
Za všechna plus uvádím třeba jen to, že většina kapitol má název ve stejném duchu jako název knihy - Polštářoví Podvodníci (PP), konec kouzel, parádní past, zákeřný zákoník. A že hned ta první kapitola, nazvaná půdní překvápko, začíná takto:

"Žil Vern," pravila babička výhružně.
"Už nežije?" lekla jsem se, protože babička se tentokrát tvářila opravdu odhodlaně. Ze všech sil jsem se snažila přijít na to, kdo je, vlastně byl ten Vern, ale můj mozek nenašel žádnou shodu.
Babička vypadala na zhroucení.
"To je mi fakt líto, že umřel," dodala jsem soustrastně, když jsem viděla její výraz.

Přesně jak píše janinca nebo LenaBilkova, i u nás v knihovně si PP vypůjčila maminka s dcerou a obě knihu vracely s úsměvem a s nadšením; hned vzápětí si pro ni přišel i spolužák oné čtenářky. Obzvlášť maminka byla překvapená, jak trefně se autorka přiblížila světu současných školáků.
Dokonalost je mýtus, takže jsem našla pár nesrovnalostí - na s.50 tisková chyba webového portálu (velká škoda, protože slovo vohoz není úplně běžné a přehození písmen někoho může zmást; naštěstí obrázek na následující straně už doprovází bezchybný text); nějak jsem nepobrala název kapitoly na s.15 (jedné z těch několika, které nezačínají slovy se shodnými písmeny) a řešení problému v závěrečné kapitole konec kouzel mi moc nesedlo.
Ale to nic nemění na mém přesvědčení, že právě Polštářoví podvodníci by byli skvělou knihou v seznamu doporučené literatury pro žáky 6.tříd. Bohužel, žijící a současnost reflektující spisovatel/ka většinou bývá bez šancí . . .

janinca
04.04.2020

Velmi povedená kniha. Začala mi číst dcera, ale já jsem to po 3 dnech nevydržela a večer jsem si to dočetla. To nešlo vydržet...:)
Určeno čtenářům od 8 let, mladším bych určitě nedoporučila.

jasmína
24.06.2019

V Knihovně si moje čtyřletá dcerka nedala říct a ať to půjčím, a i když moji četbu poslouchala, jednoho dne četl tatínek a knihu "zabavil", takže po mém dočtení bude putovat ke starším čtenářům.

Každopádně skvělý nápad. Takový polštář mi chybí.

LenaBilkova
07.04.2019

Krásný a vtipný příběh. Četla jsem dcerkam. Taky by se mne hodil ☺