Janin Janin komentáře u knih

Rozhodnutí Rozhodnutí Zdeňka Jordánová

Kniha se mi líbila.Oslovila mě,že stačí ŽÍT SRDCEM a CÍTIT LÁSKU.Jak jednoduché v tom dnešním složitém světě,že?

06.08.2017

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nádherný poutavý příběh,plný tak hlubokých smysluplných myšlenek jak zlepšit svůj život.Jak být lepším člověkem,jak žít naplno a žít přítomností.
Doporučuji každému,kdo chce na sobě pracovat,kdo chce proživat každý okamžik života a nečekat na až....

07.07.2017 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Mě,běžkyni začátečnici se kniha velmi líbila pro svoji lehkost,jednoduchý styl.Autorce se povedlo vtipnou formou a laskavym humorem popsat to,co jsem cítila i já v začátcích.Jako bonus přidává pár zajímavých a chutných receptů,které moc ráda vyzkouším.
Kdo čeká poučky,rady a návody popř.tréninkové plány,bude zklamaný.Ty tam nenajde.
Já jsem ji přečetla za jedno odpoledne a moc jsem se zasmála a pobavila.

04.07.2017 5 z 5

Psychosomatický dotek motýla Psychosomatický dotek motýla Jarmila Klímová

Neskutečné,jak psychosomatika je schopna ovlivnit náš život a jak okolí a jeho názory ovlivňuji nás.

04.07.2017 4 z 5

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Paní spisovatelka Jordánová nám nabízí i jiný pohled na život,na to,jak ho uchopit a prožít,jak najít svůj cíl,aniž bychom slepě kopírovali všeobecné rady,které na nás číhají všude (např.z tv,časopisů).

04.07.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Dávám všech 5hvězdiček za tuto neobyčejnou knihu o obyčejném životě jednoho kotěte.S jakou citlivostí,přesností a laskavostí nás autor obohacuje o myšlenky žití a bytí.Nádhera.

23.06.2017 5 z 5

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Paní Foučková,tak tahle kniha se Vám moc povedla.Teď jsem dočetla a pořád ve mně rezonuje a doznívá.Tak nádherně a přitom jednoduše,ve všech souvislostech.Laskavě až skoro mateřsky provedeno životem.
Ano,největším darem a potřebou v životě je LÁSKA.
WOW!

07.06.2017 5 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Z knihy jsem nadšená.Líbí se mi rychlé,jednoduché, srozumitelné a časově nenáročné recepty.Získalo si mě i příběh autorčina života,zdravotní problémy,kterými si prošla a díky nimž dokázala nerezignovat na život.

20.05.2017 4 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Jedním slovem a jedním dechem- nádhera.Pane Gounelle,tak ta se Vám povedla.
Dvojí pohled na život,do hlubin lidské duše........Láska,můj milý,to je esence života.Bez lásky není život:

22.04.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Byla to moje první kniha této švédské dvojice.Takže posuzuji pouze tuto knihu,nevím,jaké jsou ostatní.Za mě průměr.
Napětí,dramatičnost,zbytečně dlouhý a rozsáhlý návrat do minulosti hlavní postavy Erika-hypnotizéra.Možná až zbytečně vyostřený a místy nereálný děj pro jednoho hrdinu na tak krátký čas.

10.04.2017

Jóga Jóga Věra Knížetová

Mě se kniha o józe líbila.Soustu krásných myšlenek.Prostě pro toho,kdo se chce osobnostně rozvíjet a růst-určitě doporučuji.

16.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nebyla to špatná knížka,ale na zadek jsem si z ní nesedla.Knížka je složená z jednotlivých příběhů a osob,které do sebe na konci knihy zapadnou.Ale spousta postav,spousta, až vynucených dějů.Za mě určitě ne,spíš velké zklamání.

14.02.2017 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihu jsem dočetla až do konce,ale jen proto,že jsem chtěla vědět,kam se děj posune.Ve třech čtvrtinách knihy se téměř nic neodehrává.Z knih,které jsem od této spisovatelky četla,nejslabší.Za mě nedoporučuji.Ušetříte čas i zklamání.Paní spisovatelka to umí dalko lépe.

24.11.2016 2 z 5

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Zajímavá kniha,poučná.Jen místy zbytečně složitá,zvláště pro začátečníka.

13.11.2016 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pane Coelho,tak tahle kniha se Vám fakt povedla.
Nádherný,inspirativní, až pohádkově dojemný a napínavý příběh mladého pasáčka,který jde za svým snem.
V průběhu putování potkává krále,sklenáře,alchymistu ...
Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě přibude v mé knihovně.

16.10.2016 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Začátek knihy nebyl příliš čtivý a poutavý.Jako by to nebyl ani Noah Gordon.Někde u 80 stránky nastává kontrast mezi rychlým a neosobním Bostonem a krásou a drsností malého horského města.Pak už se od knihy nedá odtrhnout.Čtete jedním dechem,hltáte stránku za stránkou.Doporučuji.I když Ranhojič se mi líbil mnohem víc.

04.10.2016 3 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Kniha nebyla čtivá od prvních stránek jako Ranhojič.Jako by to ani nebylo od Noaha Gordona. Bylo nutné se prokousat asi 80 stranami nepříliš poutavého čtení.Několikrát jsem chtěla knihu odložit.Přesto jsem to nevzdala a pak jsem hltala stránku po stránce a nemohla se odpoutat.Dočetla jsem jedním dechem.Zápletky,napětí,rozuzlení.Kontrast :bohatý a rychlý svět Bostonu a soukromá praxe v malém horském městečku.Doporučuji.

04.10.2016

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná,čtivá kniha s pohledem do hluboké minulosti(o tisíc let zpět).Přestože je to kniha obsáhlá,byla čtivá,vtáhla Vás do děje a jen těžko se odkládala.
Nádherně rozvinutý příběh malého chlapce,který putuje zeměmi,potkává se sjiž od útléhop věku s problémy,nemocemi,láskou i smrtí.Nenechá se odtadit,zaskočit a jde za svým snem.....stát se LÉKAŘEM.

10.09.2016

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Úžasná kniha.Neustále si musíme připomínat,že život je dar ne samozřejmost a že jsme tu jen poutníci na dovolené.A užívat života plnými doušky,každou vteřinu.Krásný vztah napříč generacemi,zrání ženskosti....prostě stojí za přečtení.

05.08.2016 5 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

S knihou jsem nebyla nadšená.Četla se těžce,myšlenka byla jen tu a tam.Bylo tam hodně barvité líčení krajiny,což bylo zdlouhavé a místy až nudné.já osobně ji nikomu doporučovat nebudu.Znám knihy,které mě oslovily více.

05.06.2016 3 z 5