Janin Janin komentáře u knih

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Z této knihy jsem od první stránky nadšená.Líbí se mi autorčiny myšlenky.Líbí se mi ,jak je napsaná.
Opravdu si myslím,že je krásné,když člověk uzdraví své tělo i myšlenky,bude se k sobě i k lidem okolo chovat s úctou,láskou,ohleduplností.protože to vše nám db
nes hooodně chybí.
Protože naše myšlenky a slova tvoří náš život.my jsme život......

10.12.2018

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

knížku jsem dostala k přečtení.Nic jsem si od ní neslibovala.Začíst se do děje mi přišlo malounko kostrbaté,těžkopádné.Bojovala jsem,že ji odložím.Podařilo se mi vydržet.Nakonec jsem nelitovala a byla jsem spokojená.Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne s hrnkem čaje.Byla jsem zvědavá,jak se příběh nakonec vyvine.Pěkná oddechovka,.
Doporučuji.

10.12.2018

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Tuto knihu mi půjčila kolegyně v práci a já jsem od ní nemohla odtrhnout.Velké nadšení od první do poslední strany.Kniha je psaná formou otázky a odpovědi.Není to jen o pohybu,jsou to střípky a postřehy, jak ze soukromého tak profesního života.Těch cenných rad,když čtete a vnímáte i mezi řádky......nádhera.

26.07.2018 5 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Knížka mě natolik dostala, že jsem si ji ihned po dočtení zakoupila a už obývá poličku s mými nejoblíbenějšími knihami,ke kterým se budu ráda vracet.
Knížka je zejména pro ty,kteří chtějí na sobě pracovat,chtějí změnit sebe i svět k lepšímu.

30.06.2018 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha byla zajímavá,čtivá,psaná laskavým a srozumitelným jazykem.Doporučila bych ji každému,zamilovaným i těm,kteří už spolu žijí nějaký ten pátek.
Snad jen,mohla být kratší,příběhy a pointa se opakovala.

30.06.2018 4 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Za mě jedna ze slabších Fulghumových knih.
Snad jen první povídka o laskavém vyřešení situace v ,,sýrové"uličce mě pohladila po duši.Kéž by nás vždy nějaká neviditelná náruč pozvedla ze země,kdykoliv ucítíme nával hněvu,vzteku,zoufalství....

07.05.2018

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Právě jsem dočetla a jsem vděčná za to,že jsem se s touto knihou setkala.
Trošku jsem se bála,že kniha s tématem smrti bude náročná na čtení,pochopení,že bude příliš smutná a ponurá.Naopak.
Kniha je plná naděje,lásky,porozumění,povzbuzení......prostě začít jinak lépe,je možné kdykoliv.Třeba dnes,hned TEĎ!
Určitě se k ní budu ráda vracet.

22.04.2018

Sokrates Sokrates Dan Millman

Knihu jsem dočetla do poloviny a musela jsem přestat.Byl to tak silný příběh mladého muže,ještě chlapce,který musel ve svém krátkém životě vytrpět víc než kdokoliv za celý život.
Nicméně jsem pochopila,že pokud člověk chce nebo musí,dokáže být silný,jak fyzicky,tak psychicky.
Snad se jednou dokážu ke knize vrátit a dočíst ji.

03.03.2018 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Toto volné pokračování velmi působivého vyprávění kotěte je nádherné.Takové pohlazení po duši,obzvlášť v dnešní době.Laskavé,plné moudra,
s návodem-jak najít štěstí...

01.01.2018 5 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Na knížku jsem se moc těšila.Bohužel jsem velmi zklamaná a knížku dočtenou do poloviny odkládám.Děj nic moc,Jednotlivé kapitoly jsou popisovány velmi zdlouhavě.Není svižný,až se mi chce říct,skoro žádný.

29.12.2017 3 z 5

Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Zdeňka Jordánová

Úžasná knížka.Doporučuji.
Kdo hledá správný postoj k životu,majetku,penězům,bohatství...tak je přesně pro Vás.

27.12.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavá,svižná,čtivá,výborně se čte.Napětí od první do poslední stránky.Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den.Ráda si od tohoto autora ještě něco přečtu.

18.12.2017 5 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Nádherná kniha,která rozebírá témata mezi nebem a zemí,mezi životem a smrtí.
Kdo je připraven,odhaluje mnohé....nevyřčené....napovídá,jak naložit s životem,jak se chovat,jaké hodnoty upřednostnit....zkrátka jak žít!

12.11.2017 5 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Christine Drews

Pěkná,čtivá,děj má svižný ráz,žádné zdlouhavé povídání....To,co si zažila hlavní hrdinka,by nechtěla zažít žádná matka.Doporučuji.

12.11.2017 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha Šaman mě zaujala moc.Je nabitá dějem,lidsky nádhernými příběhy,bohatá na zápletky.
Snad jen té ,,politiky "mohlo být méně.
Doporučuji.I když první kniha Noaha Gordona se mi líbila více.

22.10.2017 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Souhlasím s tím,co napsal uživatel HannyC.
Nejde než vzdechnout,nechat se,, políbit",vstřebat a jít,žít....

16.10.2017 5 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Laurent Gounelle opět nezklamal.
Opět krásná hluboká,jedním slovem úžasná kniha plná pravd,mouder k posunu od materiálního pojetí světa,od oproštění se od svého ega,od pochopení,co je a není důležité pro život,jaké hodnoty lze od života očekávat,jakým způsobem svůj život prožít a naplnit.....WOW.

03.09.2017

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím říct,že konečně kniha severského autora,která mě upoutala.Již jsem od tohoto autora četla Hypnotizéra.Jelikož jsem nebyla nadšená,váhala jsem,zda mám jít znovu do čtení knihy tohoto autora.Nakonec jsem se nechala přesvědčit těmi,co ji četli.Tentokrát jsem nelitovala.tato kniha se mi líbila,možná pomohlo i to,že jsem většinu postav znala z minulé četby.
Celkově napínavé,čtivé,téměř bez zbytečných pasaží,napínavé až do poslední stránky.
Za mě určitě ano.

03.09.2017 4 z 5

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Paráda.Pani Havlíčková je pozorovatelkou žen a jejích duší.Velmi jednoduchou a čtivou formou obsáhla souvislosti a návaznosti ženského těla a duše.Jak to spolu ruku v ruce jde,jak to koresponduje,když tělo a duše mluví jedním jazykem.Díky Táni jsem pochopila sebe i jiné dámy a jejich odlišnosti.

19.08.2017 5 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Hanka Zemanová napsala kuchařku srdcem.A to je z ní cítit.Ona to žije,ona to vaří a jí s LÁSKOU.

06.08.2017 4 z 5