Škorpilova škola běhu

V roce 2014 oslaví nestor českého běhání a zakladatel Běžecké školy Miloš Škorpil šedesátku. Trenér a specialista na dlouhé běhy se proto rozhodl podělit se s námi o svou životní vášeň – běh. Speciální kapitola je věnována ultraběhům, kterými se Miloš Škorpil proslavil, nebo problematice výživy, tréninku, relaxace či přípravě na závody. V knize čtenář nalezne stovky osvědčených rad, tipů a nápadů, jak zapojit běh do života každého z nás, ať už chceme zlepšit výkon, zhubnout do plavek nebo se jen příjemně hýbat. Součástí knihy jsou tréninkové plány na 5 a 10 kilometrů, půlmaraton i maraton....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198560/skorpilova-skola-behu-5SU-198560.jpg 4.164
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Škorpilova škola běhu

Crimble

Mně všecky ty návody na běhání a tréninky přijdou zbytečně komplikovaný, tuhle knihu nevyjímaje. Kdo si dává rozklus 3 km? Kdo si dělá nějaký pyramidový intervaly? Užitečné rady se tam najdou, ale všechno bych radikálně zjednodušil!

Ashi

Kniha je psaná trochu nezáživně, ale domnívám se, že obsahuje všechno, co je k běhu potřeba. Četla jsem i knihu "Běhání pro nechápavé", které je psané daleko zajímavěji, ale prolíná se do ní americký hype styl. Oproti tomu je tato kniha "serioznější". Souhlasím s ní.

pismenkovyJoe

Ze začátku jsem se vylekal aby to nebyla zase kniha plná vědy ale už po pár kapitolách sem se dostal i k velmi praktickým a užitečným radám. Samozřejmě kniha obsahuje tolik doporučení, že řídit se tím vším, tak si z běhání udělám absolutně stresovou záležitost a některé doporučení se i vzájemně vylučují, ale to už si musí člověk sám určit jak na to všechno vlastně půjde. Velmi užitečná je kapitola věnovaná zranění a vyvarování se jich.

Hun

V knize je spousta praktických tipů a líbí se mi, že autor je u každého tématu k věci a neutápí sdělení ve spoustě slovní vaty.

Kryštofka
02.08.2019

Dobré tipy. Nejen co se běhání týká.

maze
30.06.2019

Na rozdíl od autorovy knihy "Modrá knížka o běhání a o životě", která je hlavně o životě a běhání, nakopávací, motivační, tato kniha je primárně opravdu o běhání, technice, stravě, plánech tréninku na půlmaraton i maraton, zraněních atd. Je to trochu učebnice a je možná dobré k ní tak přistupovat, vracet se k ní, protože na jedno přečtení je tam informací opravdu hodně.

martin3683
21.03.2018

Knihu jsem si koupil před lety v mé "vrcholné" běžecké formě, kdy jsem dával ročně několik půlmaratonů. Dalo by se tedy říci, že jsem už nebyl úplný začátečník. Knihu jsem si prolistoval a přišla mě zajímavá a poučná, ale nic mě v té době nedávala, tak jsem ji odložil na později.

Pár let uplynulo, z půlmaratonisty se stal obtloustlý fotřík a když jsem po vánocích ze sebe sklepal největší nános nových kil a vyležel z poslední zimní chřipky, co domů přitáhlo ze školky každý druhý týden dítě, shledal jsem, že nastal čas na Škorpilovu školu běhu.

Kniha je opravdu psaná pro začátečníky, ale nakonec celkem složitě, že nedokáže začátečníka moc nabudit a udržet. Nebudu to natahovat, je to takový manuál běhu a stejně jako většina manuálů docela nudný. Autor je odborník, bezesporu skvělý běžec a trenér, ale jako spisovatel to bude slabší. Já jsem čekal nějaké nakopnutí do běhu, nějaké začátečnické rady a šup si obout běžecké boty a ven, dokud je světlo. Nic takového jsem tam nenašel, za to bych teď mohl dělat trenéra :).

Vím, že se to nedá asi porovnat, ale pokud chce člověk získat přirozenou chuť odložit knížku a jít si zaběhat, i kdyby venku mrzlo nebo byla bouřka, je ideální kniha Born to run. Tam i bez technických rad jak pokládat nohu před nohu sálala ta radost z běhu a překonávání svých možností. Běhat jsem se donutil i bez této knížky a tu zase odkládám na neurčito.

jarox.podzime
24.08.2017

Fajn kniha, ke které se dá vracet. Ideální pro začátečníky.

Jez a běhej
Jez a běhej