Škorpilova škola běhu

V roce 2014 oslaví nestor českého běhání a zakladatel Běžecké školy Miloš Škorpil šedesátku. Trenér a specialista na dlouhé běhy se proto rozhodl podělit se s námi o svou životní vášeň – běh. Speciální kapitola je věnována ultraběhům, kterými se Miloš Škorpil proslavil, nebo problematice výživy, tréninku, relaxace či přípravě na závody. V knize čtenář nalezne stovky osvědčených rad, tipů a nápadů, jak zapojit běh do života každého z nás, ať už chceme zlepšit výkon, zhubnout do plavek nebo se jen příjemně hýbat. Součástí knihy jsou tréninkové plány na 5 a 10 kilometrů, půlmaraton i maraton....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198560/skorpilova-skola-behu-5SU-198560.jpg 453
Literatura naučná, Sport
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Škorpilova škola běhu

maze

Na rozdíl od autorovy knihy "Modrá knížka o běhání a o životě", která je hlavně o životě a běhání, nakopávací, motivační, tato kniha je primárně opravdu o běhání, technice, stravě, plánech tréninku na půlmaraton i maraton, zraněních atd. Je to trochu učebnice a je možná dobré k ní tak přistupovat, vracet se k ní, protože na jedno přečtení je tam informací opravdu hodně.

martin3683
21.03.2018

Knihu jsem si koupil před lety v mé "vrcholné" běžecké formě, kdy jsem dával ročně několik půlmaratonů. Dalo by se tedy říci, že jsem už nebyl úplný začátečník. Knihu jsem si prolistoval a přišla mě zajímavá a poučná, ale nic mě v té době nedávala, tak jsem ji odložil na později.

Pár let uplynulo, z půlmaratonisty se stal obtloustlý fotřík a když jsem po vánocích ze sebe sklepal největší nános nových kil a vyležel z poslední zimní chřipky, co domů přitáhlo ze školky každý druhý týden dítě, shledal jsem, že nastal čas na Škorpilovu školu běhu.

Kniha je opravdu psaná pro začátečníky, ale nakonec celkem složitě, že nedokáže začátečníka moc nabudit a udržet. Nebudu to natahovat, je to takový manuál běhu a stejně jako většina manuálů docela nudný. Autor je odborník, bezesporu skvělý běžec a trenér, ale jako spisovatel to bude slabší. Já jsem čekal nějaké nakopnutí do běhu, nějaké začátečnické rady a šup si obout běžecké boty a ven, dokud je světlo. Nic takového jsem tam nenašel, za to bych teď mohl dělat trenéra :).

Vím, že se to nedá asi porovnat, ale pokud chce člověk získat přirozenou chuť odložit knížku a jít si zaběhat, i kdyby venku mrzlo nebo byla bouřka, je ideální kniha Born to run. Tam i bez technických rad jak pokládat nohu před nohu sálala ta radost z běhu a překonávání svých možností. Běhat jsem se donutil i bez této knížky a tu zase odkládám na neurčito.

jarox.podzime
24.08.2017

Fajn kniha, ke které se dá vracet. Ideální pro začátečníky.

KatkaB77
05.06.2017

Pro příležitostné běžce, spousta zajímavých a užitečných rad. Měla jsem půjčeno z knihovny, ale vážně uvažuji o zakoupení do své knihovničky.

milan2310
16.12.2016

Jako začátečníkovi mi kniha pomohla dát mému běhu řád.

Janin
13.11.2016

Zajímavá kniha,poučná.Jen místy zbytečně složitá,zvláště pro začátečníka.

Sméťa11
11.11.2016

Miloše uznávám jako odborníka a člověka, který něco dokázal, nicméně.......nudil jsem se od první stránky a hlavně jsem po cca. 50 stránkách knihu odložil na neurčito a ještě po vice než 1,5 roce se k ní nevrátil. Pro začátečníky v běhu je ro dobrá kuchařka....

Merynkaw
07.11.2016

Nevím, zda je vhodné ji označit jako přečtenou, protože se k ní určitě budu vracet. Budou mě opět zajímat způsoby tréninků, na co si dát při intenzivním běhu pozor při stravování, na co si dát pozor, abych se nezranila atd.