Janin Janin komentáře u knih

Jsem Jsem Marta Foučková

Nádherná kniha,která rozebírá témata mezi nebem a zemí,mezi životem a smrtí.
Kdo je připraven,odhaluje mnohé....nevyřčené....napovídá,jak naložit s životem,jak se chovat,jaké hodnoty upřednostnit....zkrátka jak žít!

12.11.2017 5 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Laurent Gounelle opět nezklamal.
Opět krásná hluboká,jedním slovem úžasná kniha plná pravd,mouder k posunu od materiálního pojetí světa,od oproštění se od svého ega,od pochopení,co je a není důležité pro život,jaké hodnoty lze od života očekávat,jakým způsobem svůj život prožít a naplnit.....WOW.

03.09.2017

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím říct,že konečně kniha severského autora,která mě upoutala.Již jsem od tohoto autora četla Hypnotizéra.Jelikož jsem nebyla nadšená,váhala jsem,zda mám jít znovu do čtení knihy tohoto autora.Nakonec jsem se nechala přesvědčit těmi,co ji četli.Tentokrát jsem nelitovala.tato kniha se mi líbila,možná pomohlo i to,že jsem většinu postav znala z minulé četby.
Celkově napínavé,čtivé,téměř bez zbytečných pasaží,napínavé až do poslední stránky.
Za mě určitě ano.

03.09.2017 4 z 5

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Paráda.Pani Havlíčková je pozorovatelkou žen a jejích duší.Velmi jednoduchou a čtivou formou obsáhla souvislosti a návaznosti ženského těla a duše.Jak to spolu ruku v ruce jde,jak to koresponduje,když tělo a duše mluví jedním jazykem.Díky Táni jsem pochopila sebe i jiné dámy a jejich odlišnosti.

19.08.2017 5 z 5

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Paní spisovatelka Jordánová nám nabízí i jiný pohled na život,na to,jak ho uchopit a prožít,jak najít svůj cíl,aniž bychom slepě kopírovali všeobecné rady,které na nás číhají všude (např.z tv,časopisů).

04.07.2017 4 z 5

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Paní Foučková,tak tahle kniha se Vám moc povedla.Teď jsem dočetla a pořád ve mně rezonuje a doznívá.Tak nádherně a přitom jednoduše,ve všech souvislostech.Laskavě až skoro mateřsky provedeno životem.
Ano,největším darem a potřebou v životě je LÁSKA.
WOW!

07.06.2017 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Jedním slovem a jedním dechem- nádhera.Pane Gounelle,tak ta se Vám povedla.
Dvojí pohled na život,do hlubin lidské duše........Láska,můj milý,to je esence života.Bez lásky není život:

22.04.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Byla to moje první kniha této švédské dvojice.Takže posuzuji pouze tuto knihu,nevím,jaké jsou ostatní.Za mě průměr.
Napětí,dramatičnost,zbytečně dlouhý a rozsáhlý návrat do minulosti hlavní postavy Erika-hypnotizéra.Možná až zbytečně vyostřený a místy nereálný děj pro jednoho hrdinu na tak krátký čas.

10.04.2017

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na knihu, Dívka ve vlaku,označenou jako bestseller,jsem byla zvědavá.Četla jsem ji na doporučení a musím říct,že nezklamala.Napínavé až do konce,střídající se dějové linky.Jediné,s čím jsem se musela vypořádat,bylo čtení o všech osobách v 1.osobě jednotného čísla tzv.ich formě.Určitě doporučuji.

15.05.2016 4 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Krásně citlivá ,čtivá knížka.S hrdinkou jsem prožívala všechny,jak krásné,tak i smutné chvíle jejího života,plného zvratů.Snad nikdy jsem toho u knihy tolik nenabrečela.

08.02.2016 5 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Na knížku jsem se moc těšila.Bohužel jsem velmi zklamaná a knížku dočtenou do poloviny odkládám.Děj nic moc,Jednotlivé kapitoly jsou popisovány velmi zdlouhavě.Není svižný,až se mi chce říct,skoro žádný.

29.12.2017 3 z 5

Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Moje peníze – aneb Chudoba není ctnost, ale nemoc Zdeňka Jordánová

Úžasná knížka.Doporučuji.
Kdo hledá správný postoj k životu,majetku,penězům,bohatství...tak je přesně pro Vás.

27.12.2017 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Souhlasím s tím,co napsal uživatel HannyC.
Nejde než vzdechnout,nechat se,, políbit",vstřebat a jít,žít....

16.10.2017 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nádherný poutavý příběh,plný tak hlubokých smysluplných myšlenek jak zlepšit svůj život.Jak být lepším člověkem,jak žít naplno a žít přítomností.
Doporučuji každému,kdo chce na sobě pracovat,kdo chce proživat každý okamžik života a nečekat na až....

07.07.2017 5 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Z knihy jsem nadšená.Líbí se mi rychlé,jednoduché, srozumitelné a časově nenáročné recepty.Získalo si mě i příběh autorčina života,zdravotní problémy,kterými si prošla a díky nimž dokázala nerezignovat na život.

20.05.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nebyla to špatná knížka,ale na zadek jsem si z ní nesedla.Knížka je složená z jednotlivých příběhů a osob,které do sebe na konci knihy zapadnou.Ale spousta postav,spousta, až vynucených dějů.Za mě určitě ne,spíš velké zklamání.

14.02.2017 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihu jsem dočetla až do konce,ale jen proto,že jsem chtěla vědět,kam se děj posune.Ve třech čtvrtinách knihy se téměř nic neodehrává.Z knih,které jsem od této spisovatelky četla,nejslabší.Za mě nedoporučuji.Ušetříte čas i zklamání.Paní spisovatelka to umí dalko lépe.

24.11.2016 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Myslím si,že se autorovi podařilo navázat na předchodzí trilogii.Čtivá,napínavá,adrenalinem a zápletkami nabitá kniha.Dočetla jsem s napětím do poslední stránky.Snad jen začátek byl na můj vkus velmi zdlouhavý a těžkopádnější.Určitě doporučuji těm,které zajímá další osud Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové.

28.02.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vtipná,čtivá,dokázala vyvolat napětí i úsměv s lehce erotickým nábojem.

12.10.2015

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Podle recenzí údajně nejslabší knížka tohoto spisovatele.jelikož jsem nic jiného nečetla,nemohu soudit.Mě se kniha líbila,pěkné,čtivé,k zamyšlení nad naší uspěchanou dobou.Určitě ráda doporučím dál.

24.09.2015