jani.ruzicko jani.ruzicko komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

U nás v ulici byli vždycky jen samí chlapci a pak já, takže asi není divu, že už od ranného dětství mě to táhlo víc k fotbalu než k panenkám. Miluji ten sport a proto i tento příběh mi byl napsaný snad přímo na míru. =)

Kdo nemá fotbal rád, přiběh se mu líbit nebude, protože se to vlastně všechno logicky točí kolem fotbalu =)

Za mě bravurně napsané, velmi čtivé - vůbec mi nepřislo, že to má tolik stránek... moc jsem se bavila, rozhodně jsem se zasmála a i poplakala. Bylo fajn sledovat celou tu dobu, jak to mezi nimi jiskří, aniž by si to aspoň jeden z nich uvědomoval.
Určitě mohu doporučit !! =)

15.03.2019 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Milé počteníčko. Možná mi chybělo trochu více emocí ve "vztahu" Honor a Toma. Došlo i na dojetí, když Charlie konečně rozbil tu svou skořápku a uznal, že je s Tomem rád. Dana mě neskutečně štvala a krysička Spiky pobavila =)
Chvilku mi trvalo než jsem se pořádně začetla, ale nebylo to nic tragického.
Čtu na přeskáčku, takže teď jdu teprve na první díl =)

05.03.2019 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Hravé, čtivé, vtipné =)
Poutavý příběh. Možná jsem trochu čekala, že bude Rush větší drsňák a bude víc odolávat, stejně tak jako tomu bylo v první kapitole, protože ta byla sakra skvělá, ale i jako milouš mi byl sympatický =)
Ten konec mě asi ani nepřekvapil, tak nějak jsem to už tušila. Každopádně na další díl se těším a tento mohu doporučit =)

01.03.2019 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Tak tohle bylo velmi příjemné. V podstatě se z toho vyklubaly 2 příběhy v jednom, na jedné straně tedy Liam a Cara a na straně druhé Patrick a Amy.=)

Přišlo mi to maličko odlišné, než na co jsem u autorky byla zvyklá, ale přesto mi příběh pěkně plynul a díky čtivosti jsem se jím prokousala za pár hodin.

Rozhodně mohu doporučit. =)

27.02.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Opět je to jiné než u série Božského či Vášnivého, tohle je spíš romantika, ale vůbec mi to nevadilo a odnáším si příjemný a milý pocit z přečteného příběhu.
Samozřejmě je i toto často psané téma, ale líbilo se mi podání a ten důvod proč chtěl Calvin zůstat a i to, proč mu to chtěla Hollsy umožnit. =) Sympatické byly snad všechny postavy, samozřejmě až na pár výjimek, ale do strýčků jsem se naprosto zamilovala, ti byli dokonale božští a rozhodně bych takové brala.
Jsem ráda, že se Holland nakonec stala hlavní rolí ve svém životě, přesto mi tahle část přišla možná trochu odbytá a určitě tam mohlo být více toho, jak hledá sama sebe =).
Čtivá oddychovka a já určitě doporučuji =)

17.02.2019 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Skvěle napsaný příběh. Svým způsobem to není vůbec nic originálního, ale stejně jsem si to užila a mrzí mě, že je tak brzo konec. Střídavě jsem se smála a bulela, ale rozhodně to stálo za TO! =)
Mohu doporučit. =)

15.02.2019 5 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Po dlouhé době dílo, které nevím, jak ohodnotit. Za mě je to asi trochu zklamání. Obávám se, že očekávání bylo podle anotace o mnoho vyšší, než to, co jsem nakonec dostala. =/ Námět sám o sobě nebyl vůbec špatný, ale asi mi vadilo to zpracování, kdy se podstatě nic moc nedělo. Asi potřebuji více emocí, které mě dostanou a vtáhnou do příběhu. Nechci říkat, že by knížka nebyla čtivá, naopak styl psaní byl dobrý a střídání pohledů vítané, ale asi už po těch letech očekávám něco víc.
Neurazí, ale bohužel ani nenadchne a obávám se, že ve mně nic nezanechá a nebude dlouho trvat a zapomenu na ní. =) Z tohoto téma šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. =)

11.02.2019 3 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

To byla taková milá jednohubka. =) Pobavila jsem se, dojala a přesto, že byla psaná z pohledu vypravěče a tudíž se tam objevovaly příběhy i myšlenky spousty postav, tak to nebylo nijak nepřehledné, naopak to příběh skvěle doplňovalo. O čtivosti se snad ani nemusím zmiňovat. =) Mohu doporučit.

06.02.2019 5 z 5

Bez rozlúčky Bez rozlúčky Samantha Young

Až na ten začátek...
Delší dobu mi trvalo než jsem se začetla, asi i proto, že začátek příběhu se odehrává vlastně v minulosti. Nejsem si úplně jistá, jestli bylo nutné, aby tam tato část byla - na jednu stranu to chápu, uvedení do děje a abychom věděli v jakých podmínkách žila, jak to měla s rodinou, jak se setkala s Jimem a jaký Jim byl, když se setkali. Na druhou stranu si myslím, že by to stačilo pak vysvětlit v rámci nějakých vzpomínek, vyprávění apod. :-)

Každopádně po pomalém začátku se příběh rozjíždí a už se čte vážně skvěle. Aidan je sympaťák a rozhodně citově založený. Vztah se Sylvií mě hodně zasáhl a určitě ukáplo i nemalé množství slziček. =) Nora mi někdy připadala asi až moc dramatická, to jak si svoji minulost moc brala a vinila se ze všeho. =)

Autorka nezklamala a mohu doporučit.

22.01.2019 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Tak další skvělý díl.
Jsem ráda, že se ve vztahu Jacka s Cameron, ať už pracovního tak i osobního, vše vyjasnilo. Jiskření a vtip určitě nechybí. Počet stran je přiměřený tomu, abyste neztratili pozornost délkou příběhu, ale zároveň abyste nebyli ochuzeni o důležité detaily.

Možná mě jen trochu mrzí, že byl vrah prozrazen tak brzy, to ubírá na napětí.

Oddychová rychlovka a já mohu doporučit. =)

02.01.2019 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Já prostě ten vtip a hašteření, které je knížkám Julie James vlastní, miluji. Další skvělý díl. Sérii čtu sice na přeskáčku =D ale ničemu to nevadí.

Chytlavé, sexy, vtipné, milé a romantické, všechno v jednom balíčku. Jo a čtivost, tak ta je samozřejmostí. =) Doporučuji.

30.12.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Překvapující. Moc jsem nečekala a dostala jsem hodně. Tak to mám ráda. =)
Vypadá to na slibný začátek série. Autorka bezvadně vykreslila imaginární svět a moc, a nadpřirozené schopnosti a síly jsou skvělým obohacením. Rozdělení krve na rudé a stříbrné je určitě zajímavý nápad.

Příběh je chvílemi napínavý a chvílemi předvídatelný, ale nemyslím si, že by mu to ubíralo na kráse.
Mohu doporučit a chystám se na další díl. =)

30.12.2018 5 z 5

King King T. M. Frazier

Už je to delší dobu, co jsem knížku četla a stejně tak i druhý díl. Netušila jsem, že je se chystá překlad. :)

Rozhodně super příběh. Naprosto čtivý a vůbec se nedá odtrhnout.Doufám, že přeloží i druhý díl, abyste měli příběh Kinga celý. =) a pro sebe zároveň doufám, že budou u nás vydané i další knížky v sérii (je jich asi tak 9) :D.

Za mě mohu určitě doporučit! =)

19.12.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Musím uznat, že mě zaujalo, jak chytře je kniha napsaná. =) Už mě málo co překvapí, ale v tomto případě mě autorka dokonale zmátla a myslela jsme si, že Ten je Ten a Ten zas Ten =D, což byl doufám účel.

Zajímavé postavy i prostředí. Fajn námět a napětí také nechybělo. Jak už je tradicí, opět jsem bulela, protože smrt Walthera a žal, který Lia prožívala, mě opravdu zasáhl.

Ta obálka, ta je nádherná, ta mě přesvědčila k tomu, abych si vůbec knížku vzala do ruky =)
Mohu doporučit a pouštím se do dalšího dílu =)

26.11.2018 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Příjemná oddychovka. Určitě čtivá. Beth je číslo, tvrdohlavá, a to se mi líbí =D Chase je velkej sympaťák.
Chování jejích rodičů asi úplně nechápu, až moc přehnané =)

Konec mi přišel až nějak moc rychlý, trochu mi tam "něco" scházelo. =) ale jinak mě autorky nezklamali a mohu doporučit =)

17.11.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nahá pravda?
To, co cítím po přečtení této knihy bohužel asi úplně nedokáži vyjádřit slovy. Byl to hodně silný a svým způsobem "nádherný" příběh s nehezkým tématem, který je ale bohužel stále více aktuální.

Bylo zde viditelné, jak z pohledu třetí osoby může být každý problém a situace snadno řešitelné, ale pokud už jste součástí, tak se na to asi díváte jinak. Což mě rozhodně nutí k zamyšlení, jak bych se asi zachovala já sama. Nakonec jsem ale strašně ráda, že v sobě Lily tu sílu našla. Je to moje hrdinka a stejně tak i Atlas, kterého si nejde nezamilovat.

Pokaždé si myslím, že už mě Colleen nemůže překvapit, že už ji natolik znám, přesto jsem ale vždy po přečtení dalšího příběhu překvapená, co autorka zase sepsala (ať už je to reálný příběh, nebo jen vymyšlený). Má tolik krásných knížek a já opravdu doufám v jejich přeložení. =)

Určitě mohu doporučit.

22.10.2018 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Na knížku jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná! =)

Byť byl Simon mladší než Bridget, nechtěl se vázat a věčně vtipkoval, tak se ke všemu dokázal postavit dostatečně dospěle a to mi na něm bylo hodně sympatické.
Při čtení jsem se hodně bavila a zároveň mě kniha velmi dojímala a né jen na konci, ale vlastně průběžně všude =)

Žádné velké zvraty se nekonají, což bylo celkem osvěžující.
Děkuji autorkám za opět skvělý a čtivý příběh a určitě mohu doporučit. =)

18.10.2018 5 z 5

Starshow Starshow Stefanie Geryk

No, bylo to lehce naivní, ale možná je to jen tím, že nebudu cílovou skupinou =)
Každopádně byl příběh ale celkem pěkný a čtivý. Stále se něco dělo, takže děj rychle ubíhal.

Oba pohledy jsem uvítala, jen mi vadilo, že ze začátku byla jedna situace psaná z obou pohledů, takže jsme ji vlastně četli 2x.

Nic nového, jasný konec, ale i tak fajn oddechovka. =)

10.10.2018 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Tak i poslední díl se skvěle četl! =)
Za mě můžu říct, že jsem fakt nadšená, že to dopadlo, jak to dopadlo! =) Tuckerovi jsem děsně fandila a pořád ve skrytu duše doufala v nějaký zázrak, který nakonec přišel.
Skvělá série a rozhodně stojí za přečtení =)

09.10.2018 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Bylo to určitě něco jiného, než série Stage Dive, ale vůbec ne horší. =)

Moc se mi líbilo jak společný traumatický zážitek přerostl v přátelství a přátelství pak v lásku. Tihle dva si rozhodně svůj happyend zasloužili a já mohu příběh rozhodně doporučit. =)

08.10.2018 5 z 5