jani.ruzicko jani.ruzicko komentáře u knih

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

U dvojice Erin Watt prostě nemůžete šlápnout vedle. Na knížky jsem vždycky maximálně natěšená a pak je slupnu jako malinu.

I tohle bylo fakt milé a přijemné čtení a nemůžu jinak než doporučit všemi deseti. =)

26.06.2018 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale když se na scéně objevil Lucas, měl moji plnou pozornost.=))) Sice nic nového ani strhujícího, ale přesto příjemné čtení, co nijak neurazí. Myšlenka na záchranu pitbulů z nelegálních bojů mě nadchla =)

Ale myslím, že slovo "potentovat" v jakémkoli tvaru, už nechci dlouho slyšet =D

21.06.2018 4 z 5

První První Kiera Cass

Takové furt nic, furt nic a pak najednou to vzalo rychlý spád =D Tento díl zase opět lepší než druhý, vyrovná se tomu prvnímu.
Za ten konec jsem ráda, ale mohlo to být více rozvedené. Série ale určitě stojí za povšimnutí a přečtení =)

19.06.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl sice také plynul velmi rychle, ale... =D
V podstatě se toho moc nedělo, America mě neskutečně štvala, jak byla děsně nerozhodná jestli Max nebo Aspen, vždy se přiklonila na stranu toho, který zrovna byl v její blízkosti, to mi nepřišlo správně. Jako by vůbec nechtěla zariskovat, ale jen chtěla v tu danou chvíli vsadit na "jistotu". Chápu, že ve svých poměrech nikdy žádnou jistotu neměla, ale i tak...=)

Vím, že je to "reality show", ale chování Maxe taky nebylo zrovna košer. Tím, mě trochu zklamal. Do nedávna nepolíbený a nejednou se utrhl ze řetězu =D

Malé plus za ten "doják" skoro na konci při loučení =D Jak tohle dopadne :)

18.06.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Každý knihu vychvaloval a mně se do ní tak moc nechtělo, že jsem ji oddalovala a oddalovala až jsem jí nakonec dala šanci. ´) Přiznávám, že ale i tak jsem tomu moc nedávala, ale řekla jsem si, že si zkusím přečíst alespoň pár stránek a uvidím, jaké to bude.
No, je to zvláštní, ale z pár stránek je najednou konec prvního dílu a já ani nevím, jak rychle jsem se k němu dostala. Příběh mě zaujal, myslela jsem, že to bude hloupé a přitom vůbec. Taková pěkná pohádka, co rozhodně má své kouzlo. :)

Pro mě tedy příjemné překvapení a jsem zvědavá na pokračování. =)

BTW: Tak s kým ze stráží to táhne Marlee? =D

16.06.2018 4 z 5

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Jednohubka. Ráda jsem se vrátila, aspoň na chviličku, k hrdinům prvních dvou knih. =) Jen si nejsem úplně jistá, že je tohle na samostatnou knížku. Mohl to být spíš takový pěkný epilog. =)

10.06.2018 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Tak jo, pořád to zcela nechápu (což je určitě účel ), ale to neva, všechno má svůj čas a já si ráda počkám na třetí díl =)

V tomto díle jsem dostala nějaké odpovědi na mé otázky z dílu předchozího, ovšem ty odpovědi vyvolaly zase další otázky, na které si budu muset počkat do podzimu =D

Stále jsem ale docela zmatená, evidentně všechno souvisí se vším a přesto, že v tomto díle došlo k celkem hodně odhalením, stále je spousta věcí nejasných. =)

A je to jen můj pocit, nebo se konečně i Bishop choval chvílemi jako člověk?! =D

08.06.2018 4 z 5

Sladké zabudnutie Sladké zabudnutie Jamie McGuire

Já jsem si to volné "pokračování" docela užila...=) Maddoxovcům je prostě těžké nepodlehnout *_* =D

Myslím, že kdo četl "katastrofy", muselo mu už na začátku dojít kdo nejspíš bude TJ... a komu to nedošlo, tak ho autorka držela v napětí až do samotného konce knihy =)

Trent byl pro mě větším sympaťákem než Travis. =) Cami byla zvláštní, ale ne špatná... moc jsem nechápala ty jejich rodinné vztahy. Její bratři se na začátku zdáli fajn, ale pak jak když jim mrskne v hlavě a začali se chovat jako blbci, s výjimkou Cobyho, tam tomu bylo naopak. Možná jsem ještě čekala nějakou dohru s jejím otcem.

Příběh se četl zajímavě lehce, k žádným extra velkým zvratům nedošlo, což bylo vcelku osvěžující. Mohu doporučit. =)

07.06.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

I druhý díl stojí za přečtení, první díl, ale nepředčil. =)

Tento díl je takový více "pohádkový", žádné velké zvraty se nekonají, tak je ani nečekejte. =) V příběhu se Ella snaží vyrovnat se svým tělem a přijmout ho takové jaké je, aby světu a hlavně sama sobě dokázala, že se za něj nestydí a že i přes všechnu tu bolest, může být nádhernou osobou (což bezpochyby je). Vyrovnává se s Brianovou slávou a potažmo i se svou a hledá směr, kterým by se chtěla ubírat.

To Brianovo trucování zbožňuji a stále mě bavilo =D Zároveň ale miluju Ellino sebevědomí a to, že ho usadí na dvě doby a ani nemrkne =D

Ty rodinné vztahy se mě dotýkají a opět se mi z očí řinuly slzy (fakt díky paní autorko! ), ale pak konec dobrý, všechno dobré.

Příjemné počteníčko na jeden večer, příběh je na konci a ani nevíte, jak rychle jste se k němu dostali. =)

25.05.2018 4 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Sice nic nového, ale přesto čtivé. =)

Ta první část se mi líbila více, to pošťuchování a naschvály byly příjemným zpestřením. První část bohužel ale utekla velmi rychle, což je škoda. V druhé části, je kromě casina už jen hodně vzpomínání... Nápad s čtením autobiografie se mi líbil, ale zároveň mi i vadilo, že jsme četli znovu stejné pasáže, které už jsme z románu znali. Jako bych se vrátila znovu na začátek akorát z Elecova pohledu...

Díky jeho otci se poznali, díky jeho otci se znovu setkali, díky jeho otci Greta vyhrála a Roman se narodil ve stejný den jako jeho otec... možná až moc dobra, kvůli člověku, který ho vlastně "nenáviděl". Na druhou stranu je to takové osudové, tak proč ne =)

20.05.2018 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Sempre - myslím, že samotná myšlenka otroctví a mafie dnešní doby je skvělá a rozhodně ve mně zůstane navěky, ale... =)

To zpracování asi mohlo být trochu lepší... Některé části, v průběhu celého příběhu, ale hlavně tak v poslední čtvrtině měly skvělý náboj, akci, napětí a byly fakt strhující, ale bohužel mezi nimi bylo dost těch hluchých míst, které mi přišly zbytečné a chvílemi jsem se skoro až nudila, protože to byly vážně jen nedůležité a rozhodně vyplňující scény.

Jak říkám vždycky, Mafie je pro mě téma, kterému vždy podlehnu, ale ta myšlenka otroctví se mi hodně líbila a rozhodně stojí za povšimnutí.

Za mě zbytečně dlouhé, stačila by tak polovina stránek, kor když má příběh ještě další díl. Na druhou stranu, konec je celkem ukončený a stránky docela i ubíhaly. =)

30.04.2018 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Já ten styl psaní autorek prostě miluji! A hokej a hokejisti? To je moje!*_* =D

Opět skvělý příběh, který přečtete za chviličku. První díl byl více "střelený", tento byl spíš takový vážnější, ale i přesto jsem se moc bavila. =)

Matt byl férovej a hodnej chlap a Hiley je naprosto bezvadná! =D Opět nechybí vtip, který je autorkám vlastní, nápad, jiskření a samozřejmě ani happyend. Pan "MámHo20Cm" jsem si myslela, že bude OC, docela by mi to k němu sedělo =D

Vítám příběh psaný z pohledů obou hlavních postav, to mám vážně ráda. =) Nijak mě to nezklamalo a určitě mohu doporučit. =)

19.04.2018 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Rozhodně nadějná mladá česká autorka! =)
Je pravdou, že tedy začátek mi přišel zdlouhavý a nemohla jsem se moc začíst. Popisy míst a postav, které nakonec nejsou vůbec důležité, bylo zbytečné a trochu nezáživné natahování děje. =) Pak se nám ale příběh už pomalu rozjíždí a rozhodně to bylo příjemné překvapení. A od příjezdu na ostrov už to bylo naprosto strhující - od této chvíle ve mně bublalo asi tak milion emocí od strachu, napětí, očekávání, přes bolest (s Adamem jsem fakt trpěla!) až k úlevě.
Myslím, že je to asi poprvé, co jsem neměla žádnou svou teorii, jak tohle dopadne a za to, autorce patří velké díky! =)

Elaine udělala pár nelogických chyb, ale to se asi očekávalo, Kassiel byl skvělej a rozhodně sympaťák, ale mě to prostě vždy táhne k těm bad boyům a Adam byl prostě nejlepší, nejvíc komplikovaný a ve finále toho měl nejvíc, s čím musel bojovat, ale za maskou drsňáka se skrývá fajn týpek. =)

Moc se mi líbila tahle andělská atmosféra a skvělé, a trochu jiné oproti jiným knížkám, vykreslení Padlých a Strážných andělů. Doufám, že tedy bude pokračování, protože jsem se prostě nedozvěděla, proč všichni tak Elaine ochraňovali a co je TO tajemství (tohle je jediné v čem mám malinkou teorii, ale kdo ví?) =/ =D

Díky, že jsem si mohla knížku přečíst a rozhodně mohu doporučit! =)

18.04.2018 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Autorka nás drží v napětí pomalu až do konce a nechává nás si pohrávat s vlastními scénáři toho, jak to asi bude, protože příběh není snadno prokouknutelný a to na tom bylo to nejvíc super. Bylo to dobrodružství. =)

Jasný, každý vždycky máme právě ty své malé teorie, co a jak. Já jsem si třeba pořád myslela, že ta "nejzlejší" bude Vee =D, prostě mi na ní něco nesedělo.
U Patche jsem byla pořád na vážkách - víc démonickej nebo andělskej? Evidentně ani on sám nevěděl, kam se postavit. =) Nora udělala pár nelogických kopanců.. na druhou stranu bez toho by to asi nebylo ono.

Takže nápaditý příběh, velmi čtivý, s příjemným koncem, trochu té temnoty okořeněné andělskými křídly. Mohu doporučit. =)

12.04.2018 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Vážně smekám před autorkou! Tohle bylo naprosto skvělé! Téma Mafie mě hodně zajímá a mám ho ráda v jakékoliv podobě a tato série byla výborná. =)

Poslední díl už je rozjetý vlak na nejvyšší rychlosti, je zde nejvíce akce ze všech dílů, děj je hodně svižný, fakt se nenudíte, je zde hodně napětí a očekávání, všechno okořeněné komplikovanou láskou Sofiie a Luca. A Bože, fakt díky za ten konec.. měla jsem nahnáno, že to dopadne mnohem hůř.

Vůbec nechápu, jak jsem jen mohla sérii tak dlouho odkládat! Mohu 100% doporučit. Určitě jsem všechny tři díly nečetla naposled. Fakt to stojí za to a plný počet je naprosto zasloužený! =)

02.04.2018 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Druhý díl se rozjíždí ještě více! =) Teď už můžu říct, že se přikláním spíš k odvážnosti Sofie než k její naivitě a už to hlavně i dává smysl. Opět se setkáváme s napětím a akcí, tento díl je i trochu více svižnější, do podsvětí zabředáváme trochu hlouběji. Opět mě příběh pohltil, že vlastně ani nevím, jestli jsem šla spát nebo jsem jen celou noc četla ;o) Lucovi jsem fandila už v prvním díle a jsem vážně ráda, že mě nezklamal! Rozhodně doporučuji k přečtení a jdu na poslední díl. =)

01.04.2018 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Téma Mafie mám moc ráda a tohle jsem si přečetla vážně s chutí. Joo podsvětí, to je moje. =) Děj je pěkně vymyšlený, pěkně plynul a ubíhal ani nevím jak. Napětí a akce udrží Vaši pozornost a protože prostě musíte vědět, jak to dopadne, tak Vás příběh pohltí a nejde se odtrhnout. =) Zatím jsem se ještě nerozhodla jestli je Sofie tak hodně statečná a nebo jen naivní a věří, že je nesmrtelná a nemůže se jí nic stát, možná má ale trochu z obojího. Asi opět budu vybočovat, ale Nico mi úplně nesedl, něco mi na něm vadí... a jelikož jsem prostě na ty "Zlé hochy" tak Luca, je pro mě jasná volba! =) Autorka mě překvapila, jak poutavě píše a určitě si nenechám ujít další díly. =)

31.03.2018 5 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Asi jsem opravdu velká cíťa, ale i v takto klišoidním příběhu jsem našla pasáže, které mě odrovnaly a zaslzely. =) Tento námět je vážně už hodně omílaný a sepsaný v mnoha podobách, přesto mi to vůbec nevadilo a jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Jasně, že hned víte kdo je a bude Holis, a stačí k tomu jen první zmínka o Alecovi. Steně jako víte, jak to všechno dopadne. =) Prokouknutelné, ale přesto příjemné čtení, a to ani nehledě na čtivost příběhu. =)

29.03.2018 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Velmi zajímavý námět a pěkné zpracování. =) Dlouho jsem knihu odkládala, protože mi připadala jiná než na co jsem u autorky zvyklá a já se bála, že se mi to nebude líbit. Jsem ráda, že jsem se spletla! Příběh je poutavě napsaný, naprosto mě to vtáhlo, že jsem se sama při čtení pořád rozhlížela, jestli mě někdo nesleduje. =D A né, nejsem blázen, ale ten příběh Vás prostě dostane do pasti =) Navíc nemůžete ani přestat číst, protože potřebujete vědět, kdo je vrahem. Přiznávám, že i tato varianta mi prolétla hlavou, choval se fakt divně, ale na druhou stranu mi pořád nedocházel motiv, takže jsem tomu nedávala moc šancí. =) Za přečtení určitě stojí, za večer to máte sfouknuté. ;o)

28.03.2018 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tak toto byla velká krása! =) Anotace Vám vlastně nic moc neřekne, ale i tak mě zaujala stejně jako obálka.

Rozhodně se ale jedná o jednu z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Spousta emocí i bolesti. Neotřelý děj s nápadem přesto, že se dá prokouknout, už skoro na začátku, ale to mi vůbec nevadilo.

Příběh je napsaný velmi poutavě, vtáhne Vás a nepustí. Žádné sáhodlouhé popisování všeho okolo, prostě jen vše jasně, stručně a přesto je to dostačující.

Doporučuji všemi deseti a plný počet * je jasný! =)

27.03.2018 5 z 5