Jane007 Jane007 komentáře u knih

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Nevím, co je lepší, jestli příběh samotný, nebo úžasné ilustrace paní Miklínové. Každopádně doufám, že další díly budou stejně krásné. Teď už jen zbývá projít skříně a najít lichožrouta. Doporučuji rodičům, které už nebaví klasické pohádky a mají chuť na něco netuctového.

10.03.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Naprosto dokonalá knížka! Petra Stehlíková znovu dokázala, že umí napsat světovou literaturu. Nemohla jsem knížku ani odložit, chvilkama jsem se i bála, chvilkama jsem si málem kousala nehty :-D Prostě neskutečný čtenářský zážitek. Teď jen doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat. Bytostně ho potřebuji. Doporučuji.

09.03.2018 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tahle parta praštěných pistolníků se mi dostala pod kůži. Nedočkavě jsem hltala stránky a čekala, jak to bude pokračovat. Chvilkama to bylo na zamyšlení, chvilkama něco z historie a mnohdy mě knížka rozesmála. Jediná postava, která mě vyloženě štvala, byla Nancy. Jinak super. Doporučuji všem, co mají rádi atmosféru staré Ameriky.

02.03.2018 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Přestože se knížka četla velmi dobře a sama, nemůžu hodnotit líp. Chybí tomu konec. Pokud chtěla autorka otevřený konec, mohla ho dát jinak. Takhle je knížka useknutá, což je škoda.

19.02.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevěřila bych, že mě to tak chytne. Knížka je tak moc dobrá, že by klidně snesla i filmové zpracování (i když občas je lepší, že film není). Postavu Hany jsem si zamilovala a mnohdy byl její příběh děsivý, že mi běhal mráz po zádech.

15.02.2018 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Nebýt čtenářské výzvy, nejspíš bych knihu nečetla. Obzvlášť když je od slovenského autora (slovenština se mi čte blbě). Každopádně mě knížka mile překvapila.

13.02.2018 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Obálka vypadala naprosto luxusně a já se docela těšila. Nejdříve jsem měla problém se začíst, pak se to rozběhlo a mnohdy to bylo tak přeplácané akcí, že to mělo dost rušivý efekt. Kdyby byly vynechány některé útočné scény, líbilo by se mi to víc. Hlavní postavy jsou ale velmi sympatické a kvůli detektivovi se těším na další díly. Nezbývá mi, než žárlivě střežit svou vlastní knihovničku před knihovníky :-)

09.02.2018 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Knížku mi s velkým nadšením zapůjčila sestra. Dějově je to trochu podobné Popelce s prvky scifi. Každopádně nic zázračného se nedělo a místy to bylo velmi předvídatelné. Každopádně knížka se dobře četla a místy mě i rozesmála. Takže ji úplně nezavrhuji a dám šanci i dalšímu dílu.

04.02.2018 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Pro mě zatím jedna z nejtěžších knih, co jsem zatím četla. Nejdříve byl těžký začátek, kvůli obrovskému počtu jmen a polštině a potom bylo těžké hlavně zpracované téma holokaustu. Při čtení jsem si musela dávat přestávky, protože mi z toho bylo špatně a snažila jsem se pochopit nepochopitelné. Myslím, že autor to popsal tak děsivě, že by knížka měla být v povinné četbě. Doporučuji

01.02.2018 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Krásné shrnutí lidských dějin se zaměřením na sex. Nevím, co mě rozesmívalo víc, jestli obrázky, nebo komentáře k nim. A to už je co říct, protože komiksy nečtu. Doporučuji všem, kdo se chtějí opravdu zasmát.

25.01.2018 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Skvělá knížka, která krásně doplňuje skvělý seriál. Nemohu než doporučit.

19.01.2018 5 z 5

Krátké pohádky Krátké pohádky Nick Page

Naprosto nádherná pohádková knížka. Nejen, že veršíky krásně plynou, ale i obrázky jsou úžasné a dokonce i zabaví dítě. Dala bych i víc hvězdiček. Doporučuji a určitě se ke knížce vrátím. Syn u ní rád usínal.

15.01.2018 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Mám ráda všechny knížky od Colemanové a ani tato knížka mě nezklamala. Na začátku jsem sice měla strach, že to bude duchařina, ale naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Knížka je úžasně čtivá, místy na zamyšlení a naštěstí nechybí ani romantika. Takže příjemná oddechovka. Každopádně doporučuji.

09.01.2018 5 z 5

Posel hydrometeorologického ústavu / To jeli dva ve vlaku Posel hydrometeorologického ústavu / To jeli dva ve vlaku Zdeněk Svěrák

Pro mě je každé setkání s panem Svěrákem pohlazením po duši. Nejradši bych mu dala aspoň 10*:-)

04.01.2018 5 z 5

Haló, tady Miriam Haló, tady Miriam Ildikó von Kürthy

Kniha mi byla doporučena maminkou a musím říct, že jsem ji brala do rukou s nedůvěrou. Naštěstí byla knížka úžasně čtivá, nekomplikovaná, vtipná ("Když mám škytavku, tak pořádnou. Zní to, jako byste v nepravidelných, ale krátkých intervalech šlapala na morče.) a trochu připomínala Bridget Jonesovou. Doporučuju všem ženám, které potřebují romantickou oddechovku.

18.12.2017 4 z 5

Vánoční příběh Vánoční příběh Kamila Skopová

Krásná knížka o narození Ježíška. Chci doma založit tradici, kdy ji budu každý rok číst. Přece jen Ježíšek je krásný, proč sem tahat Santu? Knížka má nádherné obrázky, není moc dlouhá a veršovaný děj se dá vydržet:-).

15.12.2017 5 z 5

Filmové komedie II. Filmové komedie II. Zdeněk Svěrák

Česká klasika. Tady snad ani není co dodat. Snad jen, že 5 hvězdiček je zoufale málo:-)

14.12.2017 5 z 5

Hurvínkova nebesíčka Hurvínkova nebesíčka Denisa Kirschnerová

Nádherná pohádka s krásnými obrázky. Dobře se četla a dokonce dětem nenásilnou formou říká, jak se chovat ke zvířátkům. Dala bych i víc hvězdiček.

11.12.2017 5 z 5

Cipískova loupežnická knížka Cipískova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Nevím proč, ale knížka se mi hrozně špatně četla. Mrňousovi to sice bylo jedno, ale pohádka má plynout líp.

04.12.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Úžasná oddechovka, ostatně od Hartla bych nic jiného ani nečekala. Ideální čtivo v tomhle chladivém počasí.

21.11.2017 5 z 5