JancaMia JancaMia komentáře u knih

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Krásný dojem z knížky kazí věčné glosování tehdejší politické scény ..

10.10.2018 2 z 5

Vekslák Vekslák Pavel Frýbort

Vysokoškolák Míša Najman vysokoškolák co chce mít úplně všechno a všechny ... ale ono to vůbec nedopadne dobře, jenže Míša si do poslední chvíle myslí jak je nepřemožitelný a přitom je ve své době čajíček - ameteur ..
A výsledek ? Klín klínem .. a ještě víc na dno ..
Krásné vyjádření konce 80 let a jejich úpadku s ohledem na sociální krizi a její dopady .. za mě rozhodně pět hvězdiček .. už jen proto že kniha nepustí pro svou strohost a dokonalou ukázku tehdejší doby .. podle pár pamětníků vím že tak to skutečně fungovalo ...

02.10.2018 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krásná , něžná knížka .. která sebou nese tolik poselství a stejně vždy objevíte nějaké další ... už se těším až moje dvě děvčátka budu mít více rozumu a já jim budu s láskou předčítat :) V mé knihovničce má čestné místo .

22.09.2018 5 z 5

Mateřský jed Mateřský jed Renata Šindelářová

Vzhledem k tomu že se v podobné situaci nacházím už téměř 4 roky, jen s nepatrným rozdílem že tchyně je v našem domě a je tu coby nájemnice ..
Nicméně co se děje týká, na drobné odchylky bohužel vše sedí jako s prominutím "prdel na hrnec" .. chvílemi až mrazí jak moc je to autentické .. pořád řeším co zase bude .. ať udělám co udělám stejně je vždy vše špatně ..

28.08.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velký bratr Tě vidí ... a neschováš se před ním ... krutá socializační novela v Orwellovském autentickém stylu ..

21.07.2018 4 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Barry a jeho bratr Kary a jejich maminka Aninka .. aneb pěkně vypečený trojlístek ...

12.07.2018 5 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Tohle bylo pohlazení po duši, průřez dějinami a osudy lidí v samotném domě. Pevně doufám že až pojedu do Havlíčkova Brodu, v domě uvidím postavičku vlka co kdysi stál za výlohou (o které v knize básní několik generací). Půjčeno z knihovny.

20.09.2023 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Na knížku jsem se dlouho těšila, konečně na mě vykoukla v knihovně. Silný příběh o tom jak k sobě dokážou být nejbližší krutí , to ve mě stále rezonuje. Příběh má dvě časové osy které se na konci protnou.

19.09.2023 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Katka kdysi krásná inteligentní holka, několik desetiletí nepolepšitelná narkomanka. O tom proč není možné jít na detox (psychický i fyzický stav). Nedávno jsem jí potkala na národní třídě , vypadá jako podvyživená osmdesátiletá babička (nicméně svůj život si zničila sama). Půjčeno z knihovny.

09.09.2023 4 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

No, co k tomu říct. Sociálně slabší vrstvy a spolu s nimi pár "vychcánků" v Anglií. Poměrně rozsáhle jsou popsané praktiky těchto skupin. Nejhorší je, že se to asi stále děje. Další ze syrových knih Ivy Pekárkové.

03.09.2023 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Depresivní čtení z pohledu malého kluka a jak se ho střídavá péče dotýká , navíc tím jak byl malej nemohl pochopit proč to mezi rodiči nejde slepit , smutné bohužel to tak v mnoha případech bohužel funguje ..

17.07.2023 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Týjo to zase byla jízda, autorka píše svižně stručně a leccos si člověk při čtení vybaví. Kniha na mě působí jako vzpomínková sonda do devadesátek a a milenia a zároveň trochu jako autorčin deníček. Po pandě další krásná kniha, ještě mám v zásobě jednu a pak už zbývají jen chybějící tři a pak bude čtecí absťák =)

21.05.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ty kráso, takovej krásnej oddechovej příběh ze života, už se těším na další autorčinu knížku .. chytlavé, svižné, něžné ...

18.03.2023 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Hanácká verze "chalupářky (z donucení)" . Milé , úsměvné.

23.01.2023 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Krásné povídky inteligentní šarmantního herce který dokáže být spisovatel i režisér.

31.12.2022 4 z 5

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Nejoblíbenější kniha z dětství. Životopis koně ve viktoriánské době.

21.07.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na to, jaké bylo okolo knihy haló, musím říct že moje pocity jsou smíšené řemeslné je kniha napsaná velice dobře, nicméně na první dojem působí prvoplanove, povrchně, afektovane. Byt mi o deset let méně asi budu nadšená, takhle slabej průměr.

20.07.2022 3 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Silný roman o ženách, matce a dceru které se k sobě snažili najít cestu, určitá syrovost nebyla na škodu.

25.05.2022 4 z 5

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Po knize jsem toužila 5 let, konečně se ke mě dostala za symbolických 20,- , jako jsem s chutí četla životopis syna, tak i životopis paní režisérky formou rozhovoru a krásně se to četlo ... jen mě mrzelo že místy pan Kosatík až příliš tlačil na sílu to knize ubíralo na intenzitě zpovědi. Celá knížka je krásně řemeslně zpracovaná , přehledné kapitoly o určitém tématu, krásný papír, krásné fotky .. až by se dalo říct malý knižní poklad který jde tak do hloubky že upozorňuje na další zajímavé knihy ... ať už jde o klasiku, moderní autory, literární počiny "svěřenců" apod.

25.01.2022 5 z 5

Hledám manžela…děti vítány Hledám manžela…děti vítány Alena Jakoubková

Další pohádka pro velký holky , co se slupne jako malina . Bavilo od začátku do konce .

09.12.2021 4 z 5