JanaŠamšová Online JanaŠamšová komentáře u knih

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

"Láska je čarodějka, elixír života, i štěstí, nejitenzivnější pocit."

Někdo musí lásku prožít, aby o ní jiní vyprávět.

Tak tomu bylo u Hedviky a její příběh vypráví v nemocničním pokoji její, dnes už stará, sestra Eva mladé dívce Natálii, která se tu ocitla po nehodě.
Jedním slovem nádhera, kniha jako stvořená pro romantické duše. Rozpláče, ale také rozněžní, pohladí a zahřeje u srdce, protože je plná naděje, že láska tu mezi námi je, ať je doba jakkoliv těžká.
Autorka vypráví dva příběhy, každý v jiné době, ale každý velmi silný a krásný. Oblíbila jsem si nejen Evu, která to neměla jednoduché, ale také Natálii, protože byla velmi vnímavá, empatická a citlivá. V knize se objevily i mé milované svátky - Vánoce.
Tato kniha je jako stvořená číst ji v tomto čase a nebo ji darovat jako dárek mamince či babičce pod vánoční stromeček, stejně jako to udělám já.

Už se moc těším na další knihu autorky.

15.12.2023 5 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Afrika je kontinent, který mě fascinuje už dlouhé roky. Spousta lidí si ho spojuje s dovolenou s vůní exotiky, ale život ve většině zemí není zdaleka tak jednoduchý, jako v Evropě. Autorka nás vezme do Nigérie a Keni a odkrývá nám téma, u kterého jsem chvílemi přes slzy ani neviděla. Jedním dechem se čte tento příběh plný bolesti, nespravedlnosti, ale také síly, vytrvalosti a naděje. Příběh žen, které přišly o své děti a příběh novinářky, která otěhotnět nemůže. A v jeden moment se osudy těchto žen protnou. Napadá mě jen jedna pointa tohoto příběhu:
"Svět není továrna na splněná přání."

Příběh je, i přes všechnu bolest a nepřízeň osudu, napsán tak úžasně, že se vám vryje do srdce a mysli. Ve mně bude ještě dlouho rezonovat.
Vždy jsem se do Keni chtěla podívat a teď...teď chci ještě víc.

20.11.2023 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Miriam mě opět dostala svým příběhem. Je neuvěřitelné, s jakou něhou, láskou a empatií dokáže psát a do příběhu dostat i tolik informací. Spoustu z nich jsem vůbec nevěděla. Válka nepřinesla nic dobrého, a to nejen lidem v pohraničí.
Příběh za mě šlape na paty Příběhu slunečnice, která zůstává za mě TOP.
Líbily se mi obě dějové linky a vzpomněla jsem si, jak jsem na louce jako malá vila věnečky z této nádherně voňavé bylinky. Velkým plusem je i bonusová kapitola a videa, která nás obci Horní Lomná, kde se příběhy odehrávají, provedou.

25.03.2024 5 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa (p)

"Neboj se mít někoho ráda. A když někoho budeš mít ráda, tak chci, abys ho měla ráda pořádně. I kdyby ti nakonec ublížil, nezavrhuj lásku úplně. Bojím se, abys kvůli té špatné zkušenosti nepřestala milovat. Láska je úžasná věc, na to prosím nezapomínej."

ČAS PRY HOJÍ VŠECHNY ŠRÁMY. NENÍ TO PRAVDA. NĚKTERÉ RÁNY SÁM VYLÉČIT NEDOKÁŽE.

Čas v tomto příběhu pomalu plyne v krámku plném knih. Takako však nemá ke knihám vztah, stejně tak ho nemá i ke strýčkovi. Ocitá se zde po rozchodu s přítelem a pomalu začíná objevovat jejich kouzlo, stejně jako začíná poznávat lidí, kteří zde pravidelně přichází.
Strýčka Satorua kdysi opustila žena a ta se vrací. Ale proč? Co se tenkrát stalo?
Kniha mě dvakrát uspala. Nelze jí však upřít to, že se jedná o milý příběh, je opravdu krátká, ale čekala jsem od ní asi více.

27.02.2024 3 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Tak tohle je ten Kotleta, o kterém jsem tolik slyšela? Surový, sprostý, vtipný, akční a hlavně posedlý sexem a démony?
Byla jsem v tomto směru žánrovou pannou a zatoužila jsem konečně ochutnat...
Nenudila jsem se, kniha byla plná akce, velmi vtipná, zvláštně jeho zajímavá přirovnání (např. to jednomu vyčistí duši líp než Savo, řeč byla o exorcismu). Také jsem zavzpomínala na své první kuřácké začátky se Startkami, na hraní Dostihů a sázek a radost mi udělala i Fatima, která byla z mého oblíbeného Egypta. Je zajímavé, když se "muslimský svět" spojí s křesťanským. Ti, co četli pochopí.
Autor má neskutečně bujnou fantazii a sama za sebe musím říct, že se mi líbí více jeho druhá tvář, ta pravá. Takže se určitě těším na další knihu pod jeho vlastním jménem. Doufám, že bude brzy.

02.01.2024 4 z 5

Zpovědi Zpovědi Kanae Minato

"Nenávist nelze oplácet nenávistí. Pomsta tvé duši neulehčí."

NEZLETILÍ SE ZÁKONA BÁT NEMUSÍ.
ONA ALE NENÍ ZÁKON.
JE POMSTA.

Třídní učitelka 7.B Júko Moriguči přišla o svoji dceru Manami. Smrt její holčičky ale nebyla nehoda. Byla zavražděna. Júko začíná mluvit, protože ví, že vrazi jsou v téhle místnosti. A vrazi vědí, že Júko ví....
Tento mrazivý japonský psychologický thriller mě několikrát vzal dech. Příběh, v podstatě na 206 stránkách, který mě neskutečně překvapil a do posledních řádků držel moji mysl v pozornosti. Kde se v dětech bere zlo? Můžou za to rodiče nebo snad přátelé? Nebo celá společnost? Protože "i ty nejhorší děti jsou ve světě dospělých chráněny zákonem, ale ve světě dětí žádné takové zákony neplatí." Třeba je to jen absence lásky nebo pochopení, získání pozornosti a nebo jedna ze slabostí. Protože "slabí lidé zraňují ještě slabší", právě aby získali sílu, moc nad druhými. Chci věřit, že v dětech je pořád více dobra. Mějte své děti rádi, věnujte jim pozornost, naslouchejte jim, ale nechte je žít jejich život. Nesnažte se jim nakazovat třeba to, jak mají mít ostříhané vlasy, ale zároveň je neopouštějte, buďte tu pro ně.

20.05.2024 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

"Myslím, že přijímáme to zlé spolu s dobrým, protože nikdo ve skutečnosti nechce být sám. Lidé potřebují jiné lidi. Tak to prostě je."
Zničující lásce ani temné mi úzkosti neutečeš!
Psal se rok 1970 a třináctiletou holku na útěku usnesl druhořadý zlodějíček Manny. Kit toužila po lásce a rodině. A tak se z nich stane tzv. "Texaská dvojka". Kit vidí, že Mannyho otcovský přístup se mění a tak se rozhodne ho opustit.
Po 14 letech, kdy Kit žije relativně v klidu v domku mezi pekanovými stromy, se u jejich dveří objeví čerstvě propuštěný z vězení. Život Kit i její dcery Charlie se v mžiku mění a ona se rozhodne zúčtovat se stíny minulosti.
Jako upoutávku na knihu jsem četla, že je pro čtenáře a milovníky příběhu Blízko obzoru a proto jsem o její přečtení moc stála.
No, recenze se mi píše velmi těžko, protože se mi kniha chvílemi nečetla úplně lehce. Ale zážitek to byl.
Část druhá, kdy prožívá Kit život jako divokou jízdu, ale zároveň je zmanipulovaná mě bavila, ale třetí byla lepší. Možná kvůli podivnému vztahu s dcerou Charlie a relativně usedlému životu, který se změnil návratem Mannyho z vězení.
Jde opravdu přetrhat všechna pouta a smazat minulost?

23.04.2024 4 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

"Z dlouhodobého hlediska není pravda nikdy tak nebezpečná jako lež."
Podcasterka Trinity se ve svém pořadu zaměřila na Claytona Jaye Pelleyoho, který se před 20 lety přiznal k vraždě mladé dívky a teď tvrdí, že to neudělal. Lhal tehdy před lety a nebo lže teď?
Naprosto skvělý thriller s pořádnou dávkou napětí po celou dobu. Mám ráda v knihách šokové momenty a když mě příběh alespoň na chvíli dojme. A tento v jednu chvíli k slzám.
Ten, kdo vypadá v očích některých jako zrůda a ano, i když si to zaslouží, tak nemusí být jen špatný člověk.

23.04.2024 5 z 5

Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Marek Müller

Chci věřit, že:
"Lidská duše po smrti putuje vesmírem do jiných dimenzí."

Sci-fi není zrovna můj žánr, ale po oslovení autorem jsem si řekla: "proč ne!"
Příběh nebyl nijak složitý na přemýšlení, ale o to milejší byl.
Nechejte se vtáhnout do cestování z České republiky do Londýna a na další kontinenty a buďte svědky toho, jaký vliv na člověka můžou mít velké peníze, ztráta paměti, nalezení nového smyslu života a zda se podaří hlavnímu hrdinovi konečně dospět.
Já říkám, že závěr dělá knihu a tento byl nečekaný a za mě teda výborný!

14.02.2024 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

"Prý je život moc krátký na to, aby nám ho zařídili jiní. A je důležité stavět vlastní priority a sny nad rady ostatních."
Jak daleká cesta vede k tomu, kdo je nám nejblíž?
Druhá kniha autorky a také další krásný příběh, který pohladí. Těžko soudit, která byla lepší, každá má něco do sebe.
Dva příběhy, současnost a minulost. Příběh Jasmíny a Joachima, ale také Oskara vás chytí za srdce a hlavní postavy si vás získají. Líbí se mi, že autorka staví příběhy na historických událostech a v obou knihách si našly místo Vánoce, které mám tolik ráda.
Čas zázraků, splněných přání...
"Někdy čekáme na zázrak a zapomeneme na obyčejné věci. Na malé zázraky, bez kterých by náš život nebyl takový, jaký je."

02.01.2024 5 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

"Člověk musí dělat věci hlavně pro sebe. Jinak budeš vždycky sloužit jenom ostatním. Když neděláš věci pro sebe, nemůžeš je dělat pro druhý . Nejdřív musíš milovat sám sebe. Nejde lásku rozdávat, když ji nemáš sám k sobě."

ROMÁN O ŠIKANĚ, NESCHOPNOSTI VZDOROVAT A NECHUTI PŘIJMOUT SÁM SEBE

Na Festivalu Knižních závisláků v Ostravě jsem měla tu čest poznat autora této knihy a jako člověk mě svým vystupováním velmi zaujal. Mrzelo mě, že jsem na knihu nikde nenarazila. A teď po přečtení si říkám, jaká je škoda, že se o ní nemluví. Přitom prostředí kapely, klubů se často jako téma moc neobjevuje.
Hlavní postava Ripper je mladý kluk, který má holku, vlastní kapelu a bratrance, který mu sráží už tak nízké sebevědomí. Každý máme svá tajemství, svou 13. komnatu a nejinak tomu je i u Rippera a jeho přítelkyně Andrey. Dokonce vulgarismy, které v knize jsou, tam jednoduše patří. A téma šikany je dnes velmi aktuální. Jako bonus jsou na konci knihy texty písní, které s kapelou hrají po klubech.
Doufám, že o tomto autorovi se začne mluvit a že se jeho knihy dostanou více do povědomí.

28.11.2023 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

U knihy jsem několikrát brečela, bylo mi Petry líto. Téměř každý člověk touží po lásce, po pozornosti blízkých lidí.

07.09.2023 5 z 5

Toskánské dědictví Toskánské dědictví Julianne MacLean

"Proč vždycky čekáme na ty tradiční zvláštní příležitosti, abychom si něco vychutnali? Možná si ty zvláštní příležitosti prostě musíme vytvořit. Každý den měl být Valentýn. Lidé by si neustále měli projevovat náklonnost nebo dávat najevo svou lásku, i když jen v maličkostech."

DECHBEROUCÍ CESTA ZA LÁSKOU, TAJEMSTVÍM A RODINOU

Kniha, která mě dostala z čtenářské krize.
Tento nádherný romantický příběh odehrávající se v prostředí slunné Itálie je pohlazením po duši. Láska, zrada, jedno velké dědictví a celoživotní oběť. Mladá Američanka Fiona až v dospělosti zjistí, že jejím otcem je tajemný Ital.
Co se před více než 30 lety stalo a proč její matka tajila pravdu až do své smrti? Najde tam rodinu, nevlastní sourozence a část sebe?
Její dobrodružství začíná odletem do Toskánska.

Neskutečně jsem si užívala řádky prosvětlené toskánským sluncem s příchutí vína a letní lásky.

23.04.2024 5 z 5

Nádherný šok Nádherný šok Katarína Kernová

NÁDHERNÝ ŠOK
Katar
"Doufám, že se zamiluješ do života. Doufám, že si jednou za čas natrháš květiny a přečteš knihu. Doufám, že si uvědomíš, že život není o nějakém komentáři od kluka, na kterého si za pár let ani nevzpomeneš. Doufám, že budeš vzorem, že budeš mít partu nejlepších přátel a že se možná dostanete i do problémů. Doufám, že si vytvoříš hodnotné vzpomínky, krásné fotky a jediná bolest, kterou budeš cítit, bude ta z šíleného smíchu. Doufám, že přeplaveš oceány a ucítíš špínu za nehty, když se budeš škrábat na ten nejvyšší kopec. Doufám, že poznáš sílu upřímného štěstí a rozeznáš rozdíl mezi moudrosti a jedničkami na vysvědčení. Doufám, že pochopíš, že můžeš být čímkoliv, o čem sníš. Doufám, že nebudeš jen sedět a stěžovat si na to, co se má změnit. Doufám, že Ty sám budeš tou změnou."

Tato autobiografie byla vskutku nádherným šokem pro mě. Knihu jsem si koupila na akci pro pejsky v útulku. Nic jsem od ní nečekala, četla jsem ji do únorové výzvy jako knihu od slovenské autorky a mile mě překvapila. Tato autobiografie odhaluje cestu za zdrojem lásky plnou mouder a citátů. A mě to jen ujistilo v tom, že když má člověk otevřené srdce a necháme vše pánu Bohu, a nebo pro ateisty to nechá volně plynout, tak vše přijde v ten daný okamžik. Jaká náhoda, že zrovna včera jsem shlédla film, který se velmi podobal této knize, jen byl z mužského pohledu. Náhoda či nikoliv?

23.02.2024 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

"Čas nečeká na nikoho."
"Budu někdy tak šíleně, po uši zamilovaná, že vedle toho vybledne všechno ostatní?"
(ohhhh, tohle je tak dávno, co jsem tohle zažila)
JEDNA MALÁ LEŽ.
DVĚ NAPROSTO ODLIŠNÉ POVAHY.
TŘI DNY PŘEDSTÍRÁNÍ.
A TO VŠECHNO UŽ ZA 4 TÝDNY NA SVATBĚ VE ŠPANĚLSKU.
Příběh Cataliny Aarona se zprvu vlekl, dlouhé popisy, které měly význam, ale byly nekonečné a rozvláčněné, že jsem měla knihu chuť odložit. Ale dcera mě přesvědčila, abych jí dala šanci. A měla pravdu. Líbilo se mi, jak se mezi nimi napětí postupně stupňovalo a jak si k sobě nacházeli cestu z prvotní, řekla bych až nenávisti, ze strany Liny.

06.02.2024 4 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

"Temnota je jen absence světla, ale i v nejtemnější noci může být spatřena hvězda."

Prvotina českého autora vtáhne čtenáře do ponuré Anglie zahalené mlhami a vaše zvědavost od prvních řádků bude stoupat společně s mrazením v zádech.
Přesně tento druh příběhů mám ráda - temná detektivka s mysteriózní zápletkou.
Kniha je doplněna skvělými obrázky vytvořenými AI a mapou, která vám pomůže s orientací.
Městečko Northern Dawn je zprvu velmi nenápadné, ale má vše, co běžně města mají. Kostel, hřbitov, opuštěná místa, honosné sídlo Warwicků, vlakové nádraží a sanatorium. A také na krku dvě vraždy a teď i komisaře, který se je bude snažit vyřešit.
Příběh se mi líbil, snad jen jedna malá výtka. Obrázek komisaře měl být hned na začátku, protože téměř polovinu knihy jsem si ho představovala ani ne tak z poloviny krásného, než byl!

06.02.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

"Všechno, čeho dosáhneme, pomine. V jednu chvíli to máme a za vteřinu je to pryč."

Namyšlená, nerada prohrává, dravá, cílevědomá a nesmrtelná, taková je Carrie.
Příběh plný odhodlání, cílevědomosti a nezlomné vytrvalosti vás dostane od prvních řádků. Zaručuji vám, že budete mít před sebou tenisové kurty a budete mít pocit, že sedíte na tribuně a sledujete každý ze zápasů, kterých je Carrie součástí.
Co si ještě musí dokázat, než definitivně pověsí raketu na hřebík? A dostane se ve svých 37 letech zase zpátky na vrchol, obětuje vše, aby byla zase nejlepší nebo to bude cesta sebepoznání?
Jak říkal její otec - sám bývalý šampion a trenér od dětství:
"Můžeš se změnit, napadá mě. Jenom proto že třeba chceš."

Získá zase své fanoušky a novináře na svoji stranu, i když tvrdí, že ji stejně neměli rádi nebo jí už nebudou věřit ?

Kniha Sedm manželů Evelyn Hugo se mi moc líbila, ale tato, je dle mého názoru, ještě lepší. Rozesmála mě, rozbrečela a roztepala krev v žilách při každém zápasu. Za srdce mě chytly vztahy k osudovým mužům hlavní hrdinky.

29.01.2024 5 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Příběhy, které jsou vyprávěny více postavami mám ráda. Člověk se alespoň do nich lépe vžije a má možnost víc pochopit ať už jejich myšlenky nebo činy. Možná!
Tento, za mě velmi dobře napsaný, thriller mě bavil od začátku. Mám ráda tajemství, která postupně vyplouvají na povrch a téma rodinných událostí, které člověk chce nechat pohřbené hluboko v minulosti.

25.01.2024 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

(SPOILER) "Život je nádherná lež, zatímco smrt je krutá pravda."
Fantasy o postarším detektivovi, kterému se otevře dveře prapodivné Smrti a dalších nadpřirozených bytostí.
Jakou podobu má vlastně smrt? Je mladá, krásná, milá, upovídaná a nebo stará, ošklivá a zlá a neztratí s vámi ani slovo, prostě jen bere?
Lepší je ta první varianta, ale smířila bych se i s Bradem Pittem
Dva světy, které se prolínají, smrtelníci a ti nesmrtelní.
Kniha plná neskutečně krásných obrázků, které smrti dávají barvy a zjistíte, že nic na světě není černobílé.
Navíc detektivní zápletka dodala příběhu o to větší napínavost.
Pointa, která mi z příběhu plyne je, že člověk si opravdu zvykne na vše, v podstatě i na Smrt. Ať už chceme nebo ne, je neodmyslitelnou součástí našeho života

14.11.2023 5 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

"Minulost nezměníme. Nezáleží na tom, jak často se k ní budeme vracet. Nemáme stroj času, abychom se vrátili a všechno od základů změnili ke svému prospěchu. Zbývalo nám jen poučit se a nedovolit, aby se něco podobného zopakovalo."

Tak tohle byla PECKA!!!

Od první věty jsem doslova očima visela na každém slovu, až do posledního. Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a styl psaní je poutavý bez hluchých míst.
Příběh dvojice, jež se do sebe zamiluje je plný lásky, ale také otazníků. A postupně jich přibývá, až v jednu chvíli vám dojde, o co celou dobu šlo. A nebo také ne a na konci vás bude čekat jedno VELKÉ překvapení.
Ano, velkým překvapením byla pro mě tato kniha od slovenské, mladé a velmi nadějné autorky.

08.11.2023 5 z 5