janadibelkova janadibelkova komentáře u knih

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Skvěle napsaný hrozivý příběh, ale vystavěný tak akorát.. musím říct, že mě mile překvapil, jen není dobré ho číst, když máte špatné dny..

29.11.2021 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Příjemné čtení, které má spád, určitě je tahle kniha vhodným dárkem, nejen k blížícím se Vánocům.

21.11.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nejhezčí z volné trilogie, jednoznačně mohu jen doporučit... kritikům bych jen chtěla dodat, že přece rozhřešení v životě taky vždycky nepřijde a proto je to všechno tak zajímavé.. skvělé je, že se Eliška nevzdala.

01.11.2021 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Ráda Kerstin čtu a vlastně i doporučuji, ale nečekejte zázraky.. prostě fajn příběh, vtipný, zajímavý nápad a konec, který čekáte..

18.10.2021 3 z 5

Z domova Z domova Karel Václav Rais

Přečíst si jednou za čas sbírku básní není vůbec špatný nápad.. Některé vás dojmou, jiné překvapí, ale minimálně jednu si přečtěte několikrát..

24.09.2021 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Mě tedy první díl bavil a zaujal víc, i když musím uznat, že čtivý je i tento a rozhodně ho zdoláte během chvíle...Kerstin prostě svým stylem zaujme, strhne a knihu neodložíte.

11.09.2021 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Není to skvělé přečíst si, že nejen Vy máte s dětmi starosti? Že bysme pro ně udělaly nemožné, i když jsme z nich unavené a jsme tu jen pro ně....

24.08.2021 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Ono je vlastně skvělé si opět přečíst klasiku po všech těch zaručených bestsellerech...ta nadčasovost příběhu, krásný jazyk, stojí za to.

24.08.2021 3 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Autorku mám ráda, čtu od ní vše, ale tady jsem se dlouho začítala, příběh nezaujal a bohužel jediné kladné je, že Kerstin znám a její čtivý styl mě prostě baví...

07.08.2021 3 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Vzhledem k tomu, že kniha neměla nejlepší hodnocení, neměla jsem do čtení chuť...ale číst jí v létě, v době dovolených a tak trochu jiného rozpoložení, má něco do sebe. Zavzpomínáte na svoje 'cesty' a přátele, které jste v životě poznali. Nakonec vůbec nebylo tohle zvláštní dobrodružství špatnou volbou. Snad jen opět chyby v českém textu kazily zážitek, ale to už se bohužel stává pravidlem.

27.07.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Krásná záležitost, reálná a smutná, skvěle napsaná, rozhodně doporučuji..

01.07.2021 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Joy prostě opět nezklamala, příjemný příběh, dojemný a čtivý.. doporučuji jako dárek pro jakoukoli čtenářku.

02.06.2021 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Čekáte úplně jiný příběh a během čtení si uvědomíte, že se tohle opravdu mohlo dít, neříkám, že všechno je reálné, ale základ, hlavní myšlenka příběhu je odkaz válečných křivd a je dobré si je uvědomovat a vážit si všeho, co dnes máme.

13.05.2021 4 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Jako vždy, oddychovka, ve které se prostě najdete. Paní Monyovou budu vždy jen doporučovat.

18.04.2021 5 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Úlet... první slovo, které mě po přečtení napadlo, ale proč ne, proč si občas nepřečíst něco, co nedává smysl.

05.04.2021 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Bohužel se musím přidat k těm, kterým vadily vulgarity i já jsem po prvních stránkách měla chuť knihu odložit a jen proto, že to nikdy nedělám, dočetla jsem. Chybějící označení přímé řeči ruší a celkově je prostě vidět, že knihu nepsal spisovatel. Je těžké vyjádřit dojem z knihy, která mi ale vůbec nesedla. A jestli se dnes třicetileté matky vyjadřují tak jak je to tady, pak je mi to líto...

30.03.2021 2 z 5

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Jak často vezme dnes čtenář do ruky básničky? Kdybyste o nějakých příjemných přemýšleli, doporučuji tyhle, budou únikem od zaručených bestselerů..

28.02.2021 5 z 5

V zámku a podzámčí V zámku a podzámčí Božena Němcová

Budete plakat, usmívat se, přát hlavním postavám štěstí, ale hlavně si přečtete milou, českou klasiku..

27.02.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jsem strašně ráda, že je mezi českými autory takový, od kterého beru do ruky každou knihu s jistotou, že bude dojemná, skvělá a hlavně ze života.. děkuji pane Hartl.

24.02.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Neuvěřitelná vypravěčka, cokoli od této Paní spisovatelky vezmete do ruky, nezklame. I Hotýlek opět skvěle napsaný a neubráníte se popřemýšlení o osudu každého z nás, o našich rodinách a chybách, kterých se v životě dopouštíme. Rozhodně doporučuji všem.

12.02.2021 5 z 5