Jana77 Jana77 komentáře u knih

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

V tomto díle je na můj vkus až moc duchů, ale kniha byla i tak skvělá.

13.05.2020 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Skvěle napsaný příběh o ztraceném městě! Tajemství, staré 60 let, dávka napětí do poslední stránky, za mě velký palec nahoru.

20.04.2020 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Naprosto skvěle napsaná knížka. Od první stránky jsem se chytla a s napětím četla dál a dál, abych došla k překvapivému odhalení. Konec už jsem trochu předpokládala, ale na čtivosti to knize neubralo. Staré tajemství jsem čekala trochu drastičtější, ale odpouštím autorce, že si s ním víc nepohrála. Stejně jako autorčina první knížka, i tato se u mě řadí na první příčky.

19.03.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Přestože se nepodařilo překonat skvělého Stalkera, který patří ke Keplerovým nejlepším knihám (podle mého), Lazar je skvělý. Má vše, co má mít, napětí, spád od první stránky, i pohled do soukromí všech hlavních postav. Plný počet hvězd, jednoznačně!

04.11.2018 5 z 5

Ztracená vládkyně Ztracená vládkyně Steve Robinson

Velmi povedený díl mého oblíbence :) Tajemství, zrada, láska, vše v jednom.

11.01.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Četla jsem zatím všechny díly, ale tento byl, myslím, nejpropracovanější. A nejzáhadnější. Opravdu lahůdka, která si zaslouží plný počet hvězd.

10.11.2017 5 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Prvních asi padesát stran jsem byla zmatená. Jména se na mě valila, zdánlivě neměl nikdo s nikým nic společného a trochu jsem se ztrácela kdo je kdo. Pak jsem pochopila, vše souvisí se vším, začalo to dávat smysl. Nemůžu říct, že by to bylo dech beroucí, ale stejně se knížka nedala odložit a já četla do tří do rána. Příběh je rychlý, žádná zbytečná omáčka, žádná jemnost. To vůbec, prostě jenom příběh, který se opravdu může dít ve vašem sousedství a jste ho součástí, aniž o tom tušíte.

20.10.2017 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Já ji prostě miluju! Když vyšla loni, s novým přebalem, každý si myslel, že je to novinka. A já mám vydání z roku 1996 a od její koupě jsem ji právě dnes dočetla už po dvanácté! Asi trochu úchylka, ale Mariana je moje záchranné lano, když mám čtecí krizi, nebo nějaký splín. je to nádherná knížka, kdy minulost jemně vplouvá do přítomnosti a láska je silnější než čas.

20.07.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Smutná, nechá ve vás takový zvláštní pocit, že své děti vlastně vůbec neznáte. Nevidíte jim do všech koutů jejich soukromí a často si je malujete takové, jaké prostě nejsou. Moc dobrá knížka!

05.07.2017 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Tento příběh se mi absolutně trefil do noty. Starý příběh, vila na Sicílii, která má spoustu temných zákoutí, smutek, naděje, láska. Moc hezká knížka!

28.05.2022 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Hezká, nenáročná knížka s příběhem, který zaujme. Já jsem spokojená.

02.01.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Jsem zklamaná. Atorčiny knihy mám moc ráda, ale tato? Bez nápadu, bez gradace, nuda.

29.09.2020 3 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Na rozdíl od první knihy této autorky, ze které jsem byla trochu zklamaná, tato byla skvostná! Sice jsem se chvílemi ztrácela v postavách, kterých tam bylo docela dost, a v časových obdobích, ale vůbec to nevadilo. Knížka je krásný příběh o starých tajemstvích a výborné čokoládě :)

30.06.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Kruté a nelidské zacházení, bezmoc, strach. To vše na tak málo stránkách. Silná knížka.

19.05.2020 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Přestože knihu nezařadím mezi to nejlepší, co ksem o holocaustu četla, byla výborná. Milostná dějová linka trochu naivní, ale samotné jádro příběhu skvělé. Osvětim, proces s vrchními SS a dlouho skrývané tajemství dává dohromady čtení, od kterého se nedá odtrhnout.

13.04.2020 5 z 5

Ta lepší z nás Ta lepší z nás Alafair Burke

Skvěle napsaná kniha o tom, že opravdu není nic, jak by se na první pohled mohlo zdát. Přečteno doslova za pár hodin.

10.11.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Naprosto skvělý příběh, čtivý od první stránky. Na duchařiny moc nejsem, u popisu toho, co tady duch vyváděl jsem se usmívala, protože jsem velmi racionální člověk. Ale tajemství starého domu jsem opravdu hltala slovo od slova!

19.04.2019 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Velmi čtivé a chytlavé od první stránky. Neběhal mi sice mráz po zádech, ale pátrání po zločinu v minulosti, samotná minulost staré vily, rozuzlení...to vše dává dohromady kvalitní mysteriózní thriller. Docela mě láká tu vilu najít a navštívit hřbitov. Co když najdu náhrobky, které autorka popisuje :) Takže za mě opravdu velké ano, Johann Schwartz se mi zavrtal pod kůži!

09.03.2019 5 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Čekala jsem konec, který mě posadí na zadek, ale nekonalo se. Příběh dobrý, četlo se to výborně, ale žádné šokující zjištění na konci tedy nebylo.

07.10.2018 4 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Opravdu psychothriller se vším všudy! Výborné!

27.04.2018 5 z 5