Ta lepší z nás

Ta lepší z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422015/bmid_ta-lepsi-z-nas-Y15-422015.jpg 4 79 21

Ačkoli je Chloe mladší ze dvou sester Taylorových, vždy se zdálo, že má trochu navrch. Byla úspěšná studentka s velkými sny a ještě větším pracovním nasazením. Nicky – vždy divoká a víc než nezodpovědná – byla pravým opakem své mladší ambiciózní sestry. Proplouvala z jedné práce do druhé a ze vztahu do vztahu a vždy se držela se v blízkosti domova v Clevelandu. Na chvíli se zdálo, že obě našly své štěstí. Chloe získala stipendium na univerzitě a přestěhovala se do New Yorku, kde získala vysněnou práci v nakladatelství. Nicky se provdala za nadějného mladého právníka Adama Macintoshe a porodila mu syna, kterého pojmenovali Ethan. Během té doby se sestry navzájem odcizily. Nyní, o víc než patnáct let později, se jejich život dramaticky změnil – Adamovou ženou je dnes Chloe. Poté co je Adam v domě v East Hamptonu zavražděn, Chloe neochotně vpustí zpět do svého života biologickou matku svého dospívajícího adoptivního syna – sestru Nicky. Když ale policie označí za podezřelého z vraždy Ethana, sestry to donutí se spojit… a společně hledat pravdu ukrytou v rodinných tajemstvích, pohřbených v dávné minulosti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Better Sister , 2019

Januli
16.10.2022 3 z 5

Že bych byla z knihy kdoví jak odvarená se říct nedá. Za mě průměrná kniha, neurazí nenadchne.

anezur33
16.02.2022 5 z 5

Velice zajímavá kniha.

micha-ella
16.09.2020 3 z 5

Detektivka, kterou jsem po pár stránkách odložila, protože problémy prestižních časopisů, celebrit a právníků mě nebaví. Ale z momentálního nedostatku jiného čtiva jsem se ke knížce vrátila a začetla se, zdlouhavý začátek se rozvinul v zajímavý příběh nevyrovnaných vztahů zakončený soudním procesem. Konec opět (teď už to jinak nejde) vyšperkovaný povinnými zvraty, no, dobrá.

PetraCy
26.06.2020 5 z 5

Napínavé do poslední stránky...

Mandlevest
26.04.2020 3 z 5

Od této autorky jsem četla již jednu knihu, a když jsem začala číst knihu Ta lepší z nás, uvědomila jsem si, že si vůbec nepamatuji o čem předešlá kniha Manželka byla. Stejný osud stihne asi i tento román. Není to špatné čtení, autorka bezesporu píše velmi čtivě, ale jakoby jste všechno už někde četli, nic Vás nepřekvapí , neohromí, ale na druhou stranu, ani neotráví. Především čtenářkám, které sáhnou po námětově podobných knihách jen občas, se kniha bude líbit, já ji hodnotím jako průměr.

Bubuš
22.04.2020 5 z 5

Super kniha. Výborně se četla

zdehan
29.03.2020 5 z 5

Hezky napsaná kniha od první kapitoly až na konec mužu doporučit.

zuzana2599
14.03.2020 4 z 5

Chloe a Nicky jsou sestry, pak je tu manžel Adam a syn Ethan. Kdo zabil Adama ?
Ta lepší z nás je psychologický thriller z rodinného prostředí. Bylo to fajn napínavé čtení s pomalejším rozjezdem, no když se děj rozběhl a já se začetla, knihu jsem stěží odkládala.
Nechybí nečekaný konec, který překvapí. I když musím přiznat, že kniha úplně nesplnila mé očekávání. To bylo díky vysokému hodnocení zde veliké.

sabca
20.02.2020 4 z 5

Protože začátek knihy byl trochu pomalejší, strhávám 1 bod. Když jsem se do knihy začetla, tak to bylo perfektní a vůbec jsem nečekala kdo Adama zabil. Bylo to napínavé a došlo k několika zvratům. Doporučuji k přečtení.

Evelin2506
14.02.2020

Hezky napsané, od první do poslední kapitoly. Asi největší překvapení pro mě bylo chování Adama ke své ženě (první i druhé) - to jsem nečekala. Doporučuji.

Bustedka
07.02.2020 5 z 5

Tohle byla pecka. Vážně. Ani dlouhé, ani krátké. Má to spád, postav tak akorát.
Polovina knihy se odehrává v soudní síni. A protože od shlédnutí filmu 12 rozhněvaných mužů, mě americká justice fascinuje, v dobrém, tak tohle byl přesně můj šálek kávy :-)

bookcase
22.01.2020 5 z 5

Skvěle propracovaný příběh, opravdu spíše rodinné drama, jak tu už někdo podotkl. Ani písmenko nazmar, napínavé od začátku do konce.

Hella
11.01.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale až tak bezkonkurenční pecka to zase nebyla.

perpe2a
18.12.2019 5 z 5

Vynikající thriller, rodinné psychologické drama. Dvě sestry, jeden syn, jeden muž a vražda. Četlo se to skvěle, má to spád, nelze se odtrhnout. Doporučuji.

L.Helena
03.12.2019 5 z 5

Dobrá kniha, promyšlený příběh. První půlka trochu pozvolnější, ale i přesto se dobře četla. Ve druhé polovině pak přijde spousta dějových zvratů a to už se knížka prostě nedala odložit.

jahlina
19.11.2019 5 z 5

Více než thriller mi to přišlo jako rodinné drama o vztahu dvou sester, ale i dalších rodiných vztazích. Kriminální zápletka je zde spíše okrajová. Ale čtení to bylo parádní, nechyběly zvraty a napětí. Moc dobře se mi knížka četla.

Knižní střípky
16.11.2019 4 z 5

Kniha je hodně dobře vymyšlená, nutí Vás číst a číst. I když obsahuje hodně pasáží o podstatě Chloeiny práce a posléze zase odborných právnických záležitostí, kvůli kterým někomu kniha může přijít zdlouhavější, mně to vůbec nevadilo. Naopak jsem se dozvěděla zase něco nového. A poslední třetina knihy je dynamická až nad hlavu a obsahuje jeden zvrat za druhým, takže pomalejší rozjezd je čtenáři plně vynahrazen. A v žádném případě nesmím zapomenout smeknout před autorkou, protože mě ani ve snu nenapadlo, jak se kniha nakonec vyvine. A toto když se některému z autorů podaří, mě neskutečně baví.
Knihu doporučuji všem, kterým nevadí trochu více popisný styl knih, ale stojí o příběh s dobře promyšlenou zápletkou okořeněný hodně zajímavým vyústěním.
Více v recenzích
Knižní střípky

Jana77
10.11.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o tom, že opravdu není nic, jak by se na první pohled mohlo zdát. Přečteno doslova za pár hodin.

luculi
08.11.2019 3 z 5

Thriller o hledání pravdy, odhalování dávné minulosti a odkryvání neskutečného množství lží. Fajn počtení, které rozhodně neurazí. Nečekejte ale žádný temný a napínavý thriller. Jde spíše o proces hledání vraha, soudní při a rodinné polopravdy...

mariva
04.11.2019 5 z 5

Výborný příběh, napínavý od začátku do konce, kdy čtenář má každou chvíli pocit, že už ví, jak to všechno bylo, aby nakonec zjistil, že je všechno jinak. Knížka mě bavila, jen mě při čtení rozčilují časté chyby v textu - prostě korektury se dnes odbývají.

sestry rodinná tajemství thrillery pro ženy

Alafair Burke
americká, 1969