jana4920 jana4920 komentáře u knih

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Já prostě nemám ráda povídky. Když se začtu tak hned končí. Ale je to krásné rozloučení s dokonalým autem a tajemnou Barcelonou.

05.01.2024 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knika opravdu čtivá, děj ubíhal krásně, zápletka taky solidní ALE ten konec velké zklamání chyběla tomu nějaká lepší atmosféra, jako by autor ve chvíli, kdy má přijít největší drama začal usínat

29.05.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

i když jsem čekala že se většina děje bude odehrávat na moři a věnovat se plavbě, tak příběh dokáže každého krásně vtáhnout

28.02.2019 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Jedno z nejlepších zakončení fantasy série co jsem četla. První díl suverénně nejlepší, ale celou sérii bych hodnotila 5 hvězdičkami. Jediné co bych vytkla, tak opomíjení postavy Keris, dalo se o ní krásné rozepsat a to mi tam trochu chybí.

06.04.2022 5 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

krásné uzavření série, občas trochu přitažené za vlasy, ale i tak je Pohřebiště zapomenutých knih jedna z nejlepších knižních sérií, které jsem četla

09.03.2020 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

První díl mě docela zaujal, takove nenáročné čtení. Teď u druhého jsem došla jen do poloviny, po nekolika letech je to první kniha, která mě nudí tak, že ji prostě nedočtu.

13.04.2023 2 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Absolutně nejhorší díl a celkově nejslabší fantasy knížka za poslední roky. Z celé knihy mě bavilo tak 30 stran. Zbytek naprosto nezáživné, scéna, která měla být vyvrcholením, byla v podstatě nudná. Dočetla jsem jen z "povinnosti" abych věděla jak série dopadne.... A ani to nebylo žádné překvapení.

17.05.2022 2 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Námět knihy je naprosto skvělý a přesto jsem se skoro celou knihu šíleně nudila a doufala, že už bude konec. V podstatě mě bavilo posledních cca 60 stránek..... Tři hvězdičky dávám díky tomu závěru a celkovému napadu (jinak by to bylo měně).Normálně mám moc ráda skákání v čase, ale tady mi hrozně vadilo. Takže i když mám od autorky přečtené všechny ostatní knihy a budu číst jejich pokračování, tak další díl Devátého spolku si ráda nechám ujít.

17.05.2021 3 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

opět úchvatně napsané, krásné temné čtení, ale přesto mi kniha přišla dost uspěchaná

27.01.2020 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

chvílemi se kniha dost táhla, sice se tam pořád "něco dělo", ale už mě začaly některé postavy štvát. Každopádně další díl si nenechám ujít....už jen abych věděla jak to dopadne

26.11.2019 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jednoduše řečeno klasika. Úžasný příběh, který se s filmem nedá absolutně srovnávat. Doufám, že další díly budou stejně čtivé.

02.08.2019 5 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

některé stipy jsou fakt povedené, že jsem se válela smíchy, ale jinak takový průměr

04.06.2019 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

člověk se zasmál, zamyslel, ale nic extra

03.09.2018 3 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

dokonalé, víc se k této knize říct nedá :-)

19.06.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Naprosto dokonalé a milé čtení pro všechny, kteří mají rádi knihy a příběhy kolem nich :-) občas se děj trochu moc táhl, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo, je to moje první kniha od autora a myslím, že sáhnu po další :-)

21.05.2018 5 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

kniha pro všechny milovníky knih :-)

08.04.2018 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Jedním slovem.......PERFEKTNÍ

26.03.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělá kniha, když vydrží asi 120 stran, které se táhnout opravdu pomalu, tak potom má kniha opravdu skvělý spád a čte se sama. Napínavá až do konce.

23.03.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po Dívce ve vlaku jsem byla opravdu zvědavá, zda se kniha opět povede. Bohužel obrovské zklamání, a přiznám se, že dočtení odkládám na jindy

03.10.2017 2 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Knížka ukázala kousek historie v Rumunska. Příběh jako takový je zajímavý, ale knížka sama o sobě mě šíleně nudila a ničím nezaujala.
Nevím čím to je, ale prostě nevyvovala žádné emoce a už od půlky jsem se těšila na konec. Přitom námět slibuje úžasný příběh inspirovaný skutečnými událostmi, rozhodně mi nezůstane v pamněti dlouho.

20.09.2020 2 z 5