jana3526 jana3526 komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Zatím slabší, ale to byl u VA první díl taky a pak se to rozjelo. Ale se Sidney se oproti Rose pořád nemohu sžít. Adriana je mi moc líto a strašně mi chybí Dimka:( Hned se vrhám na další díly.

08.10.2017 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Uzasna serie. Uzasny konec. Jen by me strasne zajimalo cim se Abe vlastne zivil:)

30.09.2017 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Jestli budou další díly taky tak napínavé, tak mi asi srdce vyskočí z hrudi. Prostě tenhle díl byl vážně pecka!

27.09.2017 5 z 5

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Na jednu stranu trpká realita v podobě utajených vládních machinací, korupce a chamtivosti, na druhou stranu ironie, satira a groteskní scény z venkovského prostředí. Knihu jsem vzala do rukou po nadchnutí z mandolíny kap. Corelliho a ačkoliv je mírně odlišná, tak nezklamala. Autora nyní řadím mezi své favority a co nejdříve sáhnu po jeho další knize.

18.09.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná smutná knížka, která mi dělala společnost poslední dva dny. Tolik jsem doufala v nějakou dojemnou love story na konci, ale žádná nepřišla. O to věrohodnější však příběh byl. Nádherné čtení.

15.09.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Příběh mne opět zaujal, ale tentokrát mi přišel děj poměrně krátký, nebo málo zápletek.

14.09.2017 5 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Slabší naivní a předvídatelná kniha. Moc nezaujala.

16.08.2017 3 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Vtipné hlášky, ale děj moc nezaujal.

11.08.2017 3 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Smutný konec a vlastně i celý děj. O to smutnější, že se tato zvěrstva skutečně děla. Jsem ráda, za další poznaný kousek (byť krvavých) dějin, neboť italsko-habešská válka pro mne byla velkou neznámou.

06.08.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Lidi jsou horší než zvířata a je jedno jaké národnosti jsou. Autorka umí opravdu vehnat slzu do oka. Skvělá kniha!

16.07.2017 5 z 5

Válečný pilot Válečný pilot Antoine de Saint-Exupéry

"Věřím v rovnost práv člověka u každého jedince. A věřím, že jediná svoboda je svoboda vzestupu člověka... " Vždy když dočtu Exupéryho zmůžu se jen na povzdech a obdivné wow.

16.07.2017 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Zajímavý pohled na historickou Prahu, hezky se vciťovalo do osudů židů z ghett, ale příběh sám o sobě byl dosti slabý.

12.07.2017 3 z 5

Esej o principu populace Esej o principu populace Thomas Robert Malthus

Z knihy jsem se nedozvěděla nic, co bych si nedokázala sama logicky odvodit. 3/4 knihy autor jen polemizuje s ostatními autory, namísto toho, aby dal rozvinout např. úvahám o dopadu přelidněnosti a pod.

10.07.2017 1 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nádherná kniha, která bavila i dojímala. Probrečela jsem spoustu pasáží o síle přátelství, ale i temných stránkách které jsou v každém z nás. Konec mi přišel trochu absurdní, ale stejně mi bylo líto kolik promarnili let.

07.07.2017 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tak takovýto brak jsem ještě nečetla. Knihy s andělskou tématikou mám ráda, ale tohle bylo utrpení číst. Dočetla jsem jen z principu, páč nemám ráda nedočtené knihy.

06.01.2017 odpad!

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Bože můj, při čtení jsem byla tak naplá, že mě z toho do teď bolí břicho. Doufám, že bude pokračování a to hodně brzy!:) Jinak Manon a Kaltian = top postavy.

04.01.2017 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Až někdy potkáte kouzelného jazyka z inkoustového srdce, pošlete ho za mnou. Nechala bych si vyčíst Noru a zfackovala bych ji, aby dostala rozum. Neb během čtení i naprostého pacifistu, kterým jsem já, musely přepadat návaly vzteku a nekontrolované agrese nad jejím přihlouplým chováním. Nicméně každá emoce se počítá a kniha mne dostala, stejně tak, jako první díl. Série se čte sama a naprosto jsem si ji zamilovala i když jsem hodné mimo cílovou skupinu čtenářů, ale to já ostatně vždycky. No nic, jdu na další díl, už teď jsem naplá jak kšandy!

07.12.2016 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Doják! Ještě nic mne takhle nerozbrečelo a nerozhodilo na dalších několik dní. Pořád u mne převažovaly nástroje smrti, ale po přečtení mechanické princezny vážně nevím, která série byla lepší.

02.12.2016

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

naprosto skvělá kniha s pohlcující atmosférou, jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

03.11.2014 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukovského mám ráda, ale tato knížka mne příliš neoslovila. Některé příběhy zaujaly, jiné nikoliv.

13.10.2014 3 z 5