jan37 jan37 komentáře u knih

Sekta Sekta Martin Goffa

Hezky se to čte, svižný, člověk se nenudí, vlastně to má vše co má oddechovka mít, snad jen - detektivka to úplně není .)

26.03.2021 3 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Patří do top 10 Kinga. Skvělá kniha s moc smutným koncem. A vlastně předpověď “trumpovské” Ameriky

28.10.2019 5 z 5

Utopia Avenue Utopia Avenue David Mitchell

Nejnovější kniha od jednoho z mych nejoblíbenějších autorů. Bohužel nemohu dat plný počet hvězdiček i přesto, že se odehrává v mem oblíbeném “historickém” období druhé poloviny 60.let 20 století. Knížka popisuje vznik a zánik kapely Utopia Avenue. 4 naprosto rozdílni lidé (plus manager) se daji do kupy a sledujeme jejich peripetie - od hraní v zapadlych britských klubech po úspěšná vystoupení v Kalifornii.
Kritika: Knížka mohla byt o 150 stran kratší - rozjezd byl hrozne pomalý. Nelíbil se mi styl překladu. Všechny názvy písni byly přeloženy do češtiny. To mi nesedlo.
Klady: mitchell jako vzdy bravurně pracuje s jazykem. Nechybí provazba na jeho ostatní knihy. Skvěle podána atmosféra 60. Let. Doporucuji

22.01.2022 4 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Zmatený děj, pletla se mi jména, vlastně jsem se těšil až to dočtu a odložím :(
Škoda

10.02.2024 1 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Zklamání :(
zmatený dej, chaos v postavách. pritom napad skvělý. I Mistr tesař se někdy utne

04.11.2023 1 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Zatím nejlepší kousek ze série

17.09.2023 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

(SPOILER) Jako dobrý ale sakra co (opět) ten rychlý konec? Kde je napr. vysvětleno jaký byl vztah mezi “klukama co obchodovali s videama” a policisty? Opět zbytečně rychlý konec na 4 stránkách :(

31.10.2021 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Ne tak dobrý Hájíček jako předchozí kusy ale stále dobrý. Příběh trosku o ničem ale témata stárnutí, různých rodinných křivd atd jsou poutavě zpracována.

06.12.2020 3 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

(SPOILER) zatím asi nejslabší díl, furt se to dobře čte ale některý pasáže byly vyloženě komický, např spoiler - ta s mícháním alkoholu a prášků. nicméně ted na dovolenou si beru další díl Vykoupení .) 2_3 hvězdy

19.07.2022 3 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Velký milostný román

07.01.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Stále dobrý, dá se přečíst za jeden den, ihned vtáhne do děje, ale první dva díly byly o něco lepší, zbytečně nechutný scény

24.09.2020 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Příjemný oddechový čtení, rad si přečtu další knihy od autora.

09.09.2020 4 z 5

Jste to vy? Jste to vy? Jan Rejžek

(SPOILER) knížka se dobře četla, místy dobré hlášky. nicméně zamrzí skákání sem a tam. i v rámci jednotlivých kapitol. chvíli jsme v 80. letech, za chvíli v současnosti, pak v 90kách. poctivých 70%

25.01.2023 3 z 5

Zničit Zničit Michel Houellebecq

Velký milostný román

12.12.2022 5 z 5

Poprvé Poprvé Nico Walker

(SPOILER) Popravdě - čím déle to člověk četl, tím to bylo horší. Ze začátku mě to bavilo, postupně se to ale jen dokola opakovalo až do “konce” (uvozovky znamenají, že to žádný konec nemělo). Když se nad knihou člověk zamyslí, tak nabude dojmu, že irácká kapitola byla úplně zbytečná. Hlavní hrdina by byl budižkničemu a feťák i bez Iráku. Zklamání .-(

Klady -celkem dobře se to čte. Za den hotovo

19.02.2022 2 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Je to strašně prekombinovany. Vlastne díl od dílu cimdal víc přehnaný ale k moři idealni. Dobre se to cte. 540 stránek za 2 dny (teda při normálním radkovani a velikosti písma by to bylo na 250 stran :)

24.07.2021 3 z 5

Holka v kapele Holka v kapele Kim Gordon

Dobra knizka (zejména) pro fanousky Sonic Youth. Moc to nema koncepci, nejdriv to vypada jako biografie, pak rozbor (jen nekolika) alb. Dlouha pasaz o rozpadu manželství, samozrejme z pohledu Kim Gordon :). Hezky se to cte a vubec by mi nevadilo kdyby to bylo delsi.

01.06.2021 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Fajn jednohubka, kdo by se nechtěl vznášet jako balon....

23.02.2021 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

První kniha s Miko Syrovým, zatím mě tato série nenadchla tolik jako s Terencem, ale pustím se do dalších dílů, přišlo mi to zbytečně rozvláčné

27.01.2021 3 z 5

Surrender: 40 písní, jeden příběh Surrender: 40 písní, jeden příběh Bono (p)

Pro fanoušky U2 povinnost. Ke konci už te lásky a aktivismu bylo trosku moc. Dobre se to četlo. Solidních 70%

17.01.2024 4 z 5