jan37

Devatenáct set osmdesát čtyřiDevatenáct set osmdesát čtyřiG. Orwell (pseudonym)

Velký milostný román

Bart Simpson 12/2015: Skoro střelecBart Simpson 12/2015: Skoro střelecMatt Groening

Prosincový jsou nej

28.12.2020

Bart Simpson 12/2018:NerdobijecBart Simpson 12/2018:NerdobijecSergio Aragonés

Skvělý.

28.12.2020

Směšné láskySměšné láskyMilan Kundera

Geniální. Víc netřeba dodávat

06.12.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Ne tak dobrý Hájíček jako předchozí kusy ale stále dobrý. Příběh trosku o ničem ale témata stárnutí, různých rodinných křivd atd jsou poutavě zpracována.

06.12.2020

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádkyPoklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádkyLjuba Štíplová

Nádherné vzpomínky na dětství

08.11.2020

Veselé příběhy Čtyřlístku - 1982-1984Veselé příběhy Čtyřlístku - 1982-1984Ljuba Štíplová

Krása!

Strážci majákuStrážci majákuLjuba Štíplová

Kult .)

08.11.2020

Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouRozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouMartin Řezníček

Příjemné čtení ale nemá to moc koncepci. je to od Aše k Tatrách. Škoda že větší část knihy nebyla věnována českým stopám v USA.

28.10.2020

Všechny kočky jsou šedé: Hudba úzkostiVšechny kočky jsou šedé: Hudba úzkostiKarel Veselý

Knížka moc fajn i když jako skoro ctyricatnika me zaujala spíše první pulka (The Cure, Joy Division, Nirvana, Pearl Jam, atd ;) . Druhá pulka byla o novější hudbě (hip hop, billie eilish) které zas tak nehovim. Člověk proste poslouchá cely zivot to co se naučil poslouchat v 15 letech :)

22.10.2020

DěvčátkoDěvčátkoMartin Goffa

Stále dobrý, dá se přečíst za jeden den, ihned vtáhne do děje, ale první dva díly byly o něco lepší, zbytečně nechutný scény

24.09.2020

Muž z chatrčeMuž z chatrčeMartin Goffa

Ten Goffa je fakt příjemný čtení, manželka koupila na blind k svátku a fakt se to moc dobře čte, jdu do dalších knih od autora .) , dá se přečíst za den až dva

18.09.2020

Přiznat vinuPřiznat vinuMartin Goffa

Příjemný oddechový čtení, rad si přečtu další knihy od autora.

09.09.2020

Třináctá oběťTřináctá oběťTony Parsons

Opět skvělý atmosféra, napínavé, můj oblíbený Londýn, hezky to utíká, doporučuju

31.08.2020

Srovnáno se zemíSrovnáno se zemíR. Bachman (pseudonym)

Vlastně mnohem lepší než některá pozdní díla mistra Kinga. Od začátku poměrně hutna atmosféra která nezbytně směřuje k nedobrému konci. Hlavního hrdinu vlastně v něčem chápu. přijde mi, že Bachman byl velký anarchista .)

16.08.2020

Co já vím? aneb Co mám dělat, když je to pravda?Co já vím? aneb Co mám dělat, když je to pravda?Jan Novák

Pro milovníky Miloše Formana povinnost. Ale mohlo by se líbit i ostatním. Opravdu jedinečný osud

13.08.2020

Spolek katůSpolek katůTony Parsons

Opět se to skvěle četlo, stejně jako předchozí díly. Ideální na dovolenou .) pokud milujete Londýn jako já tak hvězda navíc

10.08.2020

Dolanův cadillacDolanův cadillacStephen King

Některé povídky skvělé (cadillac, noční letec, zuby, pekelne dobrá kapela), některé slabší (konec celé patálie, přerusta vás, ). 70%

08.08.2020

Slaměný vdovecSlaměný vdovecDan Černý

Další skvělý příběh

17.07.2020

Kundera: Český život a dobaKundera: Český život a dobaJan Novák

Kniha se dobře četla, nicméně ji mám za spíše nepovedenou. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací nicméně proč a) je na každé 3 straně dehonestace tím, že autor stále dumá nad tím kolik dostal kundera na tantiémech? b) přemýšlení o kunderově homosexualitě? c) trapné poznámky o psaní "z břicha". Jak píše Novák na každé druhé straně: atakdále, atakpodobně

17.07.2020

PiraněPiraněRoberto Saviano

Pozor na mafii

Linie krásyLinie krásyAlan Hollinghurst

Zvláštní kniha, rád bych si ji přečetl ještě někdy

Kundera: Český život a dobaKundera: Český život a dobaJan Novák

Hrůza a děs

01.07.2020

Tahle země není pro starýTahle země není pro starýCormac McCarthy

Lepší než film

06.05.2020

Lidská skvrnaLidská skvrnaPhilip Roth

Patří do TOP 5 toho co jsem kdy četl.geniální kníha

04.05.2020

Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963Robert Dallek

Moc zajimavé. Takových politiků už moc nebývá

04.05.2020

OutsiderOutsiderStephen King

Slabší kniha od Kinga. Půlka (detektivka) super , druhá půlka (horror) o dost slabší, nudnější. Zklamání

25.04.2020

Bart Simpson 4/2020Bart Simpson 4/2020Tony DiGerolamo

Skvělý jako vždy

23.04.2020

Až se ti zatočí hlavaAž se ti zatočí hlavaOndřej Štindl

Koupil jsem si v éře koronaviru a Velkého knižního ctvrtku několik knih abych mel co číst a zároveň pomohl mému oblíbenému nakladatelství. Pana Štindla mám rad z Týdeníku Echo ale ukazuje se že psát do časopisu (skvělého) je neco jiného než napsat knihu. Za prve _ autor ma zvláštní styl, který je na dvou stránkách magazínu skvělej, na 300 stránkách knihy iritující. Za druhé _ Příběh zajímavě rozjetý. Bohužel v polovině nastává zlom a přestává bavit (a jen trosku zajímat). Je mi to líto ale dávám 50%

03.04.2020

Kalhoty po mrtvémKalhoty po mrtvémIrvine Welsh

Pro fanoušky Renta, Sifona, Franka a Spuda super. Celkem smutný závěr. Asi poslední kniha s těmito hrdiny což je škoda. Na druhou stranu už se to asi nedalo táhnout dál

22.03.2020