jan37 jan37 komentáře u knih

Lov Lov Bernard Minier

Pro mě jeden z nej dílů série i když na konci už to bylo jak ve Fantomasovi. Tradičně překombinovaný

21.07.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

(SPOILER) zatím asi nejslabší díl, furt se to dobře čte ale některý pasáže byly vyloženě komický, např spoiler - ta s mícháním alkoholu a prášků. nicméně ted na dovolenou si beru další díl Vykoupení .) 2_3 hvězdy

19.07.2022 3 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVII., 1948–1956 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek XVII., 1948–1956 Jiří Pernes

Co se týče zhodnocení obsahu, tak lze odkázat na to, co napsal APO73 a JamesCZE. Na tento díl jsem se těšil dlouhá léta a nezklamal mě. Opravdu je jen škoda, že nejdříve nevyšel díl, který se věnuje letům 45_48. Knize nelze nic vytknout, kdyby byla o trošku tlustší tak by mi to ani nevadilo .)
Drobný postřeh - přijde mi že období 1948-1953 bylo věnováno mnohem více stránek než letům 1954-1956. Ale asi to má logiku s ohledem na “hutnost” událostí.

09.05.2022 5 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Slabota .(

09.04.2022 1 z 5

Lou Reed: Waiting for the Man – Život a hudba Lou Reed: Waiting for the Man – Život a hudba Jeremy Reed

Strašně blbě se to čte, hroznej překlad. Obsahově zajímavé

13.03.2022 2 z 5

Poprvé Poprvé Nico Walker

(SPOILER) Popravdě - čím déle to člověk četl, tím to bylo horší. Ze začátku mě to bavilo, postupně se to ale jen dokola opakovalo až do “konce” (uvozovky znamenají, že to žádný konec nemělo). Když se nad knihou člověk zamyslí, tak nabude dojmu, že irácká kapitola byla úplně zbytečná. Hlavní hrdina by byl budižkničemu a feťák i bez Iráku. Zklamání .-(

Klady -celkem dobře se to čte. Za den hotovo

19.02.2022 2 z 5

Utopia Avenue Utopia Avenue David Mitchell

Nejnovější kniha od jednoho z mych nejoblíbenějších autorů. Bohužel nemohu dat plný počet hvězdiček i přesto, že se odehrává v mem oblíbeném “historickém” období druhé poloviny 60.let 20 století. Knížka popisuje vznik a zánik kapely Utopia Avenue. 4 naprosto rozdílni lidé (plus manager) se daji do kupy a sledujeme jejich peripetie - od hraní v zapadlych britských klubech po úspěšná vystoupení v Kalifornii.
Kritika: Knížka mohla byt o 150 stran kratší - rozjezd byl hrozne pomalý. Nelíbil se mi styl překladu. Všechny názvy písni byly přeloženy do češtiny. To mi nesedlo.
Klady: mitchell jako vzdy bravurně pracuje s jazykem. Nechybí provazba na jeho ostatní knihy. Skvěle podána atmosféra 60. Let. Doporucuji

22.01.2022 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Teda to bylo něco. Mix Jamese Bonda, Johna Ramba a filmu Komando. Strašně přehnaný, chvílema k smichu ale na pláži v Egyptě se to dalo zvládnout :) . Sem zvědavý na film

31.10.2021 2 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

(SPOILER) Jako dobrý ale sakra co (opět) ten rychlý konec? Kde je napr. vysvětleno jaký byl vztah mezi “klukama co obchodovali s videama” a policisty? Opět zbytečně rychlý konec na 4 stránkách :(

31.10.2021 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kingův první “román”. Teda spíše novela, kterou jsem si dal po 25 letech od prvního přečtení. Nepatří podle me k jeho nejlepším dílům ale určitě patří k nejznámějším. Poutavě popsáno ponižování Carrie - z toho mi bylo až fyzicky nepříjemno. Kdo chce začít s Kingem, tak doporucuju tuto knihu.

31.10.2021 4 z 5

Posedlost Posedlost Tony Parsons

Hezky se to cte (třeba u moře) ale - jak jsem psal u předchozích dílu - je to strašně překombinovaný :)

31.10.2021 4 z 5

Slabší počin. Některé povídky fajn, některé slaboučké….

28.09.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Měl sem (a stále mám) dilema - plný počet hvězd nebo ne? První půlka mě bavila víc, skvělý popis situace kolem pandemie, vylidňující se města, mrtví, atd. Druhá půlka mě tolik nebavila - mystično, šikování sil na obou stranách a očekávaný souboj dobra a zla. Každopádně atmosféra knihy, skvěle popsané charaktery, to že je vlastně 45 let stará a působí moderně, mě přimělo dát plný počet. Nicméně škoda některých zbytečně rozvleklých pasáží a rychlého konce (v podstatě na jedné stránce). Není nakonec lepší původní kratší verze?? Musím si ji taky přečíst.

29.08.2021 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Jako lepší než první díl ale co ten podivnej závěr na 2 stránkách , honem šup šup uz nevím jak dal tak to nějak ukončim??!!!

27.07.2021 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Je to strašně prekombinovany. Vlastne díl od dílu cimdal víc přehnaný ale k moři idealni. Dobre se to cte. 540 stránek za 2 dny (teda při normálním radkovani a velikosti písma by to bylo na 250 stran :)

24.07.2021 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jedna z nej od Mistra. Možná nejlepší ……kniha, kterou si člověk chce přečíst víckrát než jednou

22.07.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedna z nej od Kinga. Miluju téma cestování v čase, zde mistrovsky uchopeno. O něco kratší mohla být prostřední část (život v 60kách) o dost delší mohl být konec (apokalyptická verze 2011). 99%

11.07.2021 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Moc me to nechytlo. Ale tak je to bohužel skoro se vším od Kinga z poslední doby. Protože me nebavil Outsider tak me ani nebavila tématicky podobná (a většinu knihy zabírající) povídka Když teče krev. Opět zbytečně roztahané a opět velmi rychlý konec. Chuckuv život je naopak velmi dobra povídka se zvláštní atmosférou. Jako jedinou ze sbírky si ji chci přečíst ještě jednou. Zbývající dvě - Telefon a Krysa - jsou průměr. Neurazí.

22.06.2021 3 z 5

Holka v kapele Holka v kapele Kim Gordon

Dobra knizka (zejména) pro fanousky Sonic Youth. Moc to nema koncepci, nejdriv to vypada jako biografie, pak rozbor (jen nekolika) alb. Dlouha pasaz o rozpadu manželství, samozrejme z pohledu Kim Gordon :). Hezky se to cte a vubec by mi nevadilo kdyby to bylo delsi.

01.06.2021 4 z 5

Sbohem, město C. a pět povídek Sbohem, město C. a pět povídek Philip Roth