Jakahol Jakahol komentáře u knih

První konec První konec Lauren James

Zrovna jsem si potřebovala přečíst nějakou pěknou vtipnou oddechovku s trochou romantiky a jednoduchým, ale zajímavým dějem. Přesně tohle mi první konec splnil. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Čtyři různé dějové linky byly skvěle zpracovány. První polovinu knihy jsem byla obzvlášť spokojená, ale ke konci, přestože nebyl špatný, jsem čekala ještě něco. Hodnotím lepšími čtyřmi hvězdičkami.

14.01.2017 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Začátek byl hodně slabý, knihu jsem stále odkládala. Ale poté se dej rozjel a já se nestačila divit. Nové postavy (a některé i staré) mě velmi bavili. Jisté části knihy byly opravdu zdařilé, jen škoda, že celý dojem z příběhu kazila teď už nesnesitelná hlavní hrdinka. Také mě nudilo stálé popisování myšlenek jen dokola o tom samém. Pokud bych tedy pominula nepovedený začátek, Mare a některé vážně nudné části, mohl by křišťálový meč být o mnoho lepší než předešlý díl.

05.01.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Okouzlila a dokonale mne vtáhla do děje neobvyklá forma knihy, která skvěle dokreslila propracovaný, napínavý a celkově vynikající příběh. Jsem opravdu neuvěřitelně nadšená, protože ač jsem čekala hodně, tohle vážně ne. Nejdříve jsem se obávala, že kniha bude celá postavená na stylu a ne na ději. To se naštěstí nestalo. K postavám, i když jim moc nevidíme do hlav, jsem si vytvořila vztah, což moc oceňuji. Jediná věc, kterou bych knize malinko vytkla je závěr, ale to jen pokud bych zabihala do úplných detailů. Myslím, že s Illuminae chybu neuděláte!

28.12.2016 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Od knihy jsem čekala hodně, přesto dokázala má očekávání překonat. Teď už můžu s klidem říct, že tohle je nejlepší knižní série jakou jsem četla. Věřím, že další díly nezklamou.

17.12.2016 5 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Takhle kniha mě neuvěřitelně překvapila. Nečekala jsem, že by povídky z literární soutěže mohly dohromady vytvořit něco tak nádherného. Každá z povídek byla jiná, měly různou atmosféru ale všechny opravdu stojí za přečtení. U některých mi bylo vážně líto, že nejsou rozepsané do celých knih.

17.11.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Čtivě napsaná kniha, kterou by podle mě měl přečíst každý.

24.10.2016 5 z 5

Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria) Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria) Sandra Grimm

Četla jsem asi ve 4. třídě a pamatuji si, že se mi velmi líbila. Takže nějak tak starým čtenářům určitě doporučuju :)

12.10.2016

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Dobrá myšlenka a napětí této knize opravdu nechybělo. Některé části byly opravdu povedené. Ale příběh je postavený na tom, že čekáte, jak to skončí a potom zjistíte TOHLE! Čekala jsem, že mi to vyrazí dech, ale nebylo to vůbec ono. Navíc hlavní postavu moc nemusím. Je taková dětinská a vůbec mi nesedla. A nějak zvlášť jsem si, kromě Dot, neoblíbila žádnou z postav. A navíc nemám moc v oblibě, když je kniha psaná tak nespisovně.
Celkově se mi líbila, ale čekala jsem víc.

11.10.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

První část byla skvělá. Ta druhá mi úplně vyrazila dech! Sarah má prostě talent. Postavy zase naprosto úžasné, příběh se rozjel tak, že jsem knihu nosila všude s sebou než jsem ji dočetla. Nemohla jsem na knihu přestat myslet. Námět a zápletka výborně provedené. Některé části jsem četla s otevřenou pusou. Navíc už na první stránce mě znovu okouzlil autorčin styl psaní, který jsem si naprosto zamilovala. Tohle si prostě musíte přečíst!

SPOILER!: Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že odpověď na hádanku jsem věděla hned jak jsem si ji přečetla, takže mě trošku rozčilovalo když na to nemohla přijít, ale chápu, že to bylo pro dobro příběhu :D

05.10.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Očekávala jsem víc. Jo, občas to bylo napínavé, dojemné, sem tam nějaká zajímavá myšlenka, celkově čtivé a pěkně napsané. Ale dalo by se z toho vytěžit víc. Zdálo se mi, že se někdy to samé opakovalo stále dokola a dokola. Děj byl dost předvídatelný a takový plochý. Skye jsem opravdu nemusela. Ale musím uznat že kamarádi Laurel tomu hodně pomohly. Celkově se mi kniha líbila, ale na pět určitě nemá.

23.09.2016 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Jsem opravdu nadšená. Vážně jsem nečekala že to bude tak moc skvělé. Tolik emocí v jedné knize! A ta zápletka.... nemohla jsem přestat číst ani ve škole. Postavy jsou tak dokonalé, že mi je strašně líto že příběh už končí. Obdivuju, jak se jednotlivé části příběhu proplétaly, všechny ty zvraty, překvapení, propracovanost a myšlenky ... tohle je opravdu UMĚNÍ.

15.09.2016 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Obálka slibuje opojný, zničující a intenzivní příběh.... ten vám opravdu kniha přinese. Zdá se mi, jako by byla napsána přímo pro mě. Jsem okouzlena podivuhodnou atmosférou, zasažena příběhem tak, že jsem celé odpoledne nedokázala odložit knihu z ruky a po dočtení jsem nedokázala říct jediné slovo. Postavy jsou úplně skvělé. Tak zvláštní. Ta tajemná linka, která se táhla celým příběhem, mě držela celou dobu v napětí a to, jak se skutečností prolínají představy až jsem si nebyla občas jistá co je realita a co ne, z toho jsem úplně nadšená. Jsem úplně unešená.
Shrnu to tak, že pokud máte rádi podivnosti a trochu zamotaný děj tak jako já, s touto knihou určitě neuděláte chybu a věřím, že si její atmosféru užijete tak, jako já.

06.09.2016 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Moc se mi líbí celá představa Podlondýna. Atmosféra, postavy, příběh .... všechno. Navíc mě velmi potěšila ta skvělá hra se slovy. Vážně doporučuju.

28.08.2016 4 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Kniha mě neuvěřitelně zasáhla. Zezačátku jsem se bála že se bude číst pomalu ale opak byl pravdou. Popravdě nevím co sem napsat kromě toho, že mě vážně zaujala a nemůžu nic než doporučit.

21.08.2016 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Bála jsem se že mě konec ( jako už u mnoha sérií) zklame. To se naštěstí nestalo a já jsem naprosto nadšená ( SPOILER: I když takové přeslazené happy endy nemusím, jsem se to hodilo :) KONEC SPOILERU) . Autorka je prostě geniální. Zase jsem se dost nasmála. Pořád nechápu, že je to konec. Postavy mi opravdu přirostly k srdci. Bude se mi stýskat ( hlavně po mém oblíbeném ducho... chci říct démonovi :D )
Jo a všimla jsem si že jsem ještě v žádném komentáři nepochválila ty opravdu kouzelné obálky :)

20.08.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Je to čím dál lepší. Začetla jsem se tak, že jsem přečetla celou knihu naráz. Nová postava si mě opravdu získala. V knize je více akce a některé části na mě působili tak, že jsem je musela komentovat nahlas :D Teď by se mi opravdu hodila možnost dát více hvězd než pět.

19.08.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Příjemná oddechovka s poutavým dějem a skvělými postavami. Oceňuji vtipná místa a autorčin zábavný styl psaní. Vřele doporučuji, určitě se nebudete nudit!

17.08.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knihu jsem přečetla skoro celou najednou. I přes to, že hodně připomíná jiné knihy a je hodně předvídatelná ( věci, které mě pravděpodobně měly hrozně překvapit jsem čekala už od začátku) musím knize dát plný počet hvězd. Příběh mě totiž pohltil a nechal mě knihu zavřít teprve až když jsem dočetla poslední slovo. Navíc v knize nebyla místa, kde bych se nudila. I začátek se rozjel velmi rychle. Jen doufám, že v příštím díle se dozvím více o historii země, která tam sice byla zmiňovaná, ale nic konkrétního. Jo, a opravdu bych ocenila mapu :)

22.07.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Závěrečný díl je opravdu velice povedený. Je tu všechno, co se mi na předchozích dílech tak líbilo a ještě v mnohem větších dávkách. Jediné co mě na knize celkem zklamalo je závěr. Čekala jsem víc a na mě asi až moc sladký. Asi bych knize za nespokojenost s koncem dala jen čtyři hvězdy ale celá kniha byla tak propracovaná a povedená, že musím ještě jednu hvězdu přidat. Určitě celou sérii doporučuji.

17.07.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tahle série je čím dál lepší! Začátek sice trochu slabší ale zbytek knihy byl naprosto skvělý. Líbí se mi že se začalo řešit i dění mimo hrad a v knize se střídaly příběhy ze tří různých míst. A Jeřáb..... k tomu snad ani nemusím nic dodávat :). Hodně mě také bavili útržky Celaeniny minulosti. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

23.06.2016 5 z 5