Jakahol Jakahol komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Když jsem knihu začínala číst, nečekala jsem od ní moc. Původně jsem si ji ani nechtěla koupit, ale v knihkupectví ležela hned vedle Půlnoční koruny (pro kterou jsem si zrovna šla) a protože jsem si vzpomněla, že mělo Bez šance dobré hodnocení tady na databázi a docela mě zaujala, tak jsem si ji koupila. A jsem strašně ráda, že jsem to udělala! Nápad naprosto skvělý a originální. Líbilo se mi i zpracování budoucnosti. Všechno to vypadalo, že by se to klidně zanedlouho mohlo stát. A způsob skládání kapitol z různých pohledů byl úžasný. Hlavní ( a i některé vedlejší) postavy byly pěkně napsané. Každá ve mě vyvolávala ty emoce které (aspoň myslím) autor chtěl. Dokázala jsem si krásně představit jejich charakter. Navíc některé myšlenky, co v knize byly, mě vážně překvapily. Z některých částí mi bylo skoro špatně, jak tohle někdo mohl dopustit. Některé stránky jsem otáčela tak rychle, že ani nedokážu pochopit, jak je to možné :) Ještě dlouho po dočtení jsem o knize přemýšlela.
Za mě určitě doporučuju.

25.05.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Půlnoční koruna překonala má očekávání. Rozhodně ještě lepší než první díl (a to se mi líbil fakt hodně). Z Celaeny se stala ta, kterou jsem očekávala už v prvním díle. Bylo tu i víc akce a napětí. U některých částí mi přejížděl mráz po zádech a někdy jsem zase málem brečela. A poslední stránky jsem dočítala skoro s otevřenou pusou (jo, sice jsem to tak trochu čekala ale... ). Prostě úžasné. Co nejdříve si musím koupit další díl.

12.05.2016 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Prvních 200 stránek jsem se docela nudila. Nechtělo se mi číst dál. Syn mě štval. Potom se ale příběh rozjel a hltala jsem každou stránku. Líbilo se mi jak to autorka vyřešila. Jen jsem doufala, že když dokáže zabít tolik postav, že se mi bude líbit i zakončení (pro vysvětlení: nemám ráda přeslazené konce). Trochu mě zklamalo. Celkově jak poslední díl tak i celou sérii hodnotím na 4*

24.04.2016 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Skvělá kniha! Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se vlastně na konci stalo! Příběh mě chytl a nepustil až do KONCE. Hlavně okamžitě potřebuju další díl! Takhle nás napínat!!!!!! (moje komentáře bývají obvykle delší, ale tady prostě nemám slov :) )

09.04.2016 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Kniha mě rozhodně nezklamala. Líbila se mi o i o trochu víc než první díl. Bylo tu pár nečekaných zvratů, akce i nějaké to napětí. Skvěle se četla ale stejně nemůžu dát pět hvězdiček. Hlavní postavy mě totiž často dost rozčilovaly svými názory nebo jednáním a párkrát se tam opakovalo to samé dokola. Přesto knihu hodnotím velice kladně a hned otviram další díl.

02.02.2016 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Původně jsem čtyřku ani číst nechtěla. V Alianci mě části, kdy vyprávěl Tobias moc nebavily. Ale tady mě potěšil. Jen škoda že tu nebyly i další okamžiky, které by mě z jeho pohledu vážně zajímaly.
Příjemné připomenutí si skvělé série.

05.01.2016 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Naprosto skvělá kniha! Asi jedna z nejlepších, co jsem v poslední době četla. Zajímavé téma, dobře se to četlo. Ze začátku jsem sice váhala, kvůli chování Sam a jejích kamarádek a navíc jsem si nebyla jistá, jestli nezačne být jeden den pořád dokola nudný. A byla jsem příjemně překvapena. Sam se v průběhu knihy vyvíjela a začala se na věci kolem sebe dívat trochu jinak. A nenudila jsem se ani chviličku. Myšlenky v knize byly velmi zajímavé a ještě dlouhou dobu mi vířily v hlavě. Kniha mě vtáhla do děje a nechtěla pustit :) Určitě doporučuju!

30.12.2015 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Skvělá kniha. Moc jsem si ji užila. Některé části mě vážně překvapily. Té romantiky tam bylo tak přiměřeně a postavy mi docela sedly. Jen by to mohlo být trochu lepší. Vlastně ani nevím proč ale prostě mi tam něco chybělo. Stejně už se těším na další díl! (doufám že bude zítra pod stromečkem :D )

23.12.2015 4 z 5

Karla Karla Božena Němcová

Tak tohle jsem nečekala! Přesto, že jsem dopředu věděla konec, dost jsem se nasmála :D

16.12.2015 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Velmi povedené pokračování skvělého Šepotání. V některých částech jsem zapomněla dýchat. Už se strašně moc těším na další díl! Jediné co mohu knize vytknout je obálka (šepotání bylo v tomto ohledu mnohem lepší) a ten otevřený konec!!!!

01.12.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Mě se kniha vážně líbila. Hlavní postavy naprosto super ( jo, je pravda že Celaena se moc podle popisku na knize "srdce z ledu, vůle z oceli" nechová ale vůbec mi to nevadilo. Málokdy se stává abych nějaké postavě tak rozuměla a ani jednou za knihu si neříkala "proč tohle udělala!! " ). Navíc se to moc dobře četlo a nebyly tam takové ty části u kterých doufám že za chvíli skončí nebo usnu :) Jsem docela ráda za mapu na začátku protože jinak bych se asi ztratila už u Endovieru :)
Určitě doporučuju!

18.11.2015 5 z 5

Květiny pro duši Květiny pro duši Bruno Ferrero

Všechny knihy od Bruna Ferrera mi vždy zvednou náladu a povzbudí mě :)

07.11.2015

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Výborně se čte a určitě se u ní alespoň trochu pousmějete :)

04.11.2015 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Mám z ní takové smíšené pocity. Na jednu stranu jsem z ní úplně nadšená a konec mi přišel skvěle napsaný (málem jsem brečela). Na druhou stranu jsem se v některých částech nudila. Stejně si myslím že je to výborné zakončení trilogie, která mě velmi upoutala.

01.11.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kdybych měla napsat komentář po prvních dvou třetinách knihy, nestačilo by mi jen pět hvězdiček. Strašně mě to bavilo!! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Poslední třetina byla (proti dvěma předchozím) slabší ale určitě nechci říct že byla špatná, jen mi tam trošičku něco chybělo. Uvidíme jak se to vyvrbí v dalším díle (který právě otevírám :) ) Přesto jsem měla knihu přečtenou prakticky jedním dechem. Jsem ráda že technologie budoucnosti nebyly přehnané a dalo se jim uvěřit. Hlavní postavy jsou skvěle napsané a naprosto chápu proč a co Tris dělá (až na jednu/ dvě výjimky). Celkově nemůžu jinak než dát 5*
P.S. Zdá se mi že ti kdo tu píší že je to jako Hunger games si přečetli jen anotaci

22.10.2015 5 z 5

Sedmý život Sedmý život Hedvika Bártová

Bylo skvělé nahlédnout do života kočky. Po přečtení knihy je vidím z jiného úhlu. 4* +1* za úžasné ilustrace mého bratrance :)

25.09.2015 5 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Kniha mě hned ze začátku upoutala svou obálkou (ale říká se nesuď knihu podle obalu :). V příběhu mi trochu chybělo nějaké napětí a konec byl takový..... nechci říct odfláknuty vím že to asi byl záměr že se tam táta jen tak náhodou :) objevil ve správnou chvíli ale bylo to takové nedomyšlené. Jinak je to podle mě skvělá kniha, která se nepodobá žádné co jsem četla a asi nejzajímavější jsou ty zápisky.

13.07.2015 4 z 5

Fobie: Odhalené a vysvětlené Fobie: Odhalené a vysvětlené Richard Waters

Vážně jsem netušila že existuje tolik fobií! Jen je škoda že v knize nejsou uvedené nějaké příklady jak lidé s určitou fobií žijí atd.

01.07.2015 4 z 5