jajsemenyk jajsemenyk komentáře u knih

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Dobré počtení, ale trochu málo Grega :)

13.04.2023 5 z 5

The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Velice dobrá kniha pro zopakování anglických základů.

17.12.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Musím říct, že tato knížka byla opravdu síla. Byla jsem napnutá od začátku do konce.

17.12.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Od knihy jsem měla velká očekávání, přesto mě velice příjemně překvapila. Vždy, když jsem si myslela, že přesně vím, co se bude dít dál, tak jsem se mýlila. Autor (převážně postavou Saturnina) dokázal děj vždy pořádně zamotat a ozvláštnit.

09.07.2022 5 z 5

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

Skvělý díl s překvapivým závěrem.

04.07.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Moc krásný, klasický příběh. Na knize bych ocenila hlavně to, jak přibližuje tehdejší život chudších, a že každá postava má nějakou typickou vlastnost, která přibližuje určitý dobový problém.

30.06.2022 5 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Kniha měla na začátku dobrý nápad, ale po chvilce bylo víceméně jasné, kdo je v ní ten "špatný". Také mě trochu rušilo to, že i přes to, že se děj odehrával v Brně, měly všechny postavy cizí jména (autorka se asi snažila být světová). První část jsem s velikým přemáháním dočetla, ale druhou jsem po chvíli vzdala. Kdo ví, třeba se k této knize jednou vrátím, ale v nejbližší době to rozhodně nebude.

26.06.2022 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha mi přišla zajímavě zpracovaná. Na začátku jsem se v ní sice trochu ztrácela, ale později (cca od příchodu Maxe) začala být velice napínavá. Líbilo se mi, jak se v ní prolínalo několik různých lidských příběhů.

18.06.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Milé čtení nejen pro nejmensí děti. Upřímně musím říct, že jsem se knížce dlouho vyhýbala, protože jsem si z nějakého důvodu myslela, že se jedná o horor (jak hluboce jsem se mýlila) :)

09.03.2022 4 z 5

Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Rachel Renée Russell

Jako vždy krásná odpočinková kniha s krásými obrázky.

08.03.2022 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Ester mi stejně jako další hrdinky této série přirostla k srdci. Moc se mi zde líbila i postava Kristiána. Autorka zde hezky ukazuje, že se z víceméně dobrého úmyslu (snaha o vydělání pár korun) může stát opravdu obrovský problém.

22.02.2022

Garfield mluví s plnou pusou Garfield mluví s plnou pusou Jim Davis

"Ne Johne, nechci abys mi dával svoje jídlo. Chci si ho ukrást."

Dobrodružství na útesech Dobrodružství na útesech Enid Blyton

Příběh byl hezky napsaný, ale možná bych chtěla, aby byl trochu více realistický.

22.02.2022 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

(SPOILER) Velice originálně napsaná detektivka. Do poslední chvíle jsem absolutně netušila, kdo vraždu spáchal...

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

V tomto dílu se mi moc líbilo, jak autorka ukázala nejenom pohled Mackenzie na Nikki...

Příběhy nesnášený spolužačky Příběhy nesnášený spolužačky Rachel Renée Russell

Přijde mi, že se Mackenzie trošku začíná vracet to, co prováděla lidem na předchozí škole. Na druhou stranu, jak je v téhle knize vidět, jsou i horší lidé...

Úžasný deník - Můj libovej svět Úžasný deník - Můj libovej svět Liz Pichon

Oproti deníkům malého poseroutky nebo mimoňky možná trochu slabší, ale jinak velmi pěkná oddechovka s krásnými ilustracemi.

22.02.2022 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Moc krásná knižka pro děti. Nejvíce se mi líbila část, kde Hihlík kradl ponožky v krematoriu.

20.02.2022 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií...
Nejlepší část byla ta s alobalovou koulí :)

20.02.2022 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Tuhle knížku jsem před pár lety četla v rámci povinné četby. Hodně mě vzala u srdce a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Opravdu hodně silný příběh, který stojí za přečtení...

12.02.2022 5 z 5