iz67 iz67 komentáře u knih

K hranici K hranici Ondřej Štindl

Bohužel jsem odložil hned po prvních 50 stránkách, a to se mi skoro nestává, natož u autora, kterého mám kvůli jeho dalším aktivitám moc rád. Proto nehodnotím.

21.10.2017

Oslava Oslava Ivan Matoušek

Hezká útlá knížka, o které se pak dá dlouho přemýšlet.

24.09.2017 4 z 5

Na úsvitě nové doby Na úsvitě nové doby Jaroslav Žák

Jen trochu horší než první díl. Velice veselé a přitom mrazivě smutné, resp. nutící ke vzteku. To nejlepší literární ztvárnění února 48. Povinná četba!

07.09.2017 5 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Určitě hodně veselá road kniha, příběh plyne, střídají se neskutečné figury, dost hnusné a přitom ne dost na to, aby nebyly I sem tam fajn. Pro mě přesto obtížné právě proto, že chybí klasická křivka příběhu, což je problém můj a ne knihy.

10.08.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Můj první Nesbo. Docela napínavý. Ideální jako audiokniha na delší cestu autem. Trochu mě prudily ty pasáže, kdy jsem se měl strachovat (a strachoval), ale tak to asi je.

08.08.2017 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Naprosto zoufalá kniha, která mě ničím nevtáhla. Nezajímavý příběh, vztahy, které nás mají trápit tím, že nefungují, ale vůbec netrápí; rádoby šokující sdělení nakonec. A to nejhorší, autor to hrozně prožívá, ale bohužel beze mě.

09.06.2017 1 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha napsaná krásným jazykem, s velkým citem co se asi klukům honí hlavě I s klukovskou logikou prenesenou do vetne stavby. Laskavé a příjemné. Snad jen poslední kus s Jumbem mohl být kratší.

19.04.2017 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Neuvěřitelně ukecaná kniha, plná nekonečného popisu. Její postavy mi I na konci zůstaly naprosto lhostejné, zaplatky a vlastnosti postav samoucelne. A nejstrasnejsi je asi ta exalovanost nad banalitami - dozajista umocnena prednesem ženy, která mi tuto audioknihu četla.

22.03.2017 1 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Jaroslav Žák

Naprosto špičková kniha - velice humorná a přitom i moudrá, a to je vzácná kombinace. Pakliže vám příjdou velké dějinné události přiliš abstraktní, tak si přečtěte právě tohle, jak to asi bylo ve spoustě míst během velkého února.

08.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Audiokniha výborně udělaná (Bebarová, Špalková). Na dlouhou cestu dobrá varianta (6h cesta uběhla jako voda). Zajímavá poutavá. Ale také dlouhé a rozvleklejsi. Po 1/3 knihy jsem tušil jak to dopadne a dopadlo.

11.02.2017 3 z 5

Český snář Český snář Ludvík Vaculík

Vaculíka mám rád pro jeho osobitý pohled na sebe a své okolí. Český snář je určitě zajímavou možností nahlédnout do prostředí (hlavně literárního) disentu, ale hlavně do Vaulíkova nejbližího kruhu. A je tam samozřejmě i spousta jeho osobitého humoru.

23.01.2017 4 z 5

Příběh inženýra lidských duší Příběh inženýra lidských duší Josef Škvorecký

Marně přemýšlím, který spisovatel popsal líp 2. polovinu 20.stol než Škvorecký. Nikdo. Zbabělci, Mirákl a Příběh inženýra je to nejlepší, co se dá o nás přečíst. Úžasná záležitost pro smích a pláč.

07.01.2017 5 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Asi jsem čekal od té knihy víc. Příjemné, ale vtipů méně. Nevadí mi skeptické ladění knihy - myslím, že realističtější než knihy veskrze optimistické. Přesto mě to nechytlo, šlo to příliš po povrchu. A na použití opakování jsem tu byl vyloženě alergický.

12.12.2016 3 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Je to opravdu krásná řeč. Co psát víc.

05.12.2016 5 z 5

Věc, která dobře začne a pak se celá rozpadne a stane se z ní zábavná učebnice dějepisu 20. století.

02.10.2016 3 z 5

Tyranizovaná spravedlnost Tyranizovaná spravedlnost Karel Hvížďala

Kniha, která vám pomůže se podívat na to podstatné kolem nás.

02.10.2016 4 z 5

Do první půli je to velice vtipná kniha. Poslouchal jsem audio verzi, nasedl do auta a po 6 hodinách vysedl ani nevěděl jak. Od poloviny se to začalo táhnout, ale furt docela zábavná učebnice dějepisu 20.stoletÍ

06.04.2016 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Je to o míjení všech se všemi? Nebo o složkách našich životů: rozum, cit, spotřeba? Čtu Murakamiho na přeskáčku, věci z přelomu století (Kafka, Sputniku, ..) se mi líbí víc. Ale Norské dřevo ( i když mi trochu zavánělo Na jih od hranic, která se mi hodně nelíbila) je fajn věc. A posledních 5 řádek je úžasných. Musel jsem hned zase na začátek.

22.08.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Samozřejmě to balancuje na hranici dobrého vkusu, ten sentiment tam (zvláště ke konci) stříká dost intenzivně. Ale...., stárnu, tak se mi to moc líbilo.

09.06.2015 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Souhlas s "callahanh" . Úžasný potenciál (hlavně jak vytvořená kopie, která si začne žít svůj život bez ohledu na svého [své] tvůrce) a uprostřed to opravdu funguje, ale jen do té doby než na nás Lem vytáhne všechnu to Solaristiku. V ní se pak úplně celá věc utopí.

06.05.2015 2 z 5