iz67 iz67 komentáře u knih

Neohlížej se, miláčku Neohlížej se, miláčku Daphne du Maurier

Povídky mají vždy v první části dobrou atmosféru a čte se to dobře. Konce však pro mě většinou nefungují!

22.07.2018 3 z 5

Lenin ve vlaku Lenin ve vlaku Catherine Merridale

Velice čtivá a poutavá kniha. Lze si díky ní udělat velice věrný obrázek o Rusku 1917.

02.07.2018 4 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Divná kniha. Docela čtivá, ale celkový pocit z ní jako z totálního blabolu. Asi by z toho byl dobrý scénář, ale jako knihu nedoporučuji

28.05.2018 3 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Přečteno po několikáté květen 2018:
Daemono, do prdele mi vskoč!
Nemusíte mít nastudovano, abyste pochopili, že je to tak strašná legrace, která si nestanovuje žádné hranice !

24.05.2018

Přežít Přežít Piers Paul Read

Docela strhující příběh o jedné unikátně krajní situaci.

21.05.2018 4 z 5

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

I když určeno (pravděpodobně) pro lékaře, spousta zajímavých informací i pro laika. Zvláště důležitá čast je ta o emocích a pocitech nebo o tom, co máme ve střevech a jaký to na nás má vliv. A samozřejmě všude probleskuje Honzákův mně velice blízký smysl pro humor.

07.05.2018 5 z 5

Tak jestli by mělo být něco povinnou četbou (nejen na školách), tak by to dnes měla být tahle kniha. A těžko si nevzpomenout výroku naší poslední ministryně školství, že mediální výchova není potřeba. Ach

30.04.2018 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Tohle je velice inspirativní čtení. A zdaleka nejen pro ekonomy ...

26.04.2018 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Doporučuju každému, kdo si není schopen dát o Babisovi dvě a dvě dohromady. Je tam asi víc slov než potřeba, ale o vzniku a 'rozkvětu' Agrofertu určitě kniha dodá zajímavý obrázek.

04.04.2018 4 z 5

Holka v kapele Holka v kapele Kim Gordon

Pro každého, kdo má rád Sonic Youth, případně nezávislou scénu jako takovou, zajímavý vhled do toho, jak to vznikalo. Následně zajímavé komentáře k tomu, jak vznikala jednotlivá alba. A navíc docela čtivé.

04.04.2018 5 z 5

Medorek Medorek Petr Placák

Zoufalý vztek z normalizačních reálií! A že ty reálie ze zdánlivého nebo skutečného Medorova chaosu opravdu lezou naplno!

12.03.2018 4 z 5

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Tlustá kniha (hodně), kterou jsem přečetl za pár dní - což hovoří za vše. Velice důležité dílo nejen pro pochopení života IM Jirouse, ale i 70. a 80. let. Vřele doporučuju!

04.03.2018 5 z 5

České okamžiky České okamžiky Pavel Kosatík

Nejsem historik a komunistický dějepis mě ve škole vůbec nebavil. Nejsem schopen posoudit, jak je celá kniha historický pietní. Ale je to skvělý výběr "okamžiků", které vám o Česku a Češích hodně řeknou. A čte se to samo.

16.02.2018 4 z 5

O Tyranii - Dvadsať ponaučení z 20. storočia O Tyranii - Dvadsať ponaučení z 20. storočia Timothy Snyder

Určitě jako Povinná četba. Nic překvapivého, prostě základy.

07.02.2018 4 z 5

Múza z lodi Argó Múza z lodi Argó Sjón (p)

Taková krátká hříčka. Moc hezky se to četlo, vlastně taková malá báj, kde pod povrchem tušíte něco...

21.01.2018 4 z 5

Kanada Kanada Richard Ford

Neskutečně ukecaná kniha - po 200 stranách se nedozvíme o moc víc než jsme se dozvěděli hned na začátku. Metoda neustálého opakování, což autor přestává zvládat a opakuje už i v jednom odstavci. Takže já to v půli nezvládl a skončil .

06.01.2018 2 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Audiokniha namluvená od p.Meduny. ACh klasický výborná - do auta ideální řešení.

26.12.2017 4 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Předně: Kundera patří k mým oblíbeným spisovatelům. Ale tohle mi nějak nesedlo. V prvních povídkách, kde mluví hodně o své komunistické minulosti, tak tam to na mě působilo ne jako doznání, ale spíš jako výmluva. Jakože : Takhle se to prostě často děje (všem) a i když to nebylo dobré, tak je to vlastně normální. No a povídky z druhé části mi přišly spíš jak manýra než to, co se mi na jeho dalších věcech (hlavně z exilu) tak líbí.
A nebo ne manýra, ale příprava na to, aby objevovaná forma románu v dalších opusech už skutečně zazářila.

24.12.2017 3 z 5

Běsi Běsi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tak neuvěřitelně aktuální kniha o společnosti bez hodnot, která se smýká mezi nicotnostmi osobního života, fanatickymi ideemi, hledáním mesiáše. Neschopnosti čelit manipulaci. A navíc je to hrozná legrace.

10.12.2017 5 z 5

Ostende. 1936 – Léto jednoho přátelství Ostende. 1936 – Léto jednoho přátelství Volker Weidermann

Útlá, hezká kniha nejen o spisovatelich, ale I době, v které žili

12.11.2017 5 z 5