Neohlížej se, miláčku

Výbor z novel a povídek známé anglické autorky zahrnuje převážně příběhy s tajemstvím a prvky hororu. Velmi dobře napsané i přeložené, napínavé a současně přiměřeně psychologizující. Pozoruhodná je zejména novela Křížová cesta, která s ironickým nadhledem líčí jeden den pobytu skupiny turistů z anglického venkova v Jeruzalémě, jejich diamentrálně odlišné pocity i zájmy. Zajímavý je i sugestivní popis Svatého města....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28614/neohlizej-se-milacku-ZkL-28614.jpg 436
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Dialog

čef
26.12.2018

Čtyři delší povídky, až na jednu mysteriozní, ale všechny výborně vystavěné s tajemstvím, které nemusí a ani v reálném životě není vždy prozrazeno. Autorka alespoň mně znovu dokázala jaký je výborný vypravěč příběhů, které zcela zaujmou jak prostředím, tak hlubokou myšlenkou. Prostě génius, s jehož dílem můžete alespoň na chvilku žít jiné životy.

iz67
22.07.2018

Povídky mají vždy v první části dobrou atmosféru a čte se to dobře. Konce však pro mě většinou nefungují!

Kopretina
27.01.2016

Kniha mě mile překvapila, příběhy měly spád a napínavost. Určitě se k autorce vrátím.