ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tak tento příběh mne chytl za srdce, pro milovníka knih musí být znalost této americké "knihovnické historie" povinností znát. O to více, že víme, že se jedná o skutečná fakta. Románový příběh silných a statečných žen za mne má uznání.

28.09.2021 4 z 5

Ohnisko požáru Ohnisko požáru Patricia Cornwell

Devátý díl, devátý příběh soudní patoložky Kay Scarpettové ... Marino, Lucy, Benton ....
lidské osudy se vyvíjejí, příběhy propojují, zločinců neubývá a vraždy jsou rafinovanější a krutější. Jsem ráda, že jsem začala číst sérii od začátku a budu nadšeně pokračovat...

16.09.2021 5 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Vždycky jsem chválila i této autorky krátké kapitoly, které udržují napětí a děj v pohybu. I tentokrát mi to velice vyhovovalo, ale na začátku jsem se právě díky těm krátkým kapitolám v ději ztrácela a hodně osob mne mátlo. Ale pak se vše propojilo a opět to bylo čtivé, rychlé a dobré.

07.09.2021 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Chladný severský příběh této psychodetektivky mne tedy moc chladnou nenechal. Stále jsem četla a společně s Lellem jsem chtěla najít a odhalit skutečnost, ať bude jakákoliv. Nevědět NIC je horší než vědět pravdu. Myslím, že bych si tento příběh také dovedla představit zfilmovaný.

31.08.2021 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

No nádhera... Nenáročné čtení, ale náročné myšlenky. Životní pravdy a zkušenosti posbírané z lidských zkušeností. A TY ILUSTRACE jsou krásné. Splnilo to bod ČV 2021 - kniha plná ilustrací.
Ale tuším, že pro takovou knihu každý není a někdo pro ni musí dozrát.

26.08.2021 5 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Za mne příjemné čtení, detektivní zápletka a napětí je v knize obsaženo. Pro mne bylo bonusem, že jsem četla i první knihu autorky Malé sladké lži, protože postava detektiva Cat Kinsellové se k ději předtím docela ve svém životě vrací a ten současný je jim stále ovlivněn.

26.08.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Takže, nejdříve doporučení.
Pokud chcete přečíst KLASIKU poloviny 19. stol. stáhněte správně po orig. vydání z roku 1868, které má 494 stran a obsahuje dvě knihy. Zkrácené převyprávěné české vydání z roku 1948 má jen 304 stran a není v něm druhá pokračující kniha.
A nyní za mne, splněna ČV 2021 - kniha starší než 100 let. Bonusem pro mne je, že je starší než 150 let.
V dnešní hektické a uspěchané době si takovýto život nedovedeme představit, ale právě ten klid, pokora, radost, snaha, upřímnost a štěstí dnes ve vztazích chybí.
Nedivím se, že i dnes je takováto kniha povinnou četbou v Americe, stejně tak by každý měl přečíst knihy od Jane Austinove a nebo sester Broenteovych. I kdyby to nebyl jeho šálek kávy, tak jsou to knihy, které jsou plné pravd a životních zkušeností a mouder. A autorky té doby jsou pro mne DÁMY, které si svoji životní cestu ve světě mužů musely vybojovat . DĚKUJI za čtenářský zážitek, došlo i na slzičky.

20.08.2021 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Jednodenní letní čtení. Pro mne bod do ČV 2021. Četlo se rychle, příběh o rozdělení a shledání rodiny. Československý příběh minulého století.

07.08.2021 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Uff...dlouhá cesta, dlouhé čtení a dlouhé přemýšlení...první kniha, u které jsem měla od třetiny nutkání zalistoval v posledních kapitolách, abych věděla, kdo z Chodců je tam na konci. No samozřejmě jsem to neudělala a pochodovala s nimi po té silnici pořád bok po boku. Psychologický rozbor postav byl propracovaný, o každém jsme se dozvěděli potřebné. No bylo to Dlouhé a můj Konec byla Černá postava natahující ruce a Garratyho Běh k NÍ.

07.08.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Moje první kniha od této české autorky. Měla jsem ji z Databáze knih v podvědomí, stále ve veřejné knihovně na poličce, pasovala mi do ČV 2021, tak jsem po ní sáhla. Byla čtivá, napínavá, psychologická a překvapivá.

02.08.2021 4 z 5

Již jsem dvě knihy psané formou e-mailu četla, ale vždy to bylo oboustranné, tady čteme maily psané pouze z jedné strany, z pohledu a vyprávění COCO. Byla to vtipná oddechová knížka, skutečně to připomínalo trochu život alá Bridget Johnsonová. Ale já mám R. Bryndzu zaškatulkovaného v detektivním kastlíku ... stejně jako Jo Nesbø, je králem severských detektivek a jeho pohádkové příběhy doktora Práška pro mne jsou mimo, tak i romantiku od R.B. nebudu vyhledávat. Ale jistě své čtenáře najde a nadchne. Četlo se to dobře.

01.08.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

NOrmálně píši komentář ke knize ihned po přečtení, ale tady jsem si tedy musela od večera dát pauzu a zamyslet se nad příběhem .... uf ... jeví se to jako nevinný příběh, vyprávění dospívající dívky s normálními starostmi, ALE nakonec je z toho hluboký, intenzivní, psychologický příběh s nevinně vypadajícím složitým a těžkým osudem.
No a ta obálka s morovou maskou ......

29.07.2021 4 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Pro mne opět další čtenářská jízda s Kay S.
Její postavu mám ráda, i když si říkám, že z ní bude asi brzo superhrdinka. Napsáno před více než 25 lety, ale v dnešní době Covidu je toto téma - epidemie pravých neštovic - docela v kurzu. Těším se na další.

27.07.2021 4 z 5

Kalné vody Kalné vody Patricia Cornwell

Tak za mne další super příběh, četlo se to úžasně. Kay, Marino a Benton jsou skvělé postavy. Jdu hned na další díl série.

24.07.2021 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Na knize se mi líbilo, že jsme se podívali trošku pod pokličku přistěhovalců z chudé země do vyspělého státu světa a jejich adaptaci tam ( i když spíše v románovém podání). Rodina Mahadových mi byla sympatická. Přátelství mezi chlapcem ze Somálska Abdim a nemocným britským klukem Noahem mělo svou sílu a symboliku. A nakonec ty dopisy....

16.07.2021 4 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Poetický příběh o kouzelné moci knih - každý čtenář snad někdy sám pozná, kdy ho nějaká kniha volá a láká... V tom je jejich kouzlo, s každou knihou prožívané jiný příběh života.

10.07.2021 3 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Rozbor nepříjemných pocitů z kolektivu, práce, společnosti, krásný pocit samoty, dobití baterky čajem a knihou .... Kdo z nás to také takto má?

07.07.2021 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Vtipné a pravdivé. Kniha plná ilustrací a hlášek z manželského života.
Za mne nádherné vyjádření jejího krásného vztahu k manželovi, knihám a čaji.

07.07.2021 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Finální jízdu posledních sta stranek jsem dala za jeden večer na jeden zátah. Protože tam to dostalo spád a napětí a nepředvídatelné zvraty. Za mne i tato kniha OK.

06.07.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem, jak bylo napsáno, román je smyšlený, ale příběh může být pravdivý. Statečná velká/malá dívka/žena/matka může být příkladem svou odvahou a oddaností spoustě generací.

26.06.2021 4 z 5