IvusP IvusP komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Musím říct, že už jsem četla lepší knížky z dob 2. světové války. Ráda u těchto knížek zažívám emoce, mrazení, husí kůži, slzy. U této se mi bohužel ničeho z toho nedostalo. Knížka je hezky napsaná, příběh dobře promyšlený, ale zkrátka a dobře to není "ono"...

29.09.2017 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Má první knížka tohoto autora a rozhodně ne poslední! Knížka vás od samého začátku do konce nutí číst. Krásně čtivé, skvěle promyšlené, bez jakýchkoliv "hluchých"míst, a jako bonus výborný, nečekaný závěr. Takže když to shrneme - parádní a bezchybná knížka, která si prostě zaslouží 5*.

11.08.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Moc pěkná kniha, kde si každý musí najít životní moudro, které pro něho má hlubší význam, nebo se ho osobně týká. A pokud ne, tak se jím po přečtení stane. Chytlavý příběh, hezky napsáno, donutí vás k zamyšlení (víc takových knih).. Za mě palec nahoru a ke knížce se určitě někdy vrátím (ač to běžně nedělám), určitě doporučuji.

09.08.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

U téhle knihy mi (na rozdíl od ostatních jejich knih) déle trvalo se začíst. Mně osobně by stačil pouze první (daleko zajímavější) příběh z 60.let, současnost bych klidně i vynechala. Každopádně oba příběhy jsou slaďárnou se šťastným koncem, jak jinak... :-)

28.07.2017 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

V knížce se předvede sešlost bandy ukázkově poblázněných ženských... Cca od půlky se dá vytušit vrah. I přes to se mi ale líbila, hezky se četla...

01.07.2017 4 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Kniha se sice četla hezky, ale bohužel nemůžu říct, že by mě nějak zvlášť uchvátila, nebo bych si ji chtěla přečíst ještě jednou. Každopádně na jejím základě vznikl skvělý film - jeden z mých nejoblíbenějších. Takže (jeho zásluhou) 3*...

29.06.2017 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Má první kniha od autorů, která mě trochu zklamala - až přes příliš (a přehnané) akce, téměř nesmrtelný zabiják, dost politiky... Některé kapitoly mi tedy přišly až moc, jiné zase naopak jako úplně zbytečné. Každopádně knížka se dobře čte, napětí neschází, takže u autorů určitě ráda zůstanu :-)

09.06.2017 3 z 5

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Upřímně řečeno mě kniha nijak nenadchla.. Z celé sbírky se mi líbily asi 3 příběhy, které mě opravdu oslovily. Větší část knihy mi bohužel přišla naprosto zbytečná. Dále mi nebylo zrovna po chuti neustálé "předhazování" Boha. Ale dost možná je chyba ve mně, protože jsem v knize hledala něco, co jsem nenalezla. Pro mně průměrná knížka, ke které už se nevrátím.

06.06.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Od samého začátku mi knížka přišla jako zbytečné a umělé natahování prvního dílu (který byl mimo jiné fantastický).... Nějak mi nešlo spojit si tuhle Louisu s tou, kterou nedávno opustil milovaný Will... Takže knížku hodnotím jako úplně samostatný příběh, protože srovnávat s prvním dílem prostě nelze..

05.06.2017 3 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Neskutečně dojemná a milá kniha, která vás pohladí na duši... A pokud jste aspoň z části cíťa jako já, tak si připravte kapesníky..

29.04.2017 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Já Cartera prostě miluju.. Každopádně Sochař smrti mi zatím přijde jako jeho nejslabší dílo (4.přečtené), konec mě tak nějak zvláštně zklamal.. I přesto ale za 4*.. :-)

25.04.2017 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nejprve jsem viděla film a až poté četla knížku... A ač jsem u filmu řvala jako želva, knížka ve mně ani z daleka nevyvolala takovou vlnu emocí, a to v podstatě žádnou...

24.02.2017 3 z 5

Vím, co mi chceš říct Vím, co mi chceš říct Stephanie Lang von Laugen

Knížka je pěkně napsaná, dobře se čte.. Pro mně však obsahově úplně nesplnila to, co jsem od ní a jejího názvu očekávala.. Čekala jsem, že se dozvím něco více o "psí řeči".. Místo toho se jednalo o zkušenosti autorky z jejího života, práce, výcviku psů a psí psychologie...

15.07.2020 4 z 5

Malá kniha pozitivního myšlení Malá kniha pozitivního myšlení Lucy Lane

Pěkná, milá knížečka s citáty a radami pro pozitivnější naladění našeho života.

15.04.2020 5 z 5

Berte život z té lepší stránky Berte život z té lepší stránky neznámý - neuveden

Pozitivní knížečka plná milých citátů :-)

15.04.2020 5 z 5

Běh života s úsměvem Běh života s úsměvem Zuzana Součková

Bohužel nemůžu sdílet všeobecné nadšení, které tu panuje.. Ač bych si knížku sama nekoupila, dostala jsem ji od kamarádky, a nakonec poctivě dočetla.. Musím ale říct, že "mi to dalo".. Ikdyž se knížka nečte špatně, bohužel mě nebavila.. Je to jednoduchá oddychovka v podstatě ideální do tohoto složitého období, kdy potřebujeme vypustit vše okolo a ponořit se do zábavné, optimistické knížky. Bohužel to pro mně tato knížka nebyla.. Pokusy o humor za každou cenu mi občas přišly spíš trapné. Nemůžu říct, že bych se nějak pobavila, zasmála, nebo mi knížka zlepšila den.. Jedná se ale pouze o můj názor, knížka si určitě své nenáročné čtenáře najde.

13.04.2020 2 z 5

Moc pěkná, milá knížka. Krásně se čte, je plná hezkých fotek a obrázků, mile a srozumitelně napsáno. Během i po čtení se nevědomky usmíváte - a přesně takové knihy mám nejraději. Pro mně zajímavé informace o Dánsku a možná i inspirace se tam někdy podívat.

13.04.2020 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nechci a ani nebudu tuhle knihu hodnotit hvězdičkami.. Všichni velice dobře víme, o jak otřesné čtení se jedná. Stejně tak, jako všichni víme, ale neumíme si představit, že těchto zrůdností byl opravdu někdo schopen. K téhle "zpovědi" není zapotřebí (a za mně se ani nenajde) více slov.

19.01.2018

Plus jedna Plus jedna Zuzana Filipová

Opravdu skvělá knížka! Nejlepší a zároveň nejužitečnější "vztahová" knížka, kterou jsem četla. Napsaná příběhy ze života, ve kterých se všichni důvěrně poznáme. Mimo jiné krásně a prakticky ukazuje, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Určitě se k ní budu ráda vracet. Veliké doporučení!

22.12.2017 5 z 5

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Skvělá kuchařka... Od všech ostatních se liší v podstatě jenom jednou, ale za to obrovskou věcí - je napsaná srdcem. Je napsaná přesně s takovou láskou, s jakou autorka vaří :)

14.12.2017 5 z 5