IvusP IvusP komentáře u knih

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha je (ostatně jako všechny díla od Jodi) výborně, čtivě napsaná. Děj vás vtáhne a nepustí, dokud nemáte přečteno. Skvěle charakterizovaný Jacob s Aspergerovým syndromem, ale i Emma a Theo, které si zamilujete. U knížky se v jednu chvíli musíte usmívat, za chvíli se držet, abyste neplakali. Krásně, citlivě napsaná knížka. 4* dávám za konec, který se dá předpokládala téměř od začátku.

18.04.2018 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi se řadí mezi mé nejoblíbenější autory a Čas odejít je jenom dalším "důkazem" proč. Opět krásná, napínavá knížka, kterou přečtete jedním dechem a mohu vám zaručit, že 100% změní váš pohled na slony. A tuto skvělou knihu završí naprosto nečekaný závěr. Určitě doporučuji!

04.03.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Námět knížky - děj vůbec nebyl špatný, příběh dobře odsýpal. Každopádně mám dost zásadní problém s Kim. Ta mi teda opravdu hodně nesedla a zkazila dojem z celé knihy. Proč z ženy na pozici detektiva hned udělat necitlivého, neohrabaného a hrubého babochlapa???

18.09.2017 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Pro mě zatím autorova nejslabší knížka (4.přečtená). Bohužel mi přišla nudná, zdlouhavá, příběh s cizincem v podstatě naprosto zbytečný - na celkový děj knihy neměl téměř žádný vliv. Knížka se nečetla vůbec dobře, musela jsem se nutit, a bohužel ani konec ji nezachránil. 3* za to, že autor jinak patří mezi mé nejoblíbenější a toto považuji za výjimečný slabší přešlap ve formě průměrné detektivky.

05.09.2017 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Harlan umí psát a jeho styl mi naprosto vyhovuje, čímž se zařadil mezi mé oblíbence. Opět napínavý, promyšlený příběh se skvělým koncem :-)

31.08.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pro mně možná trochu zklamání, na 5* to rozhodně není... Jak už zde někdo psal, část s teroristy byla naprosto zbytečná (a takovou jsem objevila zatím v každé jejich knížce) a možná právě to mi vadí. Knížky jsou pak úplně zbytečně natahované a když člověk zjistí, že to v podstatě nemělo žádný vliv na vývoj děje, je akorát otrávený.. :-D Ale i přes to se samozřejmě jedná o kvalitní, napínavé počtení :-)

07.08.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé od prvního do posledního písmenka. Nedá vám spát, dokud ji nedočtete :-)

21.07.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Nenáročná, milá oddychovka... to je vše, co se mi zpětně dere na mysl u této knihy :-)

07.04.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Na můj vkus by knížka mohla víc odsýpat hned od začátku, a jako bonus by i rozuzlení mohlo být zajímavější... To mi ovšem nezabránilo dát nakonec 4* a to za celkový dojem. Kniha se velmi dobře čte a do budoucna si od autora určitě ráda přečtu něco dalšího.

07.04.2017 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Příběh samozřejmě velmi silný a zajímavý. Ten by však autorka mohla vtěsnat do 50 stránek a myslím, že by to stačilo...poslední třetina knihy bylo pouhé omílání všeho již zmíněného pořád dokola (vesmírné energie atd), takže za mě nuda... na to, že se jedná o bestseller, pro mně spíše zklamání...

24.02.2017 3 z 5

Láska je vše, co potřebuješ Láska je vše, co potřebuješ neznámý - neuveden

Pěkná, milá knížečka plná citátů o lásce..

15.04.2020 5 z 5

Život je cesta, nikoliv cíl Život je cesta, nikoliv cíl kolektiv autorů

Pěkná knížečka plná milých citátů..Vhodna jako dárek :-)

15.04.2020 5 z 5

Malá kniha života - Moudrá slova pro dnešní dobu Malá kniha života - Moudrá slova pro dnešní dobu kolektiv autorů

Pěkná knížečka s citáty a milými radami do života.

15.04.2020 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Knížka je milou připomínkou našeho dětství - dětí 90tek.. Místy jsem nostalgicky zavzpomínala, slza ukápla, ale možná jsem očekávala více. Převážně se jedná o "historii" Maruščiny rodiny.. Co ale hodnotím velice kladně je obrazové zpracování knihy..!

13.02.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knížku jsem měla přečtenou za 2 večery, četla se sama. 3* za to, že od půlky knížky je vám jasné, odkud vítr vane.. Nejedná se zrovna o strhující dílo, ale v podstatě o fajn oddychovku.

31.08.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Od knihy jsem bohužel nejspíš očekávala víc, než mohla nabídnout. Nemůžu říct, že by se jednalo o špatné čtení, ale pravdou je, že děj se občas táhne, je zbytečně zdlouhavý. Postavy jsou ale hezky vykresleny a je zde reálně zobrazen smutný obrázek dnešní společnosti, ale děj by mohl být víc napínavý a rychleji odsýpat.

11.07.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Podle zdejších hodnocení jsem byla v podstatě mile překvapena a knížku jsem přelouskala za 2 večery. Dobře se čte a jedná se o fajn oddechové čtení.

07.06.2018 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Daleko lepší než Dívka v ledu. Dobře se čte, žádný krvák, takže jako oddychové čtení ideální :-)

06.04.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem měla z dalších počinů autorky trochu obavy, že se Haně prostě nevyrovnají - zcela zbytečné! Hotýlek je skvěle napsané, oddychové čtení ze života. A ikdyž popisuje dlouhé časové období rodinného klanu, děj je výborně promyšlený a napsaný tak, že se v něm celou dobu perfektně a bez problému orientujete. A ač zde jsou pasáže smutnější, vyrovnají je pasáže veselé a úsměvné. Konec konců tak, jako ve všech našich životech. Před paní Mornštajnovou klobouk dolů, za mně ohromný a výjimečný talent české literatury.

26.01.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Skvělá, vtipná oddychovka! Karolině palec nahoru za její smysl pro humor!

13.12.2017 4 z 5