Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Vím jistě, že ať Alena Mornštajnová napíše jakýkoli příběh, nezklame mě. Ani tento mě nezklamal. Je to kniha, kterou budete chtít přečíst celou. Okamžitě. Abyste věděli, jak to celé skončí. Je to kniha, díky které se můžeme zamyslet nad tím, co bylo, co mohlo být a co bude. Kniha o naší společnosti, o nás. Pro ty, kteří listopad 1989 (a pár let před ním) pamatují, bude mít příběh jistě ještě o něco silnější dopad než pro ty, co vše znají jen z doslechu.

19.04.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ano, jde o depresivní čtení. Ano, příběh je plný zla. Myslíte si, že takový nemůže být skutečný život? Může. A právě tím by vás měla kniha oslovit. Minulost nezměníme, ale přítomnost změnit lze. Já Les v domě naopak považuji za jednu z nejlepších knih, které autorka napsala. Poučme se a chraňme nevinné děti.

01.05.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

I já jsem nadšená. Perfektně napsané, téma aktuální, všichni bychom si měli uvědomit, jak se ke svým dětem chováme a jak to vlastně vnímají sama dítka. Přečetla jsem jedním dechem. Jen na konce podobného typu si pořád nemohu zvyknout. I když to vlastně bylo geniální, klidně bych brala dvojnásobný počet stran. Za přečtení určitě stojí!

24.01.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek je jedním z prvních počinů od mé oblíbené autorky. Ačkoli jsem přesvědčená o tom, že to není to nejlepší, co napsala, musím stejně konstatovat, že jde o velmi povedený příběh. U Aleny Mornštajnové je prakticky jedno, jaké její dílo zvolíte - ona prostě umí psát!

11.08.2021 3 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Tohle byla bomba! Rozjezd byl možná trošku pomalejší, nejprve vám vůbec nebude jasné, kdo je ten hodný a kdo zlý... Ale jakmile jsem se začetla, nejraději bych knihu neodkládala. A závěr? Skvěle vymyšlený!

30.01.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

S knihami Shari Lapeny je to trochu jako na houpačce. Jedna je skvělá, druhá slabší. Hodnotit tuto novinku je velmi těžké: 85 procent příběhu bylo super a dlouho jsem byla přesvědčená o tom, že tohle bude to nejlepší, co autorka prozatím napsala. Děj je napínavý a v příběhu vystupuje více postav - všechny v něm mají své oprávněné místo. Autorka dokázala vytvořit smysluplnou zápletku. Nicméně posledních 15 procent knihy mě trochu zklamalo. Závěr mi přišel uspěchaný a chování některých postav iracionální. Na jednu stranu bylo super, že se mi nepodařilo odhadnout jejich pravý charakter, ale na druhou stranu to pak až příliš bilo do očí a působilo to na mě tak, že autorka chce čtenáře šokovat ve všech směrech za každou cenu. Jenže méně je někdy více... Nicméně tři čtvrtě příběhu bylo na plný počet hvězd, takže za přečtení stojí.

03.05.2021 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Dokonalost. Úplně jsem si spravila chuť! Tento typ české literatury mám nejraději. Vůbec nemám nic, co bych příběhu vytkla. Forma, styl, jazyk, postavy, děj... Nechybí ani hlubší myšlenky a plno emocí. Přečetla jsem jedním dechem. Zkrátka doporučuji.

06.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Po předchozích autorčiných knihách jsem začínala být docela zklamaná a přemýšlela jsem, zda se mám do této vůbec pouštět. Ale neodolala jsem. A teď jsem opravdu ráda. Podle mě je právě tato kniha tím nejlepším, co napsala. Bylo to čtivé, dokonale propojené, nečekané a já jsem se od příběhu nemohla odtrhnout!

07.05.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pokud patříte ke čtenářům, kteří mají rádi vyprávění o osudech silných žen, rozhodně byste si Hlas kukačky neměli nechat ujít. Celá kniha je vlastně o komplikovaných rodinných vztazích v komplikované době. Dochází k odhalování tajemství, která být odhalena nikdy neměla. A přesto všichni vědí, že k tomu jednou dojde. Skvělé čtení, autorka opět nezklamala.

30.04.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha je jednou z nejlepších, které jsem kdy přečetla. Přestože nemám ráda válečnou tématiku, tento příběh byl naprosto fenomenální. Sálají z něj neuvěřitelné emoce, síla, trpělivost a neuvěřitelná chuť do života i přese všechno, co se tenkrát stalo. Je to kniha plná světla, přestože se svět nachází uprostřed temnoty. Styl, kterým je tato kniha napsaná, je jedinečný. Veškerá ocenění, které autor již získal, jsou opravdu zasloužená a věřím, že o této knize ještě uslyšíme.

24.04.2016 5 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Tohle bylo skvělé! Beznaděj, frustrace, napětí - to vše budete během čtení tohoto příběhu pociťovat. A přesto se vám kniha bude líbit tolik, že ji nedokážete odložit. Jak to tedy s tou spravedlností je? Uvidíte. Perfektně vytvořená zápletka, která svědčí o zkušenostech autora. Doporučuji i jeho další knihy z právnického prostředí.

05.01.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Konečně thriller, který mě dokázal upoutat a zcela pohltit. Tohle mě bavilo. Příběh o dvou silných ženách, které zažívají něco, co je donutí opustit svůj vlastní život. O Clair se dozvíte téměř vše hned na začátku, Evu budete poznávat postupně a vracet se s ní do její minulosti. Je to promyšlené, rozhodně nejde o prvoplánový příběh. A potěšilo mě, že nic nebylo průhledné, jak tomu poslední dobou u thrillerů často bývá. Čtivé, dobře napsané, zajímavé, s pointou, zkrátka doporučuji.

08.04.2021 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Shněhulčiny Vánoce jsou takovým pěkným vánočním pohlazením. Sice budete tušit, jak se příběh vyvine, ale má příjemnou vánoční atmosféru, nechybí v něm láska a samozřejmě roztomilost dodává i bílé kotě Sněhulka, které tropí vše proto, aby spojilo dvě osoby, jež má rádo.

22.11.2020 5 z 5

Štěstí pro začátečníky Štěstí pro začátečníky Katherine Center

Možná jsem sáhla ve správnou dobu po správné knize, ale po delší době je tohle román, kterému dám plný počet hvězdiček a nebudu mu nic vytýkat. I když bych pár věcí mohla, tak celkově se mi to prostě líbilo a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Kurz přežití v divoké přírodě se ukázal jako výborný námět na knihu!

10.06.2020 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Hartlovy příběhy mají společnou jednu věc: jsou velmi čtivé. Je úplně jedno, co vše se vám na nich nelíbí, s čím nesouhlasíte, co jim vytýkáte. Protože jsou čtivé. A i když máte nějaké připomínky, chcete vědět, jak to s hlavními hrdiny dopadne. A nakonec vás to vlastně docela baví. A tak se i já zase těším, co napíše příště.

17.01.2022 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Já jsem bohužel z tohoto dílu spíše zklamaná. Smrtka byla skvělá - autor vytvořil svět, který mě pohltil a neskutečně bavil. Nimbus už byl o trochu slabší, ale pořád to bylo dobré. Ale Zvon? Děj přeplácaný. Příliš postav, příliš časových posunů a příliš zápletek, které mě vlastně vůbec nebavily. Málo Citry a Rowana. Chyběl mi svět vytvořený v prvním díle, svět smrtek a jejich učedníků. Čtení mě nebavilo a musela jsem se donutit knihu dočíst. Takže pro mě: první díl skvělý, druhý dobrý, třetí zbytečný. Bohužel.

28.03.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kdybych nevěděla, kdo tuto knihu napsal, asi bych se do ní nepustila. Autorku znám z Instagramu a její styl humoru mám ráda. A jsem nadšená, že kniha je přesně taková jako příspěvky na jejím kanálu. Navíc čokoláda, Harry Potter, pár tipů na fajn filmy a pak středoškolská atmosféra a trápení s láskou. Společně vše tvoří dobře vyváženou kombinaci. A i když tušíte, jak to všechno dopadne, tak to prostě dočtete, protože vás to bude bavit. A ano, grafické zpracování se opravdu povedlo.

05.10.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další díl za mnou, tentokrát to byla jízda a myslím, že teď už si autor pět hvězdiček opravdu zaslouží. Došlo i k několika milníkům v životě hlavní hrdinky, takže jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Velmi čtivé!

12.05.2020 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

A mně se další Hartlův příběh líbil. Situace jako ze života! Kdo se v některé z postav v něčem nenajde, tak lže... Ano, stylisticky jednoduché, žádná intelektuální literatura, ale po náročném dni sednou k odborné knize ani nechci! Já jsem spokojená.

18.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

I já jsem spokojená. Konečně příběh, který se liší od ostatních a v mnoha ohledech vás dostane. Je mnohem lepší než ostatní knihy podobného ražení, ke kterým je přirovnáván. Zkrátka doporučuji!

17.10.2023 5 z 5