ivousekk ivousekk komentáře u knih

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Nebylo to spatne. Vtipne situace stridaly ty nudnejsi.

20.09.2023 4 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Výborné. Neskutečně zajímavé, výborně se to četlo, oba příběhy byly poutavě odvyprávěny. A opět poskytly výborný pohled do historie. Takové knihy fakt můžu.

09.08.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Konečně dočteno. nevím proč, ale po předchozích dílech, kdy to byla jízda a jeden výbuch smíchu za druhým, tak teď nic, občas lehký smích, ale to bylo vše. Přitom to bylo jako vždycky. Vtipné hlášky a obraty, pohodový děj. Škoda..

08.11.2022 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

(SPOILER) Odposlouchano jako cetba na pokracovani. A musim rict, ze mam dost smisene pocity. Dokud se vysetrovalo, vedly vyslechy, patralo po dukazech, bylo to bezva a zajimave. Ale ten zaver. Neco tak extra prekombinovaneho a velice tezko uveritelneho jsem dlouho nezazila. Ze se na vrazde podileli temer vsichni cestujici, protoze meli vazbu na onu rodinu, to byl solidni ulet. A to, jak na to Poirot prisel, to bylo taky docela pritazene za vlasy. Jen jsem si potvrdila, ze Agathiny detektivky nejsou muj salek kavy.

25.10.2022 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Poslouchano na mujrozhlas.cz jako cetba na pokracovani. A bylo to naprosto vynikajici. Markyza de Merteuil v podani Daniely Kolarove byla excelentni mrcha. Stejne tak poskladat pribeh jen dopisu je velmi zdarile.

04.08.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Opet vyborny pribeh ve dvou casovych liniich. A opet je ten z valky o nekolik levelu lepsi nez ten soucasny.
Nemuzu si pomoct, ale posledni dobou mi u techto typu pribehu prijde, ze ve srovnani s tim, jaka dramata zazivali lide v minulosti, tak ty soucasne postavy jsou spis jen velke fnukny a vlastne nic tak sileneho se jim nedeje.

26.07.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tak prehnane dlouhou a roztahanou knizku jsem uz dlouho necetla. Pribeh klidne mohl mit o 200 stran mene, spousta veci by mi vubec nechybela.
Bylo to zajimave, obcas i napinave, ale ten konec. Sakra, to vazne?

25.02.2021 3 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

Tento typ pribehu me nikdy neprestane bavit. Ma vse, co jsem po precteni anotace cekala. Takze pokud vas bavi romanticke pribehy na pozadi valky, smele do toho.

02.02.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Četla jsem jako beta-čtenář pro nakladatelství v létě. Je to super detektivka. Ale top thriller to pro mě není, ještě tomu něco chybí.

29.10.2020 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Dozvěděla jsem se spoustu věcí o životě v Hongkongu, které jsem si doplnila i vlastním hledáním na netu. A vím jedno, žít bych tam nechtěla ani omylem.
Příběh je zajímavý a dost napínavý, nabídne pohled na neustále narůstající vliv digitálního světa v tom lidském - určitě k zamyšlení. Jen ten konec mi příliš neseděl.

03.04.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Páni! Ten konec je hodně silný. Vlastně celý příběh. Hned na začátku vtáhne a nepustí. Je to jiné, neotřelé, málo předvídatelné a také znepokujující. V takovém světě by žádná z nás nechtěla strávit ani pět minut.

27.02.2020 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Bylo to fajn, ale stejně první díl byl nejlepší. Ty další jsou bohužel už dost podobné, vlastně skoro jako přes kopírák. Poznají se, vlastně se nemusí, proběhne sex a pak z ničeho nic, se do sebe zblázní. Následuje spousta sexu a vše je zalité sluncem. A aby to nebylo celé moc růžové, přijde i nějaký ten zádrhel. Ale i tak, vše se nějak vyřeší a happy end vás nemine. Je to fajn oddychovka, ale po třech dílech ze série mi už ty dlouhé a vlastně stále stejné sexuální scény přijdou docela otravné, že je přeskuju.
Ale je super, jak se to všechno hezky propojuje, jak jeden hokejista po druhém si prožije to svoje. A jde se na Tuckera, jsem vážně zvědavá. To, že "čeká dítě" by mohla být osvěžující změna.

26.09.2019 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nemam slov. Tohle je paradni kniha, paradni pribeh. Behem mesice je to druha kniha od italskeho autora o nejen italskych pristehovalcich v New Yorku po roce 1910 a tato je jeste o level vys nez ta predchozi. Pokud alespon trochu odpovida realite tehdejsi doby, pak vam ukaze New York, o jakem se vam ani nezda. Pro dnesni lidi asi uplne jiny svet a o to zajimavejsi. Skvele postavy, vykresleni jejich charakteru, prostredi, zvyklosti pravidel - hlavne tech nepsanych. A pribeh lasky? Jo tak ten byl skvely, napinavy opravdu az do poslednich stran. Rozhodne doporucuji!

03.08.2019 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Úžasný příběh plný odvahy, odhodlání, pokory, smutku i radosti, ale hlavně lásky.
Ukazuje, že život není jen honbě za penězi a lepším postavením, že obyčejné lidské štěstí je postaveno na něčem úplně jiném. A taky, že nic není zadarmo, že vše dobré si musíte zasloužit.

10.07.2019 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Zajimavy, napinavy, docela znepokojivy a jen malo predvidatelny sci-fi thriller. A vyborny namet na film. Jen ta Jasonova posedlost Danielou... zbytecne prehnane.

07.07.2019 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Výborné pokračování. Opět napínavé jak kšandy a plné nečekaných zvratů. Autorka dokáže skvěle zachytit atmoféru, vykreslit napětí. Při čtení vše okolo ustoupí do pozadí a jako bych sama byla zajatkyní ve Vendě :-)
Jen se pořád nemůžu rozhodnout, zda jsem tým Kaden nebo Rafe. Oba mají něco do sebe.
Jdu hned na závěrečný díl.

20.06.2019 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Hmm, tohle bylo skvělé. Milé, sladké, romantické čtení, co průběžně způsobovalo úsměv na tváři. Autum je milá, správná holka, kterou nejde nemít rád. A Dax, toho si prostě zamilujete po pár stránkách. Doporučuji každému, kdo má chuť na velkou dávku romantiky a zároveň hledá bezva oddechovku. Tahle knížka splňuje oboje na jedničku.

06.02.2019 5 z 5

Zase jsem se pobavila. Sice to nebyly tak caste zachvaty smichu jak u predchozich dilu, ale stalo to za precteni.

02.02.2019 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Vyborne to bylo! Tajemne, strasidelne, napinave. Paradne namixovany pribeh, ktery se moc dobre cetl a rozhodne stoji za cas, ktery mu venujete.

05.01.2019 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Mám trochu smíšené pocity. Po naprosto fantastických Spřízněných duších jsem čekala podobnou pecku. A ono ne. Není to špatná kniha a určitě stojí za přečtení. Ale bylo to prostě jiné, než jsem čekala. Spíš psychologický román než psychothriller. Autor docela umí vtáhnout do příběhu, nalákat na čtení dalších stránek. Spřízněné duše ale nastavily laťku, kterou nebude snadné překonat. Obě knihy mají jedno společné, prvních cca 80 -100 stran je pomalejších a ne moc záživných. Po první vraždě se to celkem rozjede. Konec pak byl zbytečně uspěchaný.

24.10.2018 4 z 5