Ivetinka Ivetinka komentáře u knih

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

To bylo ale zdlouhavý čtení. :-) Chvíli trvalo než jsem se dozvěděla, co se na tom grilování vlastně stalo... i když v jednu chvíli jsem začala tušit... Kniha se mi líbila. Jen má malý mínus - začátek i prostředek příběhu jsem hltala... Konec byl odfláknutější, už to nebylo tak propracovaný.

19.09.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Námi to končí... Co končí? Zamilovaný trojúhelníček.. bylo jasný jak to dopadne. Stará láska nerezaví. :-) Jen mi nebylo jasný, jaký důvod bude mít k opuštění toho současného. A že to byl DŮVOD. Wau. Krásný, krutý a dojemný příběh. Po přečtení mi ukápla slza.

03.09.2019 5 z 5

Hltala jsem stránky o Gilmorkách. Určitě bylo fajn se dozvědět i něco málo o Lauren. Ale... čekala jsem víc... VÍC Gilmorek.

16.08.2019 2 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Mona Lisa... to bude nudná historie zabalená do akčního příběhu. Nějak mi to ale nedalo a začetla jsem se. A během ani néé tří dnů mám přečteno. Chvilku (tak do 6. kapitoly :D) mi trvalo než jsem si na ten způsob psaní zvykla...ale tak je to vždy s novou knihou. Napínavý, tajemný a precizně napsaný příběh. Dozvěděla jsem se i pár (víc jak pár:D) nových a zajímavých informací.

14.08.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Bylo to všechno zamotaný... hloupý. Rodiče, kteří ani neví,... Knihu jsem dočetla jen proto, že mě zajímalo, jaký bude rozzulení toho blázince.

13.10.2018 1 z 5

Pán much Pán much William Golding

Wauu, knížka byla skvěle napsaná. Kluci, kteří ztroskotají na ostrově a snaží se jednat jako dospělí... a ta symbolika... na jedné straně dobro a logické uvažování a na straně druhé zlo, nenávist a zabíjení...
Myslela jsem si, že ho taky zabijou a lovci tak navždy zůstanou na ostrově... ale spíš jsem jim přála, že už je konečně najdou..no dopadlo to tak, jak to dopadlo.

11.10.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Poutavý příběh. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Erika si šla za svým.. nebála se nadřízeného a jiných papalášů.. Zamotalo se to pěkně a málem šla i za manželem, ale bojovala a zvládla to...

02.08.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Když jsem ji začala číst, tak jsem si říkala, že nějaká ženská za oknem uvidí vraždu... ale tohle fakt stálo za to. Jjoo prášky by se neměly míchat s alkoholem..
Po přečtení TÉ jedné věty ve mně úplně hrklo a musela jsem si jí přečíst dvakrát. :( Všechno to totiž pak začalo dávat smysl.
Překvapivé rozzuzlení. Kniha stojí za přečtení.

27.07.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Wauuu, naprosto skvělý (strašidelný) příběh. Chvíli mi trvalo než jsem se rozhoupala a začala knihu číst,... ale když už jsem k ní usedla, tak jsem se od ní nemohla odlepit.
Byl to vychytralý sněhulák...vůbec jsem si nemyslela, že on by mohl být sněhulákem... ale když si to zpětně promítám, tak to je snad jasnýý.. Teď joo:D

22.10.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Když se mi kniha dostala do ruky, tak jsem si říkala, o čem tak může být? Prostě nějaká služka bude popisovat, jak se stará o domácnost... noo fakt je ten, že starat se dá všemožnými způsoby... Dechberoucí příběh. Tohle se přece nemůže stát. Ze dne na den se změní vše, co člověk bere jako samozřejmost. Někdo rozhodne a vymyslí jiná hrůzná pravidla společnosti. Mrazí mě z toho. Jen je škoda, že pořádně nevíme, jak to se služebnicí dopadlo.

12.09.2017 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Knihy od Liane jsem si oblíbila. Jenže tahle kniha se moc nepovedla. Témata si vybrala dobře - hypnóza, stalking. Jen si myslím, že se měla věnovat jen jednomu a pořádně.. nebo to napsat úplně jinak. Začátek byl šíleně nudný. Až když se blížil konec, tak to začínalo být čtivý.

07.09.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

To je teda příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Příběh byl poutavě napsaný, místy jsem měla husí kůži a nevěřícně kroutila hlavou.. Cože, takoví psychopati jsou mezi námi? Proč si vzala člověka, kterýho sotva znala? Ale je dobře, že v sobě našla sílu a postavila se mu.

26.08.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Pěkný příběh. Zajímavý, jak člověk mění postupem času svoje názory, chování..

26.08.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi líbila. Četla se sama. Pěkná záplatka s dcerou, i když chvílemi mi tam vadila. Říkala jsem si, že tu nabídku z NY vezme, ale to by pak byl podobný příběh jako v Než jsem tě poznala..Tak autorka knihy vymyslela zajímavý (trošku dojemný) příběh, a pak konečně tu nabídku vzala.

19.08.2017 4 z 5

Tajemství kosmetiky Tajemství kosmetiky Vít Syrový

Úžasný pomocník. Kniha je plná zajímavých informací. Nejvíc se mi líbí tabulky ingrediencí. Sice mi chvíli trvá než nějaký název najdu (některý ty názvy jsou fakt krkolomný), ale když už si koupím nový kosmetický výrobek, tak se podívám do knihy s zjistím, co to vlastně je a na hodnocení.

15.08.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Zajímavý příběh. Překvapivý závěr. Chvílemi mi pobíhal mráz po zádech. A v jiných chvílích mě nudil soukromý život Nory.

14.08.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Úžasná kniha. První kniha, kterou jsem od Liane četla. Příběh zajímavý, závěr napínavý. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla dřív, než jsem zkoukla ukázky ze stejnojmenného seriálu. Říkám si, že knihy by se neměly filmovat. Při čtení si každý jinak představuje to prostředí, postavy, atak.. Vím, nehodnotíme tu filmy (seriály), ale knihy. Kniha má za 1. :)

10.08.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha mě dostala. Autorku jsem si oblíbila. Líbí se mi její styl psaní (vypravování). Tajemství by mělo zůstat tajemstvím, i když.. kdyby zůstalo, nevznikl by tento dechberoucí příběh. :) Čekala jsem, jak to s ním dopadne.. a nee teda doslova, ale hodí se říct, že to skončilo tak, že oko za oko, zub za zub.

09.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Knihy od českých autorů moc nečtu, takže mě překvapilo, že mě kniha tolik uchvátila. Čte se pěkně. Jediný, co mě zklamalo, byl ten konec. Hltala jsem stránku po stránce, takže mi ten závěr přišel tak trošku odfláknutý. Hledat jehlu v obrovský kupce sena?? Hodilo by se pokračování.. Aspoň bychom se dozvěděli, jestli tu jehlu našla, a jak se vyvíjejí osudy dalších postav... a samozřejmě s nějakou zapeklitou zápletkou. :D

08.08.2017 3 z 5