IvetaZ IvetaZ komentáře u knih

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Praštěný příběh o bývalých kamarádkách - školní hvězdě a školní outsiderce. Ponaučení z příběhu jsem si neodnesla žádné, ale místy to bylo vtipné a četlo se snadno, takže ucházející oddechový průměr.

09.08.2022 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nějak jsem se do Gerty nemohla vžít... Každopádně příběh zajímavý, určitě stál hodně práce a stojí za to se do něj pustit.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Čekala jsem něco víc. Příběh klouže po povrchu, postavy nepropracované, nic jsme se o nich nedozvěděli. Mám pocit, že humbuk kolem vznikl pouze, protože byla v názvu použita Osvětim.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Měla jsem období, kdy jsem se na Hartlovy knihy těšila, to už je pryč. I u oddechovější literatury vyhledávám nějakou originální zápletku, místo, charakter postavy, tady jsem ji nenašla. Jediné plus je čtivost, ale k čemu stovky stran příběhů, které po pár týdnech zapomenete?

Marketing management Marketing management Philip Kotler

Bible pro studenty marketingu. Najdete v ní jakékoli téma z oboru a tipy z praxe např. pro zpracování seminárek.

30.05.2022 5 z 5

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Posloucháno jako audio a vůbec nelituju, protože se jedná o stručné jednoduché rýmy pro uši, které poezii moc nevyhledávají, a takto mě Neruda opravdu pobavil.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

(SPOILER) Začalo to tak zvláště a ještě tak v půlce jsem nevěděla, co si mám myslet. Duchové, ztráta dítěte. Takový temný krátký příběh bez omáčky okolo se jen tak nevidí...

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Napínavá detektivka a propracovaná zápletka jako vždy. Když už nevíte co číst, u Kinga se vždycky něco originálního najde, a to mě na něm baví.

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Taková brutalita a zvěrstvo, že mi to nahlodává důvěru v reálný podklad a v celkový smysl díla. Konspirace ohledně původu autorova díla mi ve výsledku přijdou zajímavější než dílo samotné. Naturalismus zřejmě nebude můj oblíbený žánr a už to nebudu pokoušet. Za nejzajímavější část knihy považuji příběh o nabarveném ptáčeti mezi ostatními.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Psychicky náročná četba, a proto mi možná nešlo si příběh snadno odvíjet v hlavě. Oproti tomu bylo za mě filmové zpracování mnohem dojemnější.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Typický a tisíckrát omílaný příběh o návratu na rodnou hroudu, ale to neznamená, že by to musel být brak a nuda. Je to brak, nuda to, dejme tomu, není. Příběh není ničím zvláštní a v hlavě neutkví.

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Jako -náctilé mi kniha přišla úplně nesmyslná, protože přece existují i druhé šance a jiné školy než ztratit rok života doma takhle v patnácti (a to jako ji rodiče nechají doma?), ale zpětně mi dochází, že autorovi šlo o předání určité moudrosti a poučení mladým o stresu a důležitosti rodiny, přátel a spolužáků.

30.05.2022 3 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Bylo zajímavé nahlédnout do hlavy, která si stvořila vlastní svět, ale musím přiznat, že po nějaké době jsem tyto konkrétní pasáže cíleně přeskakovala, protože mě mátly, ztrácela jsem se v nich, nudily mě a chtěla jsem vědět, jak to s Deborou dopadne.

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Dlouho jsem se na ni připravovala a vůbec mě to nebavilo. Z anotace jsem si vykreslila, jaká romance a utrpení mi Florentino a Fermina předvedou, ale občas jsem měla pocit, že i to mé čtení trvá už 51 let. Spousta balastu kolem příběhu, nemohla jsem se začíst.

30.05.2022 3 z 5

Tohle není kniha, kterou budete číst hodiny v kuse. Je plná informací, které si budete chtít zapamatovat, vyprávět dál, a to se prostě nedá všechno pochytit, teda aspoň já to tak cítila. Vřele doporučuji! Chystám se i na Špitálníkovou a její český pohled na KLDR.

30.05.2022 4 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Veronika je sympatická a krásná holka. Prožila si těžké věci a zřejmě se dlouho prala sama se sebou metodou pokus-omyl. Ale to je v pohodě, to tak máme i my, co jsme vyrůstali s rodiči ;-) Na knize je vidět, že ji psal laik, skáče, témata se prolínají a informace opakují, ale jestli to má hodnotu pro ni samotnou jako nástroj sebereflexe a smíření se s osudem, tak to splnilo účel. Bylo mi velmi líto, že dostala další životní kopanec v podobě nemoci syna. Držím pěsti!

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Taková ta pověstná klasika, kterou jsem měla dlouho vyhlédnutou. Z počátku dobré. Číst, jak se amatéři pustili do velkochovu slepic a učili se vše za pochodu, bylo úsměvné, ale druhá polovina knihy byla nezáživná a plná opakujících se vtípků a zápletek.

Medvěd Medvěd Anton Pavlovič Čechov

Poslechnuto jako audiokniha. Komedie o nerudném statkáři a vdově a jejich zalíbení navzájem v sobě :-). V divadle s paní Zázvorkovou a Werichem to musí být zážitek.

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Murakamiho styl psaní je zvláštní. Možná proto, že jsou Japonci zvláštní, jiní než Evropané a úplně odlišní od Američanů. Jeho knihy mě šíleně přitahují, podle názvu, podle anotace, ale s hodnocením mám někdy problém a hodně o tom přemýšlím. Proto je budu muset přečíst všechny :-) Od tohoto souboru povídek jsem asi čekala něco jiného, někdy to byly spíše úvahy o životě než příběhy.

Skála Skála Peter May

Setkání s Mayem pro mě bylo překvapení. Nejvíc oceňuji, že jsem díky knize hodně poznala Skotsko - jména, místa, nátury, lov guga... Je to jiný druh detektivky, spíš jde o překousávání minulosti a příběh je dost depresivní, všude samé promarněné životy a nešťastní lidé. Navazující knihy si asi přečtu, ale potřebuju pauzu.