Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Hezky napsaný příběh, který by se mohl odehrávat v jakékoli době. Tolik marnosti, smutku, ale i naděje.

23.06.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nebudu hodnotit. Asi půjdu proti proudu, ale já byla zklamaná. Po přečtení knih Hany a Slepé mapy (které se skvěle četly), jsem se touto knihou proskákala ke konci, a to jen proto, že jsem čekala na něco, co nepřišlo. Asi fikce není má parketa.

22.06.2024

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Komentářů je tu téměř dva tisíce - není co dodat - jen, že smekám před Panem spisovatelem (ano s velkým P) pomyslný klobouk a doufám, že ještě napíše nějakou krásnou knihu. Bude mi potěšením ji přečíst.

22.06.2024 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Nevím, nevím. Nesedl mi styl psaní, zápletka dobrá, ale tak nějak jsem věděla od začátku, kdo je hlavní viník.

21.06.2024 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, je zde mnoho výstižných komentářů napsaných pode mnou. Snad jen poznámka na odlehčení, že vlastně díky Fr. Josefovi, který trpěl nespavostí, pracujeme od cca šesti ráno. To jsme se moc za ty roky dopředu neposunuli...

17.06.2024 5 z 5

Pletení - více než 250 tradičních i moderních vzorů Pletení - více než 250 tradičních i moderních vzorů Maria Jones-Parry

Zapůjčeno z knihovny pro inspiraci - nádherná a srozumitelně zpracovaná kniha. Bonusem navíc je kroužková vazba. Asi ji budu shánět i do své knihovničky...

Háčkování – Tradiční i netradiční Háčkování – Tradiční i netradiční Jan Eaton

Zapůjčeno z knihovny pro inspiraci - nádherná a srozumitelně zpracovaná kniha. Asi ji budu shánět i do své knihovničky...

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Přečteno na jeden "zátah" - nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Něco bylo pro mě těžko uvěřitelné, ale ta soudržnost a snaha pomoct za každou cenu, stála za to.

16.06.2024 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná kniha a zvláštní styl vyprávění - viz komentáře pode mnou. Jen ubírám jednu hvězdičku za otevřený konec.

16.06.2024 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Spravedlnosti bylo učiněno zadost a prolínání několika dějů a osudů postav mě bavilo.

10.06.2024 5 z 5

Domov s vůní květin Domov s vůní květin Debbie Macomber

Ztráty a nálezy nás provází celý život... Trochu mi kniha připomíná tvorbu Nory Roberts a ráda si od pro mě nové autorky něco zase přečtu.

10.06.2024 5 z 5

Španělský slib Španělský slib Karen Swan

Souhlasím s komentářem Kanimůry2 - a pro mě byla kniha ještě totální chaos a hodně nesympatických postav.

Pěkný citát v knize od G. K. Chestertona: "Skutečný voják nebojuje proto, že nenávidí to, co je před ním, ale proto, že miluje to, co je za ním."

06.06.2024 2 z 5

Kulhavá Madona Kulhavá Madona Rostislav Cabák

Hodně postav k zapamatování, ale kniha se četla sama. Hlavní protagonista byl sympaťák a věděl, co chce od života.

03.06.2024 4 z 5

Baronka Baronka Miroslav Jandovský

Zvláštní příběh, zvláštní styl psaní - děj nic moc. Chaotický celý příběh a jediné co utkví, je zakomplexovaný mladý "učitel", který se stydí za to, že vůbec je. "Takový ubohý, všední, nanicovatý exemplář" - stejný jako e-kniha zapůjčená z knihovny přes Palmknihy - tedy oficiálně. Protože ten dodatek na konci knihy o stahování knih zdarma a ilegálně mě také nenadchl.

03.06.2024 1 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Oceňuji odvahu změnit život - sice až tváří v tvář vážné nemoci.

30.05.2024 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vůbec to nebylo lehké čtení a ztotožňuji se s: cituji - "Beneš, který to tu celé prosral a sám utekl do Londýna..."

27.05.2024 5 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Opět časové prolínání dvou dějů. Sice hodnotím nejvyšším počtem, ale žádná z postav mi "nepřirostla" k srdci. Co mě zaujalo a bavilo - popis situace kolem vinařů, kdy pro oblast Champagne byl jmenován do funkce např. "německý vinařský inspektor" - zkráceně "weinführer". Tito samozvaní inspektoři znepříjemňovali život, kde se dalo a ždímali oblast ve prospěch Říše.

20.05.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný román o hrozné době, kterou bych nechtěla zažít.

18.05.2024 5 z 5

Nakladatelka z Paříže Nakladatelka z Paříže Tabea Koenig

Čtivý román, který příjemně vtáhne do pařížské bohémské atmosféry. Hlavní hrdinka má velmi pokrokové názory, proto se jí těžko žilo v Americe i Británii. Nepochopení ze strany manžela a matky ji tíží, ale jak to vše dopadne - neprozradím.
"Kam by se lidstvo dostalo, kdyby se štítilo práce? Kdybych se vyhýbala všemu nepříjemnému, kde by pak zůstala motivace, abych vůbec chtěla žít?"

16.05.2024 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Krásné čtení a nepřestane mě udivovat ta skromnost žití. Prstýnek upletený ze slámy, srdíčko ze železa - to vše darované z lásky - mně vhání slzy do očí.

10.05.2024 5 z 5