iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Nápad průměrný, zpracování průměrné. Takové neurazí, nenadchne, ale je to Berry, takže se to číst dá.

23.03.2017 3 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Dost skličující téma, děsivě pravdivé a otevřené. Jako příběh osoby se stařeckou demencí výborné, ale jako detektivka nudné. Autorka skvěle popsala, co se děje v hlavě hlavní postavy, ale také únavu a beznaděj okolí. Doplňující příběh (byla to asi plánovaně detektivka) byl už zbytečný.

19.03.2017 3 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Výborná, stejně jako u předchozích příběhů jsem velmi spokojená a můžu doporučit. Zajímavý a napínavý děj, barvitě popsané postavy. Zase se těším na další knihu.

17.03.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Neskutečná kniha. Tolik postav a popisů a přesto není příběh zdlouhavý ani nudný. Naopak každé slovo přesně zapadá, napětí se stupňuje v celé knize. Několikrát jsem si říkala, že je to konec a najednou bylo všechno jinak a pak zase jinak. Autor je prostě génius.

14.03.2017 5 z 5

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Očekávala jsem jiný příběh - detektivku, thriller. Bohužel se to nestalo. Je to prostě povídání o ničem, bohužel nechápu, jak mohla získat ocenění. Jako povídka v nějaké kolekci povídek by to asi mohlo být lepší, takhle je celý příběh utahaný, zbytečně nastavovaná kaše.

08.03.2017 2 z 5

První část knihy výborná, pak to bohužel skončilo a tak dvě třetiny jsem se vážně nudila. Autorova nejslabší kniha.

05.03.2017 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Výborné. Napínavý děj, zvrat a zvrat na konci, super nápad. Prolínají se dvě časové roviny a ještě vyprávění z pohledů více osob, což je vždycky zajímavé.

03.03.2017 4 z 5

Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosem Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosem Leif G. W. Persson

Výborný příběh. Dlouhý, hodně postav, odbočky k carskému dvoru, ale rozhodně nijak rozvláčné.

27.02.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je to zajímavá jednohubka, ale genialitu v ní bohužel nevidím. Dobré, svižné, ale nic dalšího dodat nemůžu.

16.02.2017 3 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Dobře vymyšlený příběh, uprostřed se zamotá a ke konci ještě víc. Určitě si přečtu od autora další.

16.02.2017 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Kniha mě docela zklamala. Byla jsem nadšená z "Na západní frontě klid" a po hodnocení a doporučení ostatních jsem měla asi příliš velké očekávání. Ze začátku to byl je holý popis ve stylu "někam jsme jeli a pak jsme jeli zpátky...", takže jsem byla opravdu nemile překvapená. Závěr byl emotivní, trochu vylepšil dojem z knihy, ale celkově jsem dost na rozpacích.

14.02.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Skvělá, stejně jako autorova předchozí. Děj je opravdu výborně vystavěný, napínavý, samozřejmě seversky mrazivý. Těším se na další.

05.02.2017 4 z 5

Vtipné, příjemně sarkastické, opravu pobaví.

02.02.2017 5 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Pro mě bohužel špatný výběr žánru. Čekala jsem detektivku a je to spíš červená knihovna převlečená za detektivku. Více jak polovinu knihy se řešily žárlivé výlevy hlavní hrdinky nebo milostné hrátky s manželem a vyšetřování vraždy bylo jen kulisa na pozadí příběhu. Navíc dost naivně zpracované, takže jsem se opravdu nudila a nutila do čtení. Příště sáhnu po čistokrevné detektivce.

29.01.2017 2 z 5

Zlatý vlk Zlatý vlk Bartłomiej Rychter

Trochu rozporuplná. Ze začátku se děj dost táhl a ke konci to bylo dost uspěchané. Potenciál námětu by asi šel využít lépe.

22.01.2017 3 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Povídky moc nemusím, ale Murakami je pro mě silné lákadlo. A taky že nezklamal. Poslední dvě povídky mi přišly trochu slabší, než začátek, ale na celkový dojem z knihy to vliv nemělo. Přečetla jsem ji jedním dechem a na jeden zátah.

15.01.2017 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Něžný, milý a dojemný příběh. A taky možná uvěřitelný a záviděníhodný.

15.01.2017 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Čekala jsem víc vtipu, proto mě kniha zklamala.

14.01.2017 2 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Opět jsem s Kingem spokojená. Super nápad, dobře rozvinutý, napínavé od začátku do konce.

11.01.2017 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových knížek, proto jsem si ji v rámci čtenářské výzvy ráda přečetla znovu.

09.01.2017 5 z 5