ivca79 ivca79 komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Krásně napsaná kniha o tom, jak funguje les. Proč nám teď ty jehličnaté lesy schnou a žete je kůrovec. Kdybych měla 500 let čas, tak už vím, jak ten les založit :)

09.08.2019 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Po dlouhém čekání a velkém těšení jsem si musela před čtením po těch letech přečíst i ty předchozí díly. Díky čtení na jeden zátah mi spousta věcí docvakla, na rozdíl při čtení druhého dílu, který jsem přečetla normálně po přestávce.
Co mi celkem vadí je přerod hlavní hrdinky v naivní důvěřivou slepici. Maminka Heda působí jako moudrá ženská, tak mě překvapuje, že její 14-ti letá dcera po tom, čím vším prošla, je taková naivní trubka. Na jednu stranu je nedůvěřivá k lidem se kterými tráví poslední roky, přičemž si myslím, že někteří plní roli ochranitelských starších bratrů, Vargas si na ní očividně kompenzoval otcovskou roli a pak se na scéně objeví namachrovaný blbeček a ona do všeho skočí nejen po hlavě, ale hlavně bezhlavě. A přitom jí ani není sympatický. Doufám, že další díl začne používat mozek, přesně tak jak jí doporučil Eliasz.

10.08.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Co napsat - nemůžu se dočkat třetího dílu! Hlavně díky konci, ale i celému příběhu. Hrozně mě zajímají už věci nakousnuté v prvním díle, na které nemám odpověď.... pátrala jsem kdy bude další díl a od autorky jsem se dočetla, že budou celkem ještě 3, takže napnutá jak kšandy budu ještě pár let :)

Hana Hana Alena Mornštajnová

Podle všeobecně vysokého hodnocení jsem měla z knížky hrůzu, že to bude pěkná blbost. Nakonec to byl dojemný příběh.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem byla v polovině, tak sem muže upozornila, že ho to bude bavit... a on mi oznámil, že už jí má přečtenou a že sem mu jí doporučila já.
No, já to nebyla, takže je dobře, že jsem četla jen půjčenou a nemáme jí koupenou 2x a taky už jsem měla nachystaný druhý díl, než jsem se dočetla na konec.

24.06.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Viděla jsem animovanou pohádku někdy v devadesátých letech. Pak jsem zjistila, že je to podle knihy, kterou jsem si ve 2004 koupila (dle roku vydání), ale nejsem si vědomá, že jsem jí četla. Oboje je to velice poučné! Za mě povinná četba :)

14.11.2018 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Přečteno za dva dny. Co dodat. Vidím označení série, takže doufám, že se brzy objeví pokračování.

20.12.2017 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nenáročné oddechové čtení.... jen teda vize opravování hradu je trochu naivní.

02.05.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechovka, která mě donutila najít recepty a něco si upéct.

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Naprosto brutální začátek. Mám ráda pohledy z druhé strany a jako to bylo dál, takže jsem si to fakt užila. Nikdo není zlý jen tak, vždycky je za tím něco dalšího.

30.04.2024 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Z japonských autorů čehokoliv mám naprostou hrůzu - četla jsem knihu od Murakamiho a viděla asi všechno od Mijazakiho, takže mě dost překvapilo, že japonský autor dokáže i napsat něco, u čeho nebudu úplně vyděšená. Takže pro mne příjemné překvapení. Super kniha psaná z pohledu kočky, s čímž jsem se setkala naposledy u kocoura Modroočka

30.04.2024 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvělý nápad, hezky podané, jen ten konec, na tom chtělo trochu zapracovat, těch 14 dnů tam prostě chybí...

17.08.2020 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

To teda bylo mrtvol

27.04.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Vyhrála zejména délka knihy. Připomínalo mi to děsivé japonské pohádky od Mijazakiho. Poměrně děsivý příběh, kdybych to četla jako mladší, uvažuju o vrácení zbytku knížek z knihovny přes bibliobox a už tam nevkročit.

29.01.2019 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

"Přečteno" jako audiokniha. Cestou vlakem z/do práce čtu eknihy, pokud jedu autobusem, tak audio. Prašina jako ekniha nevyšla, což je škoda, takže jsem si koupila audio.
SPOILERY
Neznám Prahu, takže mi úplně není jasné, jestli Prašina je nějaká část Prahy, nebo jestli je to mezera mezi dvěma čtvrtěmi, která v reálu neexisutje.
Bývala bych se ráda něco dozvěděla o šedých lidech, které zmínila babička, ale už nic víc se člověk nedozvěděl.... a taky něco o záporácích.

08.10.2018

Říše Říše Roman Bureš

Knihy od Romana Bureše fakt můžu, jen mě tohle buď zasáhlo ve špatnou dobu, nebo to byla moc blízká doba, každopádně mi to chvíli přišlo zbytečně brutální, až jsem si říkala že ten kus raději přeskočím. Nakonec jsem to přečetla celé.

Spasitel Spasitel Andy Weir

Stejně super jako Marťan, i když už víc sci-fi. A ten konec!

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Po přečtení knížky jsem fakt chtěla na Island aspoň na dovolenou. Ne kvůli polární záři, ale ty teplé prameny....

Srpny Srpny Jakub Stanjura

(SPOILER) Tohle si už nikdy nikdy nikdy nechci přečíst. Byla jsem z toho úplně vyřízená. Všude se psalo že si to musím přečíst a teď, s odstupem pár měsíců mám z toho slovy štítků u knihy: úzkost a psychická traumata. Až tak dobře to bylo napsané.
Ale tímto prosím nakladatele i autora, pokud to čtete: chce to velké upozornění nic pro slabé jedince.

SPOILER: Úplně mě odrovnala ta spolužačka na tom školním srazu a pak ten konec. Celé to bylo psané tak, jak se hlavní hrdinka cítila - že si vlastně úplně není jistá, co se jí děje a jestli se jí to děje.

30.04.2024 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Čtivá kniha od začátku do konce. Některé části jsou vážně úplně děsivé. Klidně by se něco takového mohlo jednou v budoucnu stát, protože podobně to v té společnosti chodí.

07.03.2019 5 z 5