Iva095 Iva095 komentáře u knih

Němé duše Němé duše Jitka Ládrová

Po delší době jsem zase zkusila české fantasy a myslím, že zase na nějakou dobu stačilo.
Kniha má kráskou fantasy obálku, ale samotný děj mi více než fantasy připomíná nějaký zvláštní román.
Samotný svět je zajímaví, ale příběh mě moc neoslovil.
Kniha se pěkně četla, ale myslím, že za pár dní už nebudu vědět o čem byla.
Neurazí, nenadchne.

05.02.2024 3 z 5

Blízko Blízko Kevin Panetta

Knížku jsem četla v angličtině a říkala jsem si, že až výjde česky tak si jí přečtu znovu, ale nakonec myslím, že jednou stačilo.
Trošku jsem doufala, že to bude na způsob Srdcerváčů, ale těm se to ani zdaleka nepřiblížilo. Ale jinak na odreagování to bylo fajn.

18.01.2024 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jáma mi připomíná Hřbitov zvířátek.
Kniha byla lepší než Kříďák, ale jen o trošku, zase byla až moc překombinovaná.
Nejsem si jistá jestli se ještě do nějaké knihy od autorky pustím.

06.01.2024 1 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Od autorky jsem četla všechny tři knihy, všechny byli fajn, ale První muž byl za mě nejlepší.
Těším se na další autorčiny knihy.

11.12.2023 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Pěkné a milé čtení.
Nenajdete tu žádné velké zvraty nebo nějaké velké napětí, ale to vůbec ničemu nevadí.
Myslím, že každy kdo miluje Kouzla rodu Thornů si tuto jednohubku prostě přečíst musí.

19.10.2023 3 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

I přesto, že nejsem moc velký fanoušek fantasy od českých autorů tak si jednou za čas nějakou přečtu a Trnitá kletba mě nalákala svojí obálkou a anotací.

Zajímaví příběh to rozhodně byl. Kniha se i pěkně četla. Ale abych řekla pravdu tak že bych byla nějak moc nadšená tak to nejsem. Na můj vkus až moc dlouho trvalo než se začalo něco dít.

Začíná tu i jaká si romantická linka mezi Elin a Epinem, která zatím není nic moc, uvidíme v druhé části knihy jak se to bude rozvíjet.

S čím jsem trošku zápasila tak byla výslovnost různých jmen a názvů než jsem si všimla že je na konci knihy slovník pak už to takoví problém nebyl.

První část této knihy hodnotím jako průměrnou a jsem zvědavá na část číslo dvě. Doufám že na ní nebudeme čekat příliš dlouho.

03.10.2023 3 z 5

Pro mladší čtenáře asi dobrý. Mě to po chvíli přestalo bavit. V této sérii určitě pokračovat nebudu.

19.09.2023 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Od autorky jsem četla Seznam hostů a i přesto, že byla kniha příšerná tak jsem byla schopná ji dočíst narozdíl od ní tato kniha se nedá číst vůbec. Příběh je o ničem a čtení této knihy je ztráta času. Vždy se snažím dostat až na úplný konec, ale tady to prostě nešlo.

27.07.2023 1 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Krátká jednohubka, která vám vyčaruje úsměv na tváři. Tento komiks byl tak strašně moc roztomilý. Bena i Liama jsem si hned zamilovala a ne jenom je samozřejmě i čuníka Watsnona, ale i ostatní postavy byli fajn.
Pokud si chcete přečíst něco, krátkého, milého a neuvěřitelně moc roztomilého tak Recept na lásku je ta nejlepší volba.

25.07.2023 5 z 5

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

Příběh se odehrává na Ukrajině ve Lvově, ale několikrát je v knize zmíněná i Praha.
Celý příběh je psaný z pohledu hlavní hrdinky temné čarodějky Varty, které se do života připlete záhadný Čech Zlatan.
Kniha je originální, zajímavá i čtivá, ale já bych jí hodnotila jako průměr nebyla špatná, ale nebyla jsem z ní ani nějak moc nadšená.

"Uškrtím tě."
"Jestli se ti tím uleví."
"Zabiju tě."
"Jasně, už si to chtěla udělat pětkrát."

12.06.2023 3 z 5

Cesta: Veľká panda a malý drak Cesta: Veľká panda a malý drak James Norbury

Stejně jako předchozí kniha tak i tato je naprostý poklad.Krásné ilustrace a krásný příběh.
100% doporučuji.

"Bát se je přirozené, ale někdy nezbývá než jít dál, i když se bojíme."
"Strach ti nezabrání zemřít, ale může ti zabránit žít."

16.05.2023 5 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Kniha mě zaujala díky jejímu názvu, ale příběh mě už tak moc neoslovil. Knížka nebyla špatná, ale nebyla ani moc dobrá. Takový průměr.

05.05.2023 3 z 5

Některé holky ano Některé holky ano Jennifer Dugan

Knížka se mi moc líbila, pěkně se četla. Příběh celkem odsýpal. Morgan i Ruby jsem si oblíbila. Nejhorší na této knize je, že problémy co holky řeší jsou realitou. Jsem zvědavá na další autorčinu knihu.

"Jestli si někdo myslí, že si nezasloužíme milovat a být milovaní tak, jak chceme a kýmkoli chceme, tak si nezaslouží náš čas ani pozornost."

02.05.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tato kniha nebyla tak předvídatelná jako Manželé odvedle nebo Někdo cizí v domě. Nedokázala jsem přijít na to kdo je vrah. Ale oproti předchozím knihám se mi tento díl četl o dost hůř. Za mě je to takový slabí průměr.

14.04.2023 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Zpátky ve světě superhrdinů kde se Anarchisté snaží držet zpátky, jen sbírají informace co jim předává Nova a pomalu ale jistě dávají dohromady plán jak svrhnou jejich protivníky. Mezitím Renegáti získávají novou nebezpečnou zbraň, která by mohla spoustu věcí změnit. Boj mezi Renegáty a Anarchisty pokračuje.

Co mi v tomto díle chybělo, bylo více akčních situací, proti prvnímu dílu jich tam bylo strašně málo. Ale co se mi naopak líbilo, to byla rozvíjející se romantická linka mezi Novou a Adrianem. Jsem zvědavá jak to celé nakonec dopadne.

"Není všechno černé, nebo bílé. Dobré nebo zlé. Lidské činy, jejich motivy, to je šedá zóna."
"Lepší je neslibovat, než potom zklamat."

06.04.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Nebylo to špatné čtení, ale minimálně ten konec jsem čekala trošku lepší.

28.02.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Mystery YA thriller propojený z fantasy prvky. Bylo to temný, bylo to krutý, bylo to boží. Knížka se pěkně četla a příběh odsýpal. Na to, že jsem tuto knížku vůbec neměla v plánu číst, tak jsem si jí moc užila. Určitě doporučuji.

20.02.2023 5 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

Tato knížka byla sázka na jistotu. Celkově mám ráda YA thrillery, ale od této autorky je mám nejradši. Lži, manipulace, tajemství, který se odhalí vždy v tu nejhorší chvíli. Čtivá, napínavá knížka. Příběh odsýpal, přečteno během dne. Za mě zatím nejlepší knížka od McManus. Doporučuji.

16.02.2023 5 z 5

Lži v plamenech Lži v plamenech Jennifer Lynn Alvarez

Po téhle knize jsem sáhla hlavně z toho důvodu, že mi anotací připomínala YA thrillery od Karen M McManus, které mám ráda. Příběh byl skvělý, rychle plynul, pořád se tam něco dělo. Tajemství, lži, manipulace taková klasika co do takovýchto knížek patří, ale tuto knížku bych neřadila mezi YA thrillery na to je až moc drsná.

09.02.2023 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Knížka mě mile překvapila. Krátké kapitoly, napínaví, čtivý příběh. Za mě je profesor Theo Cray nadprůměrně inteligentní šílenec jeho postava je skvělá. Knížka se mi líbila o trošku více než Šelma. Jsme zvědavá na další díly.

29.12.2022 4 z 5