Iva B. Iva B. komentáře u knih

Kuřátko Ťutík Kuřátko Ťutík Lenka Rožnovská

Moc hezké. Příběh, ilustrace. Dětem se bude líbit.

30.06.2021 5 z 5

Kostík hledá přátele Kostík hledá přátele Pawel Pawlak

Krásná, tenká knížečka, hezký příběh, nádherné ilustrace. Pro malé děti ideální.

29.06.2021

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Možná trochu zdlouhavé, ale přesto výborné čtení, které mě moc bavilo. Líbí se mi jak je každá postava dobře vymyšlená. Fandím Cormoranovi a Robin, nechápu jak může být s tím svým snoubencem, takový hňup :).

23.06.2021 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Musím přiznat, že ve svém žánru je tahle knížka docela průměr.. je to sice čtivé, vtipné, lehké čtení, ale něco tomu chybělo.. taky některé výrazy a dialogy mi nějak nešly přes oči..

22.06.2021 2 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Lepší než první díl, ale horší než druhý. Nicméně to neznamená, že se mi to nelíbilo. Bavilo mě to, čtení jsem si užila a při některých scénách je člověku až horko. Když máte čas, dáte to za jeden den u bazénu, nějaký drink k tomu.. značka ideál.

21.06.2021 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Když jsem si v anotaci přečetla, že je to pro fanoušky Dextera a Hannibala, což já jsem, tak mi bylo jasné, o co tam nejspíš půjde... Něco takového jsem asi ještě nečetla. Nic pro slabé povahy a do poslední chvíle mě vůbec netrklo, kdo za tím vším vězí. Zajímavé jsou názvy kapitol, každá představuje nějakou hádanku.

13.06.2021 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Mnohem, mnohem lepší než první díl, který se mi sice líbil, ale byl takový nemastný, neslaný.. Když jsem knihu dočetla, mela jsem chuť přečíst si ji znovu.. Postavy Harlow a Finna jsou tady hezky vykreslené. Každý má své problémy, ale nedává je najevo a útěchu hledají jeden u druhého.. No a jak už to v tomhle žánru bývá, nechybí ani zádrhel.. Prostě láska, sex, průšvih, happyend.. A to mám rada, zvlášť v letních měsících....

07.06.2021 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Nechápu, že jsem tuhle sérii a spisovatelskou dvojici, objevila az teď!! Výborná detektivka, je tam napětí, dobra zápletka, postavy.. Sebastian není prvoplanove sympatický, má svoje démony, toho milujete i nesnasite zároveň. Na konci skvělá lakacka na další díl... Takže další série, kterou jsem objevila a budu chtít přečíst, abych zjistila jak se vyvíjí postavy, jejich vztahy a podobně..

26.04.2021 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tak tohle bylo vážně psycho! Cambridge: vraždy, nebo sebevraždy? Druhý díl série s Lacey Flint nás přivádí do Cambridge, studentského města, kde se děj odehrává. Celosvětově proslulou univerzitu svírá tíha podezřelých sebevražd studentů. Lacey se opět zapojuje do vyšetřování a samozřejmě tak trochu "po svém".. Dokonala atmosféra, atraktivní kulisy, lehké vrkání marka a Lacey, konec byl doják.. Bolton je skvělá a pokud jste od ní ještě nic nečetli, tak určité doporučuju!!!!

07.04.2021 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Už jsem to tady v komentářích četla a musím souhlasit, že tahle knížka není pro každého a chce to jistou dávku trpělivosti. Protože tady akce nestřídá akci. Není to ani tak detektivka, jako spíš historický román s detektivní zápletkou. Mně se kniha líbila, bavilo mě to číst a taky se konečně podívám na seriál, který byl podle téhle knihy natočený, protože nejdříve jsem chtěla přečíst knížku..

16.03.2021 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Budu upřímná, když řeknu, že jsem hodně překvapená z hodnocení tady na DK, asi velká základna fanoušků, to udělá svoje.. já teda neznám autorku ani její blog, na knihu jsem narazila náhodou a hodila se mi do výzvy.. asi v půlce jsem uvažovala, že to nedoctu, ale kousla jsem se. Není to nic nového, pořád stejná moudra a rady, které najdeme kdekoliv jinde, jen je to oblečené v jiných satickach...

11.03.2021 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Když jsem knížku začala číst, tak jsem si myslela, ze to zase bude taková ta ohrana klasika.... Jako ze ona je, ale tady je toho mnohem více.. Krásný příběh, moc se mi to líbilo.

26.11.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vyborrrrná!!!!! Absolutně jsem do konce netušila, co se stalo.. Neskutečné překvapení!! Mám pouze problém s Erikou. U minulé knihy jsme psala, ze jsem se ještě nerozhodla, jestli mi sedí nebo ne a ze tahle to rozsekne.. A ano, Erika mi prostě nesedí... Nevím jestli to autor píše úmyslně nebo je to jen můj osobní pocit, ale Erika nejspíš nebude moji oblíbenou hlavni hrdinkou jako je třeba Eva Dallasova ze Smrtící série nebo Kate od Amišů .....

26.11.2020 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Knížku jsem si vzala kvůli výzvě. Musím přiznat, že ačkoliv má tady dobré hodnocení nijak zvlášť mě neoslovila.. do čtení jsem se nutila, některé pasáže přeskočila... Obecné mám tento typ příběhů ráda, tady mi však nesedl...

08.11.2020 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Drsný svět studentek konzervatoře v divokých devadesátkách. Tohle se nečetlo lehce. Nikdy jsem neměla naivní představy o tom, že stát se baletkou není procházka růžovou zahradou a tato kniha mě v tom víceméně utrvdila. Já jsem si v tom věku ještě hrála s Barbie a tam už se pomalu rozjížděl alkohol, drogy a sex. Moje dcerka rozhodně baletka nebude..

08.11.2020 3 z 5

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Tenhle příběh mě nebavil tak moc jako ty předchozí, které jsem četla, ale pořad to bylo moc fajn čtení, oddychovka, která zase měla všechno jako romantiku, trochu napětí.. Jak už to u příběhu od JG bývá.

05.11.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

K Babovkam jsem přistupovala spíše skepticky, protože první knížku od autorky, jsem ani nedocetla.. nicméně Bábovky byly fajn, líbily se mi, ale není to nic z čeho bych si sedla na zadek.

19.10.2020 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Další z knih, které bych si asi nepřecetla, ale hrozně ráda jsem si ji poslechla. Je plná zajímavých myšlenek, se kterými se může člověk ztotožnit. Jen mám k audioknize jednu výtku. Hrozně mě iritovala interpretka, která namluvila autorku, to nebyl dobrý výběr, aspoň tedy ne pro mé ucho.

07.10.2020

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Líbila se mu moc, ani mi nevadilo, že pachatele známé tak od poloviny. Jediné, co jsem si sama v sobě ještě nerozhodla je to, jestli mi Erika jako hrdinka sedí nebo ji nesnáším... Snad v další knize to rozlousknu.

15.09.2020 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Ráno jsem začala, večer jsem dočetla. Oddychovka jako řemen. Jako pro většinu je to asi jako zbytečné plytvání papíru, což samozřejmě chápu, ale mě to bavilo a ruku na srdce dámy, která by nechtěla něco podobného zažít... Já teda jo :).

13.08.2020 5 z 5