iv.ča iv.ča komentáře u knih

Tři oříšky pro Popelku Tři oříšky pro Popelku Miroslav Graclík

V knížce se často opakovaly stejné příběhy a vyprávění. Leckdy to spíše připomínalo bulvár než profesionálně napsanou knihu.

12.06.2022 2 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Kniha se četla dobře, ale příběh v určitých fázích nedával moc smysl. Docela zklamání.

12.06.2022 3 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Hezky napsaná knížka. Horor bych tomu neříkala teda. Knížka mě bavila a ráda jsem se k ní vracela.

30.05.2022 5 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Úžasná kniha, úžasně napsaná. Lidstvo od svého zrodu vždy bylo a bude rozděleno na dobro a zlo. Co jsou někteří lidé schopni udělat pro peníze, moc, postavení je už mnohokrát historicky prokázáno. Neštítí se ničeho. Zrůdnost tohoto příběhu je jen jeden z mnoha a díky lidem, kteří se zabývají tomu, aby se na tyto příběhy skutečných lidí, kteří byli tak ohavně zabiti, nezapomělo. Děkuji vám za to.

22.05.2022 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Tohle byla prostě pecka. Můj další oblíbený spisovatel. Už druhá kniha od autora a zase perla. Skvělý děj, bravurně napsáno.

16.05.2022 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Co říct k této úžasné knize? Musíte si ji prostě přečíst a prožít ten příběh s nimi. Opravdu nádherná kniha, u které máte husí kůži, cítíte napětí, fandíte jim, jste dojati, chce se vám brečet a jste hrdí. Spousta emocí na jednu knihu, ale od toho jsou tyto knihy výjimečné, že se příběh stal a že s příběhem můžete prožít tyto emoce.

20.04.2022 5 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Mě ty severské detektivky prostě baví. Další skvělý příběh, tentokrát napsaný přímo bývalým detektivem. Díky moc za to.

21.03.2022 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Miluju film a tato kniha byla bonbonek. Skvěle napsaná, napínavá, těžko se od ní odtrhává.
Za mě číslo jedna. Určitě si přečtu další spisovatelovi knihy. Díky.

14.03.2022 5 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Skvěle napsaný příběh. Osobitá, originální kniha. Děkuji autorovi za možnost vstoupit do příběhu jeho rodičů.

06.03.2022 5 z 5

Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacisty Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacisty Jana Vrzalová

Tuto knížku by měli dát jako povinnou četbu ve školách. A určitě by si jí měl přečíst každý.
Pro mě jedna z našich největších hrdinek, která zaplatila za svoji odbojovou činnost, tu nejvyšší cenu. Za svoje přesvědčení, vzdor, odvahu, statečnost a hrdinství. Čest její památce.

13.02.2022 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Mě ta knížka velice bavila. Dobře napsané, čtivé, napínavé. Těším se na další knihy.

15.01.2022 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Skvělá, čtivá kniha od mistra hororu. Co dodat? Netřeba dodávat nic!!!!!!

11.01.2022 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Knihu jsem dočetla během pár hodin. Dobře se četla, stejně jako její předchůdkyně. Ani neurazila a ani nenadchla. Díky za sérii. Oddechovka na zimní večery!!!

08.01.2022 3 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

(SPOILER) Druhý díl se opět vrací na místo z první knihy a chce dořešit nedořešené. Za mě mi bylo jasné, že profesorka Reyesová nebude žádný andílek už z konce prvního dílu. Takže žádné překvapení se u mě nekonalo. Knížka neurazí, ale ti, kteří milují horory a strašidelná místa a věci, ani nenadchne. Hezká oddechovka na večery!!!

08.01.2022 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Další přečtená kniha od mého oblíbeného autora. Co kniha, to perla! Nikdy mě nezklame, když si člověk myslí, že na to přišel, tak vás Tim pár stránek před koncem přesvědčí o tom, že ani náhodou :). Super TOP!!!!

03.01.2022 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Další skvělá kniha od Stephana Kinga. Doporučuji přečíst!!! Bavila mě, těšila jsem se na každou kapitolu. Super záležitost. Děkuji!!!!

29.12.2021 5 z 5

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Určitě stojí za přečtení všem milovníkům hororových povídek. Zajímavé příběhy, některé jsou krátké jiné delší. Některé jsou lepší a jiné méně. Hrůzu vám to asi úplně nepřinese, ale každý si na ní musí udělat názor sám.

17.12.2021 3 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Trvalo mi než jsem se do knihy pořádně začetla. Příběh byl zajímavý. Po druhé bych si knížku už asi nepřečetla.

12.12.2021 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tak všechny knihy, co jsem od Darcy četla se dobře čtou, to bez pochyb. Odlišnost příběhu od strašidelných domů, mě nepřekvapila. Už jsem četla kořist, takže jsem věděla, že žánr bude více větvený. Kniha se mě líbila a nevadilo mě ani nesmrtelnost hlavní hrdinky, jak tu někteří píší. Za mě dobrý a těším se v lednu 2022 na pokračování.

30.11.2021 4 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Za mě super thriller. Výborně se čte, je to napínavé postavy se mi moc líbili a celý příběh je skvěle pojatý. Určitě doporučuji si přečíst.

29.11.2021 5 z 5