iška iška komentáře u knih

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

V každém případě zde bylo hodně podnětů k zamyšlení.

17.02.2014 4 z 5

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Možná to bylo mě přibližným věkem autorky, spousta jejích problémů mi byla značně blízká a musím říci, že jsem se bavila.

11.02.2014 4 z 5

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Nic moc náročného, člověk si odpočine a nemusí příliš přemýšlet. A i to je občas potřeba.

11.02.2014 3 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Možná jsem jen byla moc natěšená. Po jejím prvním u nás vydaném románu "Padněte na kolena" jsem si nastavila laťku a ačkoli nemohu tuto knihu hodnotit špatně, tak má očekávání prostě nesplnila.

11.02.2014 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Příběh, který rozhodně donutí čtenáře k zamyšlení.

11.02.2014 5 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Není každá severská detektivka špička, ale tato, bych řekla, patří k těm lepším.

11.02.2014 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pro letošek asi nejlepší český román. Moc se mi líbilo, že se autorka nesnaží dělat postavy jen černými či bílými. Mohu jen doporučit.

12.11.2013 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Těším se na každou novou detektivku této autorky, ale tahle mne zklamala. Jako by autorka přestala být sama sebou a zkusila si zahrát na Agathu Christie. Ta je sice nadčasová, ale bohužel její napodobeniny nestojí za moc.

17.09.2013 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hodně jsem se bála, že autorka sklouzne do sladkobolné roviny, k čemuž by mohlo téma knihy svádět. Naštěstí se nestalo. Byl to úžasný příběh.

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Ano, ano, nic se nemá přehánět a mrazit čtenáře může i bez masových vrahů.

Divná doba Divná doba Benoît Duteurtre

Benoita Duteurtra jsem objevila asi tak před rokem a už jsem přečetla většinu jeho prací. jeho pohled na svět mi je blízký a u jeho knih se krásně bavím. Ale zatím se mi nejvíce líbila kniha Dráhy a Kniha Služba zákazníkům.

17.09.2013 4 z 5

Světlé dny Světlé dny Zsuzsa Bánk

Z počátku jako by to byl sen o dětství, podstata příběhu se zjevuje velmi pomalu. Za přečtení rozhodně stojí.

17.09.2013 4 z 5

Skála Skála Peter May

Zase kniha, kterou jsem přečetla takřka na jeden zátah.

Matky Matky Jan Koubek

Mně kniha příjemně překvapila a kýčovitě mi rozhodně nepřipadá.

04.04.2013 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Já mám tuto autorku každou další knihou raději. Vždy mě vtáhne do děje a už v tuto chvíli se těším na další příběh.

04.04.2013 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Pro mne skvělé.

04.04.2013 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Pěkná detektivka, jen by asi člověk neměl předem číst všechny reklamy. Je lépe nečekat zázraky a v pohodě si knížku užít.

24.07.2012 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Musím jenom souhlasit, zpočátku jsem musela dávat pozor, aby se mi jednotlivé hrdinky neprolínaly. Ale bylo to krásné prázdninové čtení, k relaxaci bez chybičky.

24.07.2012 5 z 5

Zvon malomocného Zvon malomocného Peter Tremayne (p)

S každou další přečteno knihou o sestře Fidelmě se více a více těším na další příběhy.

29.05.2012 5 z 5

Za sopkami po Čechách Za sopkami po Čechách Vladislav Rapprich

Větší část těch "kopečků" jsem si již prošla, ale teď se mi otevřel ještě nový úhel pohledu.

29.05.2012 5 z 5